Zotten Bullelinade BequnstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Als U eens voetbalde in een elf tal, dót niet voetbalt, tengevolge van klimatologisch gezien erbar melijke terreingesteldhedenU daarom als aanvoerder, resp. "-ster van zo'n elftal niet in staat bent van overwinning gillende ooggetuige verslagen te brengen en U, ondanks het schrijnende gebruik aan stof, van redactiezijde een soort dwangbevel ontvangt voor de directe levering van minstens 150 woorden oppeppende tekst, wist U vast ook niets anders te brengen, dan wat hierboven staat en hieronder volgt. (Waarbij we mo gen constateren, dat inclusief deze zin tot en met het sluithaakje, reeds voor 96 woorden, of 64 aan het dwangbevel is voldaan.) Welnu, als actief lid van het zeven de, wil ik U toch verhalen tot welke calorieënvretende (werkzaamheden dit elftal zich heeft weten te bewe gen, sinds de tijd, dat iedereen wel iswaar over het voorjaar begon te praten, doch de haute-couture in grasgroen, die wij zo graag op onze velden zien liggen, voorlopig nog in de ateliers van moeder natuur ge reserveerd bleef. Op een zondagmorgen zagen we wel het verwachte groen; het was echter een beetje wazig en uitslui tend voortspruitend uit het kleuren- gama aan dranken, dat wij in de avond, resp. nacht van 1 op 2 maart j.l. in het Minervapaviljoen mochten bestrijden. Bij die gelegenheid werd ons aller zevende omkranst door niet minder dan 6 (zegge: zes) Louzen met O U's en Oh ée's, welke ons be hulpzaam waren bij de slagvelden aan bars, buffetten en andere vul- gelegenheden. Of er inderdaad zes waren, is nog niet helemaal duide lijk; wel is bekend, dat naarmate het uur vorderde, dit aantal zich uit breidde tot een laatste beursnotering van 9. Een pertinente tegenspraak over dit aantal is niet vernomen, zodat een gemiddelde van 6 wel mag worden geaccepteerd. Overigens was het heel geani meerd: Frits (met Lo(e)us) dartel de in de goal (A, van coca), Joop speelde half om half, Rudi speelde links en recht-op-en-neer en vader Joop wist met al die Lou(e)zen niet meer naar welke hij het eerst moest kijken. Harry hing ook al met een Lous aan de bar, Willem (met kies pijn) werd, behalve met zijn Ria, eveneens gesignaleerd met een Lous, terwijl Rob en Lous kleine Lousje kwamen voorstellen. (Dit laatste neem ik niet voor mijn rekening, om dat ik niet weet of een en ander biologisch gezien juist is.) Jaap (op één been, het andere had-ie thuisj wast-er ook en aan zijn serieuze danspogingen te zien, zal hij wel weer kunnen voetballen ook, ten minsteals het weer meewerkt, want tenslotte is het zó, dat één Lous nog géén zomer maakt. GERARD. Ook de Zatten hebben niet gevoet bald deze maand. Dat mag U in het grote (afgekeurde) kader logisch lijken, het is het echter in het ge heel niet. De conditie van elk der spelers is een dusdanige, dat het Zattenelftal niet over één kam ge schoren kan worden met de andere voetballers. Als bijna alle spelers thuis achter de kachel zitten dan kan men ons vinden op het A.F.C.- terrein. Klaverjassen is één van de minst hardende bezigheden, die we dan verrichten. Maar goed,- het feit ligt er nu een maal: ook wij hebben niet gevoet bald. Eén ding staat echter vast: de knop van de deur wordt blauw. Mooi, pauw-, gouddooraderd blauw. Wij, dat wil zeggen de overige tien heb ben nog getracht een rode aan te praten. Niets hielp echter. Die ene, zekere deurknop moet pauw-, goud dooraderd blauw worden. Nou, goed dan. Als ze niets anders willen. In ieder geval kunnen de Zatten (en als U dit artikeltje nog eens overleest kan U het wellicht ook) zich niet vergissen in de deur, welke toegang geeft tot de badkamer in het huis van Rody en Elkan. Of we dit jaar nog voetballen? Wie weet het, niemand weet het. We gaan vandaag of morgen wel weer eten. Samen met onze echtgenoten. Al was het alleen maar om de Vete ranen te jennen. JAN TJALLING. Ambtshalvelees ik uiteraard ons Neerlands cluborgaan. Dat vaak, geschreven met veel vaart, op zeer hoog peil kan staan. Er is veel koren, weinig kaf en dat van A.F.C. naar mij n gevoel in een woord af) doet zeer behoorlijk mee. Doch bij mijn weten werd nog nooit ons Bulletin vermeld. En dat is jammer, want het is daar prima mee gesteld. Vandaag ziet men bij vele clubs dit weekbericht. Heel eerlijk, Adfcee's Bulletin verspreidt een e i gen licht. Zijn soberheid en eenvoud zijn verdienste nummer EEN. Maar dat is het, bi] 't Bulletin, bepaald toch niet alle,en. Het heeft d i e droge humor die aan Mokum inhaerent is. En ivaar speciaal de A.F.C. (berucht soms) om bekend is. Waar men als regel bij dit soort lektuur op dorheid stuit, daar lezen w ij het Bulletin meets in een adem uit. Voor mij gaat van het Bulletin geen simpel woord verloren. Persoonlijk spel ik het en wel van achteren naar voren. Ontdek er wekelijks een vondst. Een vondst? Nee, een trouvaille! Toch, de producer van die vondst kreeg nimmer een medaille. Het kan niet anders of de man is erfelijk belast met lingui.stiek zie: Hebt u al eens.mee klaver gejast? Ik kan mij met het Bulletin bepaaldelijk verpozen. Zolang u leeft mag u het niet verwaar meer laten lozen. Dit Bulletin is meer dan maar ejen leidraad voor de leden. Aafcee's traditie, cultus, sfeer worden erin beleden. B. S. LE MARCHé. 3

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3