c Van de brug He ©it is de Schakeldie komt binden ©e oude club aan d' oude vrinden 36e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam W. Februari 1958 No. 7 De competitie. fet eerste be haalde drie punten uit twee wedstrijden 2 te gen V.V.B. en 1 tegen H.M.S.) en zal dit seizoen wel tot de goede mid denmoot blijven be horen. Er komen nog interessante wedstrijden tegen H.F.C. en De Spartaan, waarin onze jongens naar ik vertrouw goed partij zullen ge ven. Ons beste spel bewaren we ge woonlijk voor dergelijke wedstrijden. Het tweede bleef voortgaan op het pad der overwinningen maar deze maand waren die wat minder over tuigend dan voorheen. J.l. zondag werd in een vriendschappelijke wed strijd met 20 van Schoten 2 ver loren en verdiend ook. Ik hoop dat deze nederlaag het gewenste psychologische effect zal hebben en dat alle spelers zullen beseffen dat alleen met uiterste krachtsinspanning, elke week weer en een geest van eendrachtig samen werken (waarbij de monden gesloten kunnen blijven) kampioenschappen worden behaald. Indien iedereen daarvan doordron gen is en niemand zichzelf het be langrijkst vindt, dan moet het lukken A.F.C. 2 naar de Reserve 2de klas te brengen. Daar horen onze reserves zeker thuis. Ons derde verspeelde z'n kans door een nederlaag tegen RK AVIC 3. Jammer! Het vierde is er nog niet in ge slaagd de rode lantaarn over te dragen. Van nu af aan telt elke wedstrijd dubbel. Jongens doet je best om het vierde voor degradatie te behoeden. Wat verleden jaar bij een algemeen veel slechtere gang van zaken mo gelijk bleek, moét nu ook gelukken. Onze mentaliteit. Als je elke zondag weer diverse wedstrijden van A.F.C. ziet van de jongste adspiranten tot en met het eerste dan valt gewoonlijk op, dat de tegenpartij feller en vlugger is. Wij willen het dikwijls te mooi doen. Enno Crabbendam typeert het raak in de Sportkroniek van deze week wanneer hij n.a.l. van onze resultaten tegen Schoten, Baarn en V.V.B. schrijft: „steeds weer trach ten de Reds succesrijke resultaten via technisch verantwoord spel te bereiken. Zeer behoorlijk samenspel, positie kiezen en individuele handig heidjes treffen we bij A.F.C. bijna regelmatig aan, maar soms is het een zekere onverschilligheid, dan weer een nonchalance, gemakzucht of kwasi-superioriteitsgevoel, waar door al deze technische, kwaliteiten niet de winst opbrengen, die de clubleiding zo graag genoteerd zag." Laten we het nu maar zo zien, dat we dit jaar met succes hebben gebouwd aan de eenheid van ons eerste elftal, dat nu over het zelfvertrouwen beschikt, dat het verleden jaar miste en dat dikwijls een spelletje op de grasmat legt waar we van genieten. Dat is het werk van E.C. en trainer, waarvoor onze hulde! Is dit seizoen ten einde, dan zal gewerkt moeten worden aan het helen van de wonde plekken, zo goed getypeerd door de Heer Crab bendam. In de lagere regionen nemen het 5de, het Zaterdagmiddagelftal en de juniores B 1 zeer goede plaatsen op de ranglijst in. Zij hebben ons drie kampioenschappen beloofd! En dan nog het tweede! Als dit allemaal doorgaat wordt het een reuze fuif! Er zijn te veel semi-prof clubs heeft de Heer Martens, voorzitter van „betaald voetbal" gezegd. Nu, dat was al eerder bekend. De zwakke broeders willen wel terugkeren tot het amateurisme. Ik vraag mij af op welke basis! Dat al die semi-prof voetballers plotseling pur-sang ama teurs worden, wil er bij mij niet in. Dus een clandestiene vergoeding door een supportersvereniging of iets der gelijks Laat men deze ex-semi-profs dan alsjeblieft maar bij elkaar in afde lingen stoppen, aangevuld met enige „amateur"-clubs waarvan min of meer openlijk wordt beweerd dat zij hun spelers betalen. Wij wensen ons spel louter voor ons genoegen te spe len en geven de voorkeur aan tegen standers die er net zo over denken. In deze materie is het laatste woord nog niet gesproken en ik hoop van harte dat alle werkelijke amateur clubs één lijn zullen trekken wan neer dit punt aan de orde komt. HENK KAPPELHOFF. HM

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1