BRUQïTlAn Geen nieuu/s van de groene velden S. JBaarda 1 3 4 ADM I N ISTRATI ES Si igarenmagazijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 poelt allen mee, het is voop a.f.c. T^aar het voetbalseizoen, althans dat van de amateurs deze maand grotendeels heeft stilgelegen is er weinig te melden. Gelukkig zagen enige schrijvende kapiteins toch nog kans uit dit nietsdoen wat stof te putten, zodat U niet al te snel uitge lezen bent. In de ranglijst van het eerste elf tal lijkt het ons wat betreft de onder ste plaats wel bekeken. Het aloude Rapiditas uit Weesp moet één jaar na de degradatie uit de eerste klas zijn geluk in de derde klasse gaan beproeven. (Is het als tegenstelling niet tref fend, dat J.S.V. hoogstwaarschijnlijk weer kampioen van één der derde klassen wordt?) Ons eerste elftal heeft nog slechts een theoretische kans op de bovenste plaats; de achterstand op De Spar taan, Baarn en H.F.C. bedraagt on derscheidenlijk 5, 4 en 3 punten. Een ereplaats zit er voor ons ech ter dik in en daarmee zijn we voor dit seizoen tevreden. Bij de andere elftallen is niets ver anderd. Te Uwer herinnering vermel den we even, dat het tweede, het vierde, het vijfde en het Zaterdag elftal bijzondere steun behoeven. Gemiddelden Er zijn deze maand geen ingrij pende wijzigingen voorgevallen. Tus sen de haakjes treft U dan ook niet de gemiddelden van de vorige maand, maar een streefgetal. Via een inge wikkelde berekening zijn we erop gekomen. Spelers, doe je best en overschrijdt deze getallen. Zaterdagelftal 1.63 (1.75) Het tweede 1.59 (1.65) Het vijfde 1.44 (1.60) Het derde 1.38 (1.50) Het eerste 1.12 (1.23) Het zevende 1.11 (1.38) Het zesde 0.71 (1.—) Het vierde 0.18 (0.75) Redacteur Jan Steensma heeft het toch maar makkelijk. Een laconiek briefkaartje met de mededeling: „ondanks wedstrijdschaarste toch graag een verhaal van minstens 150 woorden" en de artikeltjes stromen op zijn schrijftafel binnen. De eerlijk heid gebiedt mij echter om te zeggen dat de menselijkheid in dit bevel niet geheel ontbreekt, want bovenge noemd kaartje eindigt met de woor den: „groeten aan Gerda". Het feit dat ook ik prijs stel op de groeten van de redacteur zal door Jan wel worden beschouwd als een niet ter zake doende bijkomstigheid en in het allergunstigste geval zal hij zich rechtvaardigen door te verklaren dat er geen ruimte meer was. Wel nu dan, gevoetbald is er niet en getraind hebben we ook niet. Het eerste is begrijpelijk, maar het tweede beslist niet. Sinds twee weken heb ben wij dank zij een prijzenswaardig initiatief van Bestuur en E.C. de beschikking over het trainingsveld van het Olympisch Stadion met prima verlichting, verwarmde kleedkamers en een douche om nooit onder van daan te komen. Wie nu gedacht had dat de spelers van A.F.C. I en II (de kampioenenreeds een uur van te voren voor de nieuwe poorten van Dick Bessem's heiligdom zouden staan te trappelen van ongeduld om van deze heerlijkheden het volle pro fijt te trekken, geeft blijk de A.F.C. mentaliteit nog niet geheel te door gronden. Daarvoor moet je trouwens tenminste wel lid zijn van de be faamde „gouden ploeg" van A.F.C., al komen zelfs de leden daarvan nog wel eens voor dingen te staan waar van ze zeggen: „Hè, dat is weer iets nieuws wat die jongens bedacht heb ben, wat hebben we toch een merk waardige vereniging, maar ja, wat wil je met allemaal van die ras voetballertjes met sterk persoonlijke inslag." Wat die persoonlijke inslag betreft ben ik het met die Gouden Ploegers eens, maar ik zie ze liever persoon lijk (de spelers dan) op de training. Als ik goed ben ingelicht kost een trainingsavond 35.en dat bedrag kun je nu eenmaal niet bagatellise ren door te zeggen: „Wat dondert het, de tribune is tóch afgebrand". Voor een buitenstaander mag dit (naar ik hoop!) een vreemd gezegde schijnen, de A.F.C.-er zal het be grijpen. Komaan, vrienden van het eerste en tweede, laat je gezicht zien en schop voor mijn part (als het maar per ongeluk is) een trainingsbal in het water achter het Stadion (het zijn toch krengen van ballen), maar dat is toch altijd nog goedkoper dan een trainingsavond die in het water valt door gebrek aan belangstelling en Ben Eiserman pikt voor de schrik wel een oud borreltje. CEES. Heeft U niets beters te doen dan dit verslag te lezen U kunt het rustig overslaan. Er staat niets bij zonders in. Het lezen van dit stuk is tijd verspillen. Enfin, ik heb U ge waarschuwd. Om Jan een genoegen te doen zal ik trachten de gevraagde 150 woor den te verzamelen. Dat valt best mee, ik heb er nu al 50 achter de rug. Waarom U verder leest is mij een raadsel. Er staat niets in en de woor den hangen als los zand aan elkaar. Sla de pagina gerust om. U zult niets missen. Nog 65 woorden en ik heb mijn plicht gedaan. Wat tellen die woorden toch snel aan. Neem die zin nu eens. Er staan liefst zeven woorden in en een punt er achter. En naar aanleiding van die zeven woorden heb ik er een hele alinea achter kunnen breien. In die alinea bent U te weten gekomen dat er in de eerste zin zeven woorden stonden bijna niets, maar het stuk heeft er nu 70 woorden bijgekregen. Met al dit gezwam heb ik mijn 150 woorden bij elkaar gekregen. Lezer, bedankt voor Uw geduld, waarvoor ik zeer veel respect heb. D. OHM. Helaas kan ik U geen nieuws bren gen, van ons vierde elftal; we bleven ongeslagen, dus er werd niet gevoet bald. Ik hoop, dat we als er weer wel gevoetbald wordt ook de resterende wedstrijden ongeslagen blijven. Ondergetekende doet gaarne een beroep op U, onze wedstrijden zo veel mogelijk te bezoeken, want een kleine aanmoediging kunnen we echt wel gebruiken, misschien is er dan nog kans de degradatie te ontspringen. Laat ons niet in de steek, en komt allen!! dan zullen wij ze (niet in eigen doel) in het netje knallen. HENK HUISMAN. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 71 3308

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2