Van Cs j.h. essep Resultaten van de groene velden D.de Jong f COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 poelt Allen mee, het is voor a.f.c. Pr is niet veel veranderd, nadat we U de vorige keer met dat dikke clubblad (16 pagina's weet U nog?) onder de ogen kwamen. Het eerste elftal heeft zes ver- liespunten meer dan De Spartaan, die op het ogenblik in onze afdeling de beste papieren heeft. De stand der andere elftallen heeft ook geen belangrijke wijzigingen ondergaan. Wij bezitten bij de senioren-elftallen nog steeds drie potentiële kampioenen. De laatste loodjes wegen zwaar, mannen, zeer zwaar. Doordrukken zij de leuze. Ook hier weinig Zaterdagelftal Het tweede Het vijfde Het derde Het eerste Het zevende Het zesde Het vierde Sedert het begin zijn de resultaten Gemiddelden. veranderingen: v.m. 1.63 1.59 1.44 1.38 1.19 1.13 0.71 0.18 (1.57) (1.55) (1.38) (1.50) (1.14) (1.—) (0.50) (0.20) van de competitie nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. 84 42 14 28 98 v—t 246—178 v.m. Algemeen gemiddelde 1.17 (1.13) Het spijt mij voor U, lezers, maar dit stukje begint in mineur. Het is n.l. geschreven op zondagmiddag 16 Februari 1958, een middag waarop door A.F.C. niet werd gevoetbald tengevolge van een beslissing van de consul die belast is met de keuring van onze velden. Niemand van de zeer teleurgestelde aanwezige A.F.C.- ers kon begrijpen om welke reden deze afkeuring plaats vond, aange zien ons hoofdveld in een zeer be hoorlijke conditie verkeerde. Om nog even in mineur door te gaan nog een paar belevenissen van die zondagmiddag. Wij, d.w.z. enige andere A.F.C.-ers en ik besloten dan maar ten einde raad de wedstrijd Blauw-WitV.V.V. in het Olympisch Stadion bij te wonen. Om pl.m. 14.00 uur bij het Stadion arriverende moesten wij ervaren dat enige hon derden kijklustigen door bereden politie in bedwang moesten worden gehouden, terwijl de poorten gesloten werden! Zelf slaagden wij er in tus sen paardenbenen door stiekum naar binnen te glippen, waar het gros der aanwezige lokettisten wel geld aan het tellen was, doch niet bereid bleek de verkoop na 2 uur voort te zetten. Heeft Blauw-Wit een dergelijk grote recette dat men meent zijn bezoekers op die manier te moeten behandelen of schaamde men zich voor het schouwspel dat diegenen die uit eindelijk toch binnen de poorten wa ren gekomen geboden werd? Bar en boos was het wat men daar in het Stadion voorgeschoteld kreeg! Is dat nu de spelpeil verbetering die men altijd voorspeld heeft? Die middag was er van een bepaald peil niets te ontdekken, laat staan van een verbetering. Zelfs Wilkes stond er bij te kijken (lopen deed hij zel den) of hij wilde zeggen: „ik kan het ook niet helpen dat ze in Spanje alweer 90.000 gulden voor mij bie den". Neen lezers, ik zei het U al, het was een trieste middag. Wat ons eerste betreft valt er weinig schokkends te vermelden. De competitie loopt af en wij draaien nog steeds mee in de bovenste re gionen met zelfs nog een, zij het theoretische kans, op één der ere plaatsen. Het is wel eens anders ge weest de laatste jaren. Wij beschik ken over een vrij constante ploeg zonder uitblinkers, die een redelijk partijtje voetbal speelt, doch waar van de voorhoede niet tot voldoende productie komt. Er wordt echter systematisch gebouwd aan een team dat ongetwijfeld hogere ogen zal kunnen gaan gooien en ik durf te zeggen, dat de fundamenten (soliede) aanwezig zijn. Wel, tot op de groene grasmat, als de consul deze maal tenminste erbar men toont. CEES. Eén wedstrijd heeft het vierde ge speeld, en wel tegen D.C.G. 3. Deze zo belangrijke wedstrijd voor ons werd eervol met 10 verloren, 2 februari 1958 trad ons vierde elftal tegen D.C.G. aan. Wij begonnen vrij sterk met de wind in de rug, en belegerden keer op keer het vijandelijke doel. Maar verder dan een off-side doelpunt konden wij niet komen. Met gelijke stand ging de rust in. Na de rust werd D.C.G. wel wat sterker, maar we hielden dapper stand. Veertig minuten gespeeld en de stand nog steeds 00. Maar toen de D.C.G. voorhoede, bij een schijnbaar ongevaarlijke aan val, plotseling de bal van één van de onzen kreeg toegespeeld, werd keeper de Boer jammerlijk gepasseerd. Zo lang volgehouden en toch nog ver loren, jammer jongens, hard gewerkt volgende keer maar beter. Ere aan de achterhoede die 85 minuten stand hield. Volgende keer 2 x 45 minuten, en we zijn gered. HENK. V?elen onzer leden, die bij belang- rijke thuiswedstrijden hurl mede werking bij de controle verleenden, hetgeen een aantal jaren geleden veelvuldig het geval was, kenden De Jong persoonlijk; voor anderen was hij één van de „mensen" aan de poort. Voor de insiders was De Jong iemand, aan wie A.F.C. veel dank verschuldigd is; een man die altijd voor onze vereniging klaar stond en geen enkele thuiswedstrijd op zijn post ontbrak. Jaren geleden bij drukke A.R.O.L.- dagen werden door hem bergen werk verzet, hetgeen hij met graagte voor de A.F.C., die een grote plaats in zijn hart innam, deed. Hoe groot die plaats was, bleek, toen na de in voering van het betaalde voetbal de publieke belangstelling verminderde en De Jong zijn diensten geheel be langeloos aanbood. Dat A.F.C. dit aanbod gaarne aannam bewijst dat onze Lou Woudstra begreep, wat A.F.C. voor De Jong betekende. Naast Lou zullen wij nu ook De Jong, na meer dan 25 jaren, aan de ingang missen. Hij ruste in vrede. O. J. v. d. HEUL. hepenqiMCht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2