Van de brug K 1895 No. 8 Am HM ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. ff 36e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 TypografieDrukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. Maart 1958 Gevoetbald heb ben onze elf tallen deze maand niet. Daardoor wordt het dit jaar „een latertje" met de competitie en dreigen de zomer sporten in het ge- drang te komen. Door de lange rustperiode is de gang er uit, som mige elftallen zullen blijken in vorm achteruit, andere juist vooruit te zijn gegaan. De resultaten in het beroeps voetbal wijzen hier wel op (Enschedé Fortuna 07; P.S.V.—Feyenoord 60!) Laten we hopen, dat onze elftallen honger naar de bal hebben gekregen en over de gehele linie goed voor de dag komen. Tribune. Eindelijk, eindelijk is de lang ver beide goedkeuring van de gemeente Amsterdam ontvangen. Voor de sta tistiek, op 20 maart 1958 werd deze verleend. Voor dit seizoen te laat, maar bij het A.R.O.L.-tournooi 1958 hopen we weer de trotse bezitters te zijn van een nieuwe overdekte. Moge het Amsterdamse publiek, dat ons sedert de invoering van het beroeps- voetbal zo lelijk in de steek heeft gelaten, hierin aanleiding vinden ons tournooi weer eens te komen bij wonen. Ons jaarfeest is dank zij de inspanning van Jan Steensma en zijn commissie een avond geworden waar oud en jong zich hebben geamuseerd. De voor avond met een programma van Cees de Lange en zijn gezelschap overtrof onze verwachtingen en daarna gin gen de beentjes van de vloer. Het enige nare is, dat ik mij op dergelijke avonden op een laat uur altijd mijn verantwoordelijkheid voor het welzijn der leden scherp bewust ben en dan met alle geweld de deur achter het laatste A.F.C.-lid wil dicht doen. En we hebben zovéél leden, die niet van de vlugsten (met weggaan dan) zijn! De A.C.C.-verjaardag op 5 maart werd ditmaal in het ons vertrouwde clubhuis van de Roei en Zeilvereniging „De Amstel" ge vierd. Het deed ons goed Miep Woudstra die avond enige tijd in ons midden te hebben. Verder kwam A.C.C.'s huisbaas zijn opwachting maken in de vorm van drie bestuurs leden van de sportvereniging De Twentsche Bank, die als verjaars cadeau een paar aardige cricket boeken meebrachten. Ik heb het ge noegen gehad de heren van de T.B. lange tijd gade te slaan en ik twijfel er niet aan, dat zij zich geamus.eerd hebben. Wij trouwens ook en het was al weer vroeg toen wij onze leger steden opzochten. Verheugend was het grote aantal A.F.C.-ers dat die avond acte de présence gaf. Eenheid maakt macht. Nu A.B.C., gereorganiseerd, met goede voornemens is bezield, A.C.C. vast besloten is alles te doen om de oude glorie te handhaven, terwijl de aloude A.F.C. getoond heeft voldoen de veerkracht te bezitten om betere resultaten te behalen dan wij de laat ste jaren gewend waren, nu is het tijd om ons te realiseren, dat wij, met vereende krachten een toonaangeven de sportvereniging kunnen zijn. Met onze verhuizing over enkele jaren voor de boeg, moeten voetballers, cricketers en honkballers beseffen, dat in die luttele jaren alle krachten dienen te worden ingespannen om straks gezamenlijk het nieuwe com plex te betrekken, waarbij alle sport beoefenaren in A.F.C. hun plaats vinden, onder één overkoepelend lichaam. Dit te bereiken zal steeds mijn stre ven zijn en ieder, die daarvoor iets wil presteren kan steeds op mijn steun rekenen. Ziekenboeg. Ons aller vriend Jaap a Cohen moet geruime tijd rust houden. Wij wensen Jaap het geduld toe deze ge dwongen rust te dragen en natuur lijk een spoedig algeheel herstel. B. Jungerius f. Juist voor het ter perse gaan van deze Schakel bereikt ons het bericht van het verscheiden van ons lid, de heer B. Jungerius. Wij wisten, dat hij ernstig ziek en het einde nabij was. Zacht is hij heengegaan, het geen mevrouw Jungerius en haar familie tot troost moge strekken. De heer Jungerius was een geregeld be zoeker van onze trainingsavonden en een trouw supporter van het zater dagmiddag-elftal. Wij zullen zijn be scheiden figuur nu moeten missen. Moge zijn as in vrede rusten. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1