Van Deze maand J. h. 6SS6R Repliek BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 30. TEL. 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN heuenqRacht 92 poelt allen mee, het is voor a.f.c. De werkdag is ten einde in ditzelf de Apeldoorn, waar we enige maanden geleden zulk een prettig Veteranen-toumooi hebben gespeeld bij onze Robur-vrienden. Het is de laatste dag, dat onze redacteur een artikel aanneemt en juist waar het Apeldoorn en Kobur betreft wil ik gaarne nog „net op tijd" een paar woorden schrijven. Deze veteranen waren een paar weken geleden bij ons te gast. Ik weet niet of onze nieuwe veteranen-aanvoerder, Theo v. Nigte- vegt, een artikeltje schrijft, nu dat Arie Waaijer niet meer meespeelt en ook ondergetekende de zaak van de kant bekijkt, maar ik wil niet nala ten van deze plaats even naar voren te brengen, dat wij een allerprettigste wedstrijd tegen de Robur-Veteranen (22) hebben gespeeld. Zelfs scheids rechter Geb Buren was werkelijk neu traal en heus geen 12e man van de Veteranen van A.F.C.!! Ook na afloop was het allergenoegelijkst en wij mo gen zeker de bijzondere geste, niet on vermeld laten, die de Robur-Veteranen maakten (en ook de Kampong vete ranen schriftelijk hebben gemaakt) door voor ons Tribune-Fonds een en veloppe aan te bieden. Maar door een vergissing bestond ons Tribune-Fonds alleen in Apeldoorn. Onze vrienden echter, niet op hun mondje gevallen, boden spontaan bij gebrek aan een Tribune-Fonds de enveloppe aan voor onze Jeugd-commissie, waarvoor ook op deze plaats hartelijk dank. Wedstrijden. Inmiddels speelden de Veteranen te gen Fokker met 60 winst (heerlijk die strijd Dicky Disselkoen contra Gerrie Stallmann!) en de D.W.S.- Veteranen (22), waar de vriend schap als van ouds werd hersteld en eens te meer overduidelijk bleek dat de A.F.C.-Veteranen maar al te gaar ne tegen hun vroegere tegenstanders spelen en het er absoluut niet toe doet, dat Ajax, Blauw-Wit, D.W.S. enz. thans semi-profclubs zijn. Ons veteranen-voetbal en onze oude vriend schap is hierdoor totaal niet veran derd, integendeel, wij waarderen dub bel onze schone amateurs-tijden. Drukke beslommeringen elders be letten mij alle wedstrijden bij te wo nen of na afloop aanwezig te zijn, doch wij Veteranen gaan voort goede contacten te bewaren, voort te zetten, zo mogelijk te verbeteren, o.a. in de e.v. weken tegen H.B.S. en Black Devills. Want in het a.s. voorjaar zijn wij de organisatoren van het reeds 10 jaar weerkerend Old-Men-festijn. Het tweede