Rooster poelt allen mee, het is voor a.f.c. generaties W^EER een vrouw in de Schakel en terecht! Want al heet ons aller vereniging nog niet A.M.F.C. (Amsterdamse Mixed Football Club), wij vrouwen geven toch mede de voorzetten voor het club leven. Daarom, Jan, bedankt voor de ruimte! En U, geachte lezers, kan ik geruststellen, ik ben nog maar op proef. Toen ik op een goede Zondag zo'n beetje „ingeschakeld" werd, ben ik er eens over gaan nadenken, wat A.F.C. eigenlijk voor de vrouwen betekent. Uiteraard kan ik dit alleen aan mezelf nagaan en zo ben ik tot de conclusie gekomen, dat van elke dag wel een stukje gewijd is aan de club van mijn man, maar toch ook mijn club. Kent U het rooster? Zondag: Wakker worden, Cor bel len om te vragen, of het veld goed gekeurd is (en wat een lelijke woorden krijg ik te horen, als Cor nee zegt), aankleden, eten en snel weg een wedstrijd spelen (verha len daarover vindt U elders in dit blad), snel wassen en aankleden en naar het eerste gaan kijken, daar je stembanden het een en ander aandoen (dat is dit seizoen de moei te waard), de wedstrijd wordt na tuurlijk gewonnen, zodat je je na afloop in het clubhuis weer goed kunt verwarmen. En waar wordt daarboven over gesproken? „Ik vond jou niet zo goed vandaag, maar ik was zelf ook niet zo best". „Hoe vond je hem?" „Matig", en dan komen er elf namen los van men sen, die vandaag weer matig wa ren. „Maar we hebben dit seizoen een fantastische ploeg". Dit klinkt U misschien een beetje onlogisch in de oren, maar we staan toch maar op de derde plaats en kent U die lange, die er altijd zo netjes uitziet (vooral met een sigaar in zijn hoofd), vijf wedstrijden spil staat, waarin 9 punten behaald zijn? Trouwens, weet U hoe de andere elftallen staan? Dank zij Hubert Briedé en Jan Steensma hangt er een bord, waarop U het zó kunt aflezen, keurig, zowel het bord als de voetbalprestaties. Maar verder over de zondag. Wat dacht U van een gezellig pokertje-pilsje, als we helemaal uitgesproken zijn over „gemiste kansen, die niet te missen waren" en „een goal, zoals hij er nooit meer één maakt". En dan gaan we nog even met elkaar de stad in. (Kent U de sfeer van kent de sfeer van A.F.C.Wat is een zondag zonder voetbal? Maar heren, zou het net zo gezellig zijn, als Uw dames niet mee konden ge nieten? Maandag: Vanavond vroeg eten, want er is clubavond en er komt een vriendin op visite, waar „hij" geen geduld voor heeft. Maar eerst moeten wij nog een liedje zingen voor ons voetballertje-in-spé, het A.F.C.-lied met iets gewijzigde woorden. Dinsdag: Alléén eten, want er is trainingsavond. Woensdag: Er is vanavond niets te doen op A.F.C., dus we gaan op visite of we krijgen gasten. Ge spreksthema Donderdag: Zie Dinsdag. Vrijdag: Het voetbalgoed verzor gen en niet te laat naar bed. Zaterdag: Vroeg naar bed en kalm zijn, morgen is het Zondag en wacht er een zware wedstrijd. Heeft U het programma herkend? Maar iemand, die dit programma niet kent en het zo leest, zal zich afvragen, wat het wel voor mensen zijn, die zo onder de ban van het voetbal leven. Deze persoon heeft ons dan juist niet begrepen. Het gaat eigenlijk helemaal niet om het voetbal, maar om het verenigings- leven, het hebben van een kring van goede vrienden op een basis van gezonde sportiviteit. Geven en nemen met inzet van de volle per soonlijkheid, dat is de geest, die men moet leren kennen. Het doet er niet toe of U dit nu meemaakt in een clubje, dat zich het oplos sen van wiskundige problemen ten doel stelt of in een club als de onze, of U nu speelt in het eerste elftal, of dat U na een carrière in het zevende als supporter meegaat. Daarom heb ik in bovenstaand rooster wel eens activiteiten van de vrouwelijke leden en van de mannelijke leden door elkaar kun nen halen en daarom is A.F.C. in wezen toch een „mixed" club. Maar als ik mag blijven, zult U hier nog wel eens meer over horen en bovendien zal ik U dan van Schakel tot Schakel de raad geven: KEEP SMILING. Dzj 't schuine hekaan d'ingang van het veld Daar staat en leunt de oudste generatie. Ze zijn in 't eerste sterk geïnteresseerd En zijn van 't oude A.F.C. DE representatie. Ze moedigen de spelers luide aan, En roepen: Kom nou AFC-ers, goed zo Frans, Dat heeft Kees keurig en sportief gedaan, Vooruit nou Coentje, geef die bal aan Flans. Dat staat er maar te staan en doet geen stap, Een éven jongere generatie, Die staan letterlijk en figuurlijk „op de trap", Ze leverden voor A.F.C. al menige prestatie. Ze roepen Oh en Ach bij een gemiste kans En worden wat rumoerig als de kansen keren. Ze hebben niet altijd de aandacht bij 't spel, Ze moeten met elkaar toch ook nog converseren! Op 't bankje, aan de zijkant van 't hek Daar zit en hangt de jongere generatie. Ze spelen ook. In twee of drie of vier, En hebben zo hun eigen reputatie. Ze maken maar wat gijn en hebben (mild) kritiek Ze zitten daar maar op hun kans te wachten. Maar ach, er waren er zo veel Die dat al jaren en nu niet meer dachten. Dan is er nog de jongste generatie, Ach ja, die weten 't zo net nog niet. Ze lopen heel de dag in hun roodzwarte statie En zuigen toffees, drinken cola, met een riet. Maarbinnen vijftig jaar zijn Zij de ouden, Dan kunnen onze ogen niet meer zien. Dan zetten Zij een feestkrant inelkander, Want... A.F.C. wordt dan Eenhonderdtien. Dan is er nog van elke generatie, Een meisje of een Moeder of een vrouw, Ze zitten meestal boven in de restauratie, Daar is 't warm, ze houden niet van kou. Ze blijven ook niet graag alleen en trekken Op zondagmiddag dan maar mee, Ze gunnen al hun mannen en hun jongens Aan ons geliefde roodzwart A.F.C. VRIENDIN 6

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 6