Nieuwjaarswens '58 van Thomasvaer en Pieternel L w poelt allen mee, het is voor a.p.c. Het verscheiden van Lou Woudstra was er aan leiding van, dat de Nieuwjaarsreünie dit jaar geen doorgang kon vinden. Onze eigen „Oudejaars avond" werd nu benut voor het brengen van de traditionele Nieuwjaarswens en wederom oogstte het kwartet, dit jaar bestaande uit de auteur Jaap a Cohen, Tonny a Cohen als Pieternel en Cor van Peperzeel aan de piano een enorm succes. Daar een kwartet nu eenmaal niet uit drie per sonen bestaat, voelt U zeker wel, dat er moeilijk heden waren! Maar laat ik Pieternel, die alleen opkwam, zelf aan het woord laten: P. Hier sta ik, moederziel alleen, Door Thomasvaer verlaten En of ik hem ook luide roep, Het zal me niet veel baten. Want hij is met zijn eigen vrouw Vacantie aan het houen; U merkt het dames, weer 'n bewijs: Je kunt geen man vertrouwen. 1 januari, nieuwjaarsdag; Ik moet iets gaan vertellen - Nu moet ik zonder Thomasvaer Alleen staan Pieternellen! Ik heb al overal gezocht Naar 'n nieuwe Thomasvaer Maar wie staat voor een nieuwjaarswens Zo één, twee, drie weer klaar? Je hebt eèn lap te leren, hoor, Nu kun je het wel lezen, Maar bij de liedjes moet je toch Wel bij de pinken wezen! Er is een grote fout gemaakt Dat mag U heus wel weten; 'r Is geen reserve voor de| ploeg, Dat heeft 't bestuur vergeten. Ik sta maar met de brokken hier Wat geeft het of ik klets? Hoe kom ik aan een Thomasvaer? Is 't iets voor Arie Mets? Die praat een lekker stukkie weg! Of zou'k Jan Scheepstra vragen? Of Harry lid van de E.C., Die kan ook lekker zagen! Zeg, wat denkt U van Chiel van Driel? Die smoest ook niet zo mal! Als die zijn mondje opendoet Is 't net een waterval! Wacht Arie Waayer, dat's de man! Of Willy Brusse, eerlijk, Hebben ze een borreltj' in het lief Dan kletsen ze zo heerlijk! Wanneer ik Gerrie Stallmann vraag? Is dat een Thomasvaer? Die zingt: hup zei mijn simmetje! Dat vind ik een bezwaar. Nu Willem er vandaag niet is Ben ik gauw uitgeteld. Het is toch fout 't bestuur heeft Geen reserve opgesteld! Dus ga ik maar, geacht publiek Beslist, het spijt me wel Ik kom het volgend jaar terug: Hoogachtend, Pieternel! (Wil weggaan) T. Hé, hé, een ogenblikje, Nel, Mijn meidje, wacht eens even, Dat jij geen Thomasvaer bezit Is licht'lijk overdreven! Ik wil vandaag je partner zijn Je kunt er van opan, Je hebt het recht, als ied're vrouw, Op een reserve man! Wanneer je het met mij wilt doen, Dan heb ik geen bezwaar! P. Le roi est mort, vive le roi; Kom hier mijn Thomasvaer! T. Een onbestorven weduwe Is o zo gauw getroost. P. Pardon, er wordt hier wel gewenst, Maar er wordt niet gekoosd! T. Nou, pech gehad! P. Dus je doet mee? T. Graag lieve Pieternel! P. Dan lees je maar wat hierop staat. En dat deed Thomasvaer zeer goed. Toch was hij wat onwennig want de chronologische volg orde lapte hij in het begin aan zijn laars, en Nel zegt hem dat onomwonden, luister maar. T. En wat is in het oude jaar Niet allemaal gebeurd? P. Toch zijn we er met man en macht Weer heelhuids doorgesleurd! T. Bedoel je, dat vandaag de dag, Je blij bent dat je leeft? omdat men vrijwel elke dag De kans op oorlog heeft? P. Begin nou ook niet, asjeblieft, Je wordt er stapel van! Is Eisenhouwer ziek of niet - Of ik dat zeggen kan! T. Ja, jij vraagt maar je huishoudgeld Maar ik loop haast te grienen Door die verrotte politiek Kan ik geen cent verdienen! 't Is spoetnik I en spoetnik II Een nieuw moppie raket Een hondje vond alreeds de dood! Wat heb ik aan die pret? P. 't Nabije Oosten maakt ons bang Ook daar zitten we tussen En Nasser krijgt maar steeds zijn zin Door 'n vieze rol der Russen! T. En denk aan Indonesië, Onz' arme landgenoten Die zitten daar vies in de knel: Ik ben er van verschoten! 'k Ben blij dat Wim van Dijkhuizen En Kappelhoff weer hier zijn Je leven altijd in gevaar: Nee, dat kan geen plezier zijn! P. Dat zag je aan Sukarno man, Die wilden ze ook mollen Zo iets doet je, als Hollander Het bloed in d'ad'ren stollen! T. Minister Luns stuurde gezwind Al was ie uit de gratie Een medelevend telegram En een felicitatie

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 6