De Jeugd De gouden beentjes van All Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöens, houöt öe schakel in stanö Afgekeurde velden zijn de oorzaak Adat Al tot een gereduceerd pro gramma van één competitiewedstrijd kwam. In deze wedstrijd werd m tegenstelling tot voorgaande ont moetingen van het begin af aan en thousiast gespeeld, met als resultaat een verdienstelijk gelijk spel 11 tegen Lijnden. A 2 zorgde voor de grote verrassing. Het zag kans de reeks nederlagen te stuiten. De over winning werd behaald op R.C.A. en wel met 120. Deze overwinning is zeer belangrijk, daar R.C.A. hierdoor naar de onderste plaats verhuisde en de rode lantaarn van ons heeft moeten overnemen. In de volgende ontmoeting tegen Ahrends leek het er op, dat wederom een puntje bemachtigd zou worden, want na een 21 achterstand zagen we kans ongeveer een kwartier voor tijd ge lijk te maken. Helaas moesten wij nog éénmaal zwichten, doordat de bal op ongelukkige wijze in eigen doel werd gewerkt. Hierdoor ontging ons het verdiende gelijke spel. Wor den er nog steeds geen grote pres taties geleverd, toch wordt er iets beter gespeeld dan in het begin van het seizoen en vooral in de laatste wedstrijden ook met meer enthou siasme. Junioren B. Van onze B-junioren heeft B1 tot nu toe zeer goede resultaten ge boekt (zie de standen). Nog steeds ongeslagen staat dit elftal aan het hoofd van zijn afdeling. Van S.D.W. werd met 41 gewonnen, waarin na een vrij rommelige eerste helft (1i), het door een omzetting in de opstelling beter ging. Er werd meer over de vleugels gespeeld met als resultaat, dat er drie doelpunten werden gemaakt. In de wedstrijd tegen Neerlandia kon men niet tot goed spel komen. Door een fout van onze keeper stonden we al in de eerste minuut met 1—0 achter. Hier na waren wij sterk in de meerder heid, maar konden het niet verder dan één doelpunt brengen, zodat met een gelijk spel genoegen genomen moest worden. B 2 heeft uit zijn drie ontmoe tingen 2 punten behaald. Tegen Ahrends werd aardig gespeeld, waarbij het tamelijk gelijk opging. Door een strafschop openden wij de score. Hierna kwamen wij iets meer in de aanval wat tot uitdrukking kwam in twee goede doelpunten, zo dat de eindstand op 30 werd ge bracht. Tegen D.V.O.S. konden we het niet bolwerken en moesten met een nederlaag genoegen nemen. Ook te gen K.B.V., dat ongeslagen is, zat er geen winst voor ons in. We gaven K.B.V. goed partij, maar konden de nederlaag niet ontlopen. Door beter spel en hoger tempo werden wij over troefd, zodat een 2—0 nederlaag het gevolg was. B 3 heeft twee wedstrijden ge speeld. Van VoleXvijckers, dat veel sterker was werd met 40 verloren, terwijl tegen R.A.P. èèn puntje in de wacht werd gesleept. Aanvanke lijk zag het ook tegen R.A.P. er naar uit, dat het een grote nederlaag zou worden, want al spoedig stonden we met 20 achter. Door goed samen spel van de voorhoede werden twee goals gemaakt en kwamen we gelijk. De rust ging in met de stand 33. Hierin kwam na rust geen verande ring meer, ondanks enkele kansen aan weerskanten. B 4 heeft van Watergraafsmeer makkelijk weten te winnen 40. Te gen Zeeburgia werd het een neder laag; het veld was een ware modder poel en hieraan paste Zeeburgia zich beter aan, zodat de nederlaag 31 verdiend is. Van D.C.G. werd weer gewonnen. Na een spannend duel kwamen wij met een kleine overwinning 32 uit de bus. Junioren B 5 en B 6 hebben onder scheidenlijk 2 punten uit 3 en 2 uit 2 wedstrijden behaald. Al zijn de resultaten nog middelmatig, toch is er een stijgende lijn in het spelpeil te constateren, wat ook komt door dat men beter op elkaar raakt in gespeeld. De Welpen. De