Van £s j.h. essGR De E.E.G- en de Ref COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN hepenqRacht 92 BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 poelt aLLen mee, het is voor a.f.c. opnieuw op de schouders te nemen. Wél zullen wij ons daarbij gesterkt voelen zo de twee genoemde heren het kunnen opbrengen ons een klein blijkje van waardering te doen geworden voor het feit dat zij het bij ons zover hebben mogen bren gen. Meestal zwaait men scheidende figuren lof toe, hetgeen echter veelal geld aan cadeaux kost en verder eigenlijk ongepast is omdat het op zelfingenomenheid van de lofzwaaiers duidt. Immers, ook elk clubje heeft de leiders die het ver dient. Worden dus die leiders in het zonnetje gezet, dan bedoelt men logischerwijze te zeggen hoe goed men zelf wel is. Gezien de leiders Jaap en Arie, die wij konden op brengen willen wij op deze plaats maar liever rechtstreeks uit de doe ken doen, welk een brillant stel de overblijvende veteranen eigenlijk wel vormen. Dit als uitgangspunt te stellen bij de ingang van het Arie- Jaaploze veteranen tijdperk heeft namelijk directe voordelen. Men zit dan niet zo in de rats als de „sterke mannen" weggaan. Er wordt dan niet zo sip gekeken en het „wat nou" klinkt niet meer noodlotsbe- zwangerd. Wij achten ons dus in staat wederom in de kleedkamers de tin telende stemming te brengen waar op Arie patent heeft. Wij zullen weer doorzinderd worden door het zelfde saamhorigheidsgevoel dat Jaap weet op te wekken en dat reeds voelbaar wordt in het „Man nen waarmede hij, wat hij te zeggen heeft, gewend is in te lei den. Onze tegenstanders zullen ook ons zo feestelijk verkneuterd en verheugd herkennend de hand toe steken zoals zij dat hen deden wan neer men elkaar ontmoette in het vooruitzicht van een kwajongens achtig genoeglijke middag met verlenging, waarop blijkens vroe gere ervaring vast gerekend kon worden. Wij hebben er de types voor. Ook bij Arie en Jaap hing het succes van een veteranendag echter geheel af van een geslaagde voet balwedstrijd, gewonnen of verloren. Zonder een kern van daadwerkelijk voetbaltalent en voetbal-élan ging dat niet zo. Dies prijzen wij ons ge lukkig dat in de laatst verworven lichtingen veteranen die talenten en ook het élan aanwezig zijn. Waarmede dan ook het eerste Arie-Jaaploze voetbalseizoen inge luid kon worden met een overmaat aan geslaagde wedstrijden en de voorwaarden dus aanwezig geacht kunnen worden voor een op goed peil gehouden voortbestaan der A.F.C.-veteranen. Wel zitten we een beetje met de verlenging soms en de kunst van het savoureren. Ook daarvoor is voldoende latent talent aanwezig. Het kon nog wat beter uit de verf komen. Een beroep in deze op Arend en Jaap ons over de hobbel te hel pen heeft des te meer zin nu vol gend voorjaar de organisatie van het veteranentournooi onze taak wordt, waartoe een hechte onder linge band nodig is. Individueel stelle iedere actieve veteraan zich op het standpunt, dat met zijn eigen houding, met zijn eigen inspanning en een gezonde dosis zelfspot hijzelf in de hand heeft de veteranenbeweging die in houd te geven waarvan we zo graag genieten. Moge de overwintering ons goed bekomen en het vroege voorjaar ons gedartel weer even onweer staanbaar maken als tot dusver. FRITSCHE. jVTISSCHIEN zijn er clubgenoten, die het mij bestrijden, maar voor mij is het Maandagochtend blad de aardigste krant van de week. Wanneer is het mogelijk, zo vraag ik U, om in één aflevering Syrië, Abe Lenstra, een kabinets crisis, de zege van Elinkwijk, de sluwe Nasser en de Zwarte Panter broederlijk in één krant tezaam- gevat te zien? Heerlijk op maandag ochtend immers? Heerlijk begin van de week. Soms kan het zelfs voorkomen, dat je iets over de eigen goede oude club leest, al zijn de leden dan ook boos, c.q. doen net alsof ze boos zijn, omdat het op dat moment zo hoortIk hoop niet, dat ik op zere tenen ga staan, maar ik deel niet in de ergernis. Nieuws is nieuws en U moet maar aan die oude Griek denken, die tot motto van zijn opzienbarend leven koos: „het kan me niet schelen wat ze over me schrijven, als ze maar over me schrijven." Over de Maandagochtend-editie gesproken: plotseling is H.V.V. 6 H.B.S. 10 in het nieuws gekomen. Wat de uitslag van dit treffen is ge weest, weet ik niet en dat is ook niet belangrijk. Neen, de reden tot deze publicatie is veel opzienbaren der: Mr. P. A. Blaisse uit het veld gestuurd. Laten we nu even eer lijk zijn: dat is pracht nieuws. We weten natuurlijk niet of mr. P. A. Blaisse het óók op prijs stelt, maar hij is ons gemeenschappelijk slacht offer. De gebeurtenis geeft ons aan leiding te filosoferen over de won dere contrasten, die het leven ons biedt. Het ene moment het brillante kamerlid, dat op scherpzinnige wijze het verdrag inzake de Europese Economische Gemeenschap in de Tweede Kamer ontleedt en minister Zijlstra dwingt alle registers van zijn meeslepende welsprekendheid open te trekken, het andere mo ment: „meneer, ga Uw boordje maar om doen." Dat heeft de scheidsrechter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kor- tenhorst, hem nóóit gezegd en heus niet omdat ze tot dezelfde partij behoren. Van het Binnenhof naar de van Hoogenhoucklaan, ce n'est qu'un pas Mr. Blaisse, we weten het: de kartelparagraaf, het transportwezen en de landbouw zijn zorgelijke za ken in de E.E.G. U zult nog veel moeten praten alvorens de klippen in het verdrag óf verwijderd óf duidelijker in kaart zijn gebracht, maar wij adviseren U, zeg nóóit meer iets op een voetbalveld, want het verschil tussen de Tweede Ka mer en een voetbalveld is de vrij heid van het woord. Die bestaat niet op een voetbalveld. Ondanks het feit, dat de democra tie meer dan een eeuw oud is, is de scheidsrechter nog steeds een dictatoriale verschijning in onze samenleving. En U verandert daar niets aan. Wij hebben één troost: de meeste scheidsrechters zijn van goe de wil. En mocht U, gelijk in een dagblad stond te lezen, alleen maar hebben willen interveniëren, denk dan maar weer aan Frankrijk Het leven is ondankbaar, mr. Blaisse. G.W. TEL. 41864-42864. BEURS 41057

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4