Resultaten van de groene velden 1 2 poelt allen mee, het is voor a.f.c. W/IJ hebben er in december zel- den zo mooi voorgestaan als dit jaar. Het eerste in de kopgroep met een kleine achterstand op de kop lopers (de door de andere vereni gingen in te halen wedstrijden moeten eerst gewonnen worden) en het tweede op de bovenste plaats met één verliespunt meer dan nu mero twee. Het derde elftal is wat terugge vallen, maar relatief toch nog maar drie punten op de leider achter. Van het vierde elftal valt nog steeds weinig fraais te vermelden, maar ook dit elftal kan de dans nog zeer gemakkelijk ontspringen, zo als bij aandachtige beschouwing der standen, welke op een der andere pagina's in dit nummer zijn afge drukt, zal blijken. De elftallen, uitkomende in de Afdeling zagen op een enkele uit zondering na, hun velden steeds maar weer afgekeurd. Bij 5, 6, 7 en de Zatten kwam dan ook bijna geen wijziging in de situatie tot stand. Gemiddelden In de ranglijst der gemiddelden zijn enige belangrijke mutaties door te voeren. Zie maar; de tussen haakjes geplaatste cijfers geven het gemiddelde van de vorige keer aan: Zaterdag elftal 1.50 (1.50) Het tweede 1.44 (1.17) Het derde 1.29 (1.50) Het vijfde 1.29 (1.20) Het eerste 1.27 (1.— Het zesde 0.60 (0.50) Het zevende 0.60 (0.67) Het vierde 0.29 (0.20) Tekenend voor onze vooruitgang, vergeleken met het vorige seizoen, is wel, dat het eerste elftal vorig jaar met deze cijfers glansrijk de eerste plaats zou hebben veroverd en het nu niet verder kan brengen dan de vijfde. Gedurende de verslagmaand speelden onze senioren 15 wedstrij den met als resultaten gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 15 7 5 3 20 44—32 Het totaal sedert het begin van het seizoen is dus: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 57 26 10 21 63 156—132 Zo hebben wij dan in de laatste vijf wedstrijden negen punten we ten te halen en dat ene ver liespuntje (laten liggen bij De Spartaan) had met een heel klein beetje mazzel een winstpunt kunnen zijn. Deze wedstrijd tegën De Spartaan zal ons nog lange tijd bij blijven. Er werd door ons in een zeer hoog tempo gespeeld en toch kostte het veel moeite om de opgelopen ach terstand te nivelleren. Deze achter- Hubert belaagd (cliché afgestaan door Het Parool) stand was op eigenaardige wijze tot stand gekomen. Hans Lenz raakte op een gegeven moment (het ge beurde aan de zijlijn op het midden van het veld) zijn tegenstrever, die even van verder spelen moest afzien en bleef bij hem. Het spel ging door en bij een aan val van de roodbroeken kon de ongedekt gebleven rechtsbinnen gemakkelijk scoren. Wij waardeerden de geste van Hans zeer, maar hebben hem ge vraagd in de toekomst bij een der gelijk geval even te waarschuwen. Hierna wonnen we achtereenvol gens van H.F.C., Hercules en V.V.A. (Hier mogen wij even binnentre den en opmerken, dat de captain tegen Hercules alle drie de goals maakte. Red.). Uit de stand, die, zoals de redac teur beloofde, in dit nummer moet zijn opgenomen zal U blijken, dat we een hartig woordje meespreken. Als U ons blijft steunen, beloven wij U, dat we ons mondje zullen roeren. CEES TJ. Het tweede elftal heeft inmiddels weer drie overwinningen aan zijn score toegevoegd en staat thans, met één punt voorsprong op J.O.S. bovenaan, echter met een wedstrijd meer gespeeld. De eerste overwinning werd be haald op A.P.G.S. 10. Gedurende de gehele wedstrijd waren wij sterker, alleen het doel punten maken wilde niet erg vlot ten. Verscheidene goede schoten van onze voorhoede werden door de uitstekende doelverdediger van A.P.G.S. gestopt. Gelukkig voor ons maakte deze een fout en Daan Per- ton wist hierdoor te doelpunten. Door medewerking van Joop Zim- mermann wisten wij nog net op tijd, dat A.W. onze volgende tegenstan der zou worden. Nadat Pierre Eskes, zoals gewoonlijk, twintig minuten te laat bij ons verzamelpunt was aangekomen, kon de reis naar Bus- sum worden ondernomen. In het eerste half uur van de wedstrijd zag het er voor ons benauwd uit, maar dank zij Pierre gelukte het ons de score dubbelblank te houden. In middels was onze voorhoede wat ingespeeld en door Wessel werd het al gauw 30, zodat al het gevaar voorbij ging. Na de rust verliep alles volgens plan, en de eindstand werd 51 in ons voordeel. Rolf Leeser speelde als rechtsbui ten een goede wedstrijd, maar vol gens mensen langs de lijn viel hij nog meer op door het vele gepraat. Rolf, probeer zoveel mogelijk „ge ruisloos" te voetballen, dan ben ik er van overtuigd dat het nog veel beter zal gaan. In onze laatste wedstrijd moesten wij op een volkomen onbespeelbaar veld aantreden tegen K.B.V. Wegens een „neusrestauratie" moest Tom Nooy verstek laten gaan en Dick Steeman nam zijn plaats prima over. Reeds vrij snel wist Rolf Leeser uit een vrije schop te doelpunten. Geruime tijd bleven wij in de meerderheid, vooral dank zij het uitstekende werk van onze halfspelers, Bram Arnoldus en Fred van Soomeren, doch doelpunten werden nog niet gemaakt. Door het keiharde veld was onze niet „verzekerde" doelman wat ang stig geworden, K.B.V. profiteerde hiervan en bracht de stand op 11. Onze voorhoede bleef het antwoord niet schuldig en door doelpunten van Eddy en Wessel werd het 31. Vlak voor rust wist K.B.V. nog een maal te scoren. Na de rust was K.B.V. iets sterker en dit werd in een doelpunt uitgedrukt. Zelfs wist K.B.V. een vierde doelpunt te ma ken, maar op advies van onze grens rechter Duco Ohm werd het gean nuleerd. Juist voor het einde wist Eddy de achterhoede van K.B.V. te omspelen en met een machtig schot de stand op 43 te brengen. Deze voorsprong werd door ons met suc ces verdedigd en met opgeheven hoofden konden wij naar onze „grote" broers op A.F.C. gaan kij ken. R. AKKERMAN.

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 2