Brugman S. IBaarda Dementi Laatste Nieuw/s Kerstrapport Kater ADM I N ISTRATI ES Sigarenmagazijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 poelt allen mee, het is voor a.f.c. 10 Aan alle belangstellenden zij uit naam van Pim Bakker en mijzelf medegedeeld, dat hij niet mijn broer is, evenmin als ik de zijne. Noch is hij mij of ik hem. De gelijkenis, die wij overigens ontkennen, is een volkomen toeval lige. Zondag 15 december bracht de K.N.V.B.-elftallen slechts drie pun ten van de zes, welke te behalen wa ren. Het eerste speelde gelijk tegen Holland (11). Deze uitslag geeft de verhouding goed weer, al was dan voor ons het missen van de strafschop wel enigszins sneu. Ons eerste heeft nu 5 verliespunten meer dan Baarn met nog 10 wedstrijden te spelen (gemiddelde 1.25). Het derde versloeg W.M.S. 2 met 41 en verliest dus de aansluiting met de kop niet. Het gemiddelde van dit elftal is nu 1.38. Het vierde verloor met 21 van Zeeburgia 4, één der medegegadig den voor de onderste plaats. Dit elf tal stond met negen mensen, toen de wedstrijd begon. Knoopt nu toch voor eens en voor altijd in je oren, dat onze eerste vier elftallen niet in de afdeling Amster dam van de K.N.V.B. spelen. Met af keuringen in deze afdeling hebben dus alleen de voetballers van 5, 6 en 7 en de jeugdelftallen te maken. J. T. S. De Kerstrapporten zijn uitgereikt en hier en daar prijkt natuurlijk een onvoldoende. Wij raden onze school gaande medestrijders aan, om, waar nodig, het zwaartepunt van de sport te verleggen naar de schoolprestaties. Sport en in ons geval voetbal in A.F.C. is belangrijk, maar de maat schappelijke positie is belangrijker. Hoe zwaar schat jij onze voorzitter? Mmmm We willen hem nog jaren"als praeses behouden, niet? Mmmm .11! Hij zegt dat hij vanwege dat leider schap elke maand een kilo afvalt We schrijven anno neegtien-drie-en-zestig. Er is nog altijd grote woningnood. Ook op terreingebied is het niet bestig. Beperking is nog allerwegen groot. Tussen de bergen in het zand verscholen ligt diep in 't dal het A.F.C.-terrein. Het steile kronkelpad waarlangs we dolen moet wel de Wandelweg van vroeger zijn. De avond valt reeds en wat drabbig water voorheen de vaart? vloeit traag langs ons domein Dan wordt het pad gekruist door 'n zwar(t)e kater. Heeft dus gehandhaafd zich in dit terrein!' Hoe komt het dat ik nu aan 'n soos moet denken, aan uren die daar dubbel zijn gebeid tijd die jolijt en troost ons wist te schenken, het bakje troost van de gezelligheid. Gezelligheid kan 't dal de zwerver geven die uit het kale hooggebergte komt. Helaas is hier geen vriendenkring gebleven. Het is er leeg en elk geluid verstomt. Geen voetstap klinkt er in dit dal der zuchten. Te denken dat de vreugd' hier werd gesmaakt die sport ons schenkt en dat wie dit ontvluchtte wel door een gesel moet zijn aangeraakt. We willen roepen, kunnen ons niet uiten in 'n woestenij xvaar alle leven vlood. 't Gaat door ons heen als w'ook niet kunnen fluiten hoe dikwijls hier ons aller Leo floot De adem stokt; er heeft zich iets bewogen Een wazig licht. Een schim Nee, 't is een man! Vel over been is hij niet te geloven hoe men van praeses tot een schim verworden kan Dan word ik wakker door de zon beschenen. Ons goeie ouwe veld is als in licht gebaad. De kater is daardoor als sneeuw verdwenen. Maar d'oude Henk is als van ouds verschenen in 't oude home waar weer 'n tribune staat! B. S. LE MARCHÉ MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 71 3308

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 10