slechte toestand van onze ter reinen zal het voorlopig niet moge lijk maken de wedstrijden tussen onze welpen te hervatten, dat zal wel maart van het volgende jaar worden. Hoe jammer dit ook is, er is niets aan te doen. Kienen. Evenals vorig jaar streden welpen en junioren zeer luidruchtig om de vele prijzen. De middag werd verder opgevrolijkt door onze jeugdige ac cordeonist M. Nuisker, die een ware virtuoos bleek te zijn. Langs deze weg dankt de Jeugdcommissie alle milde gevers die ons in de gelegen heid stelden dit jaarlijkse evenement voor onze jeugd te organiseren. Tot slot wgnst de Jeugdcommissie allen Prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1958. P. VAAL. (Een Afrikaans voetbalsprookje) Op het dorpsplein van Yam-Yam, een plaatsje 12 mijl ten Noor den van Bolgatanga, bevindt zich een met bamboe afgebakend stukje grond. In het midden hiervan staat een verweerd houten bordje met het opschrift: „Hier rusten de gou den beentjes van Ali". Ali was jarenlang middenvoor van de Yam-Yam Lions, het sterk ste voetbalteam uit de omtrek. Dit feit kon voor een niet gering ge deelte op conto van Ali worden ge schreven, want hij was een goed voetballertje. Zeer goed zelfs. Maar hij wist het; erger nog, Ali stak het niet onder stoelen of banken. Hij bazuinde het uit. Het was een op- scheppertje. Wellicht ware het allemaal nog goed met Ali afgelopen, als hij in zijn bravour niet zover was gegaan met te vertellen, dat hij gouden beentjes had. Voetbalprozaïseh ge zien mocht dat dan zo zijn, maar zoiets zeg je niet; zeker niet in een gebied waar een boer met vier kippen tot de rijkaards wordt ge rekend. (Heeft hij er dan nog een haan ook bij, dan is het een Croe sus). Dan is het gevaarlijk. Maar evenals vele andere voetbal lertjes, die alleen maar goed kun nen voetballen, was Ali een beetje dom en ging onverdroten voort den volke kond te doen van zijn gou den beentjes. Op het laatst geloofde men er in. Zo gebeurde het, dat de Chief van Kolo op zekere dag ter ore kwam, dat de middenvoor van Yam-Yam uiterst kostbare beentjes bezat. Nu zat die Chief toevallig slecht bij kas en toen rijpte er een gemeen plan in zijn brein. Hij zond twee osse- wagens naar Yam-Yam, met een invitatie voor het voetbalteam om een wedstrijd in Kolo te komen spelen. In Yam-Yam hoefde men niet lang na te denken; de bieten- oogst was net binnen en een uit wedstrijd met vrij vervoer kwam niet iedere dag voor. Het duurde dan ook niet lang of de koffertjes waren gepakt en onder het zingen van „Yam-Yam gaat nooit verlo ren" en „Kolo gaat zakkies plakken, hi, ha, hoi" toog men welgemoed en argeloos op weg. Jullie hebt het natuurlijk al be grepen: Onderweg vond een over val plaats en toen het stof was op getrokken lagen er tien spelers van Yam-Yam gekneveld in een grep pel en de elfde, Ali, was verdwe- nenl Een paar dagen later voerden woedende Yam-Yam-ers een over val uit op Kolo, maakten het plaats je met de grond gelijk en vonden eindelijk op het erf van de Chief, achter een hoopje oud roest, de beentjes van Ali. Hoe de dappere mannen ook zoch ten, van Ali zelf was geen spoor meer en tenslotte stopten zij, diep bedroefd, de legendarische onder danen van hun middenvoor in zijn eigen koffertje en keerden terug naar het dorp, waar het met grote plechtigheid werd bijgezet op het dorpsplein. Als jullie ooit in de buurt van Yam-Yam komen, jongens, dan moet je er beslist even naar toe gaan. Dan zul je ook zien, dat naast het eerder vermelde bordje nog een bordje is geplaatst met het op schrift: „Wie zijn benen lief heeft, pocht er niet mee". ADJE

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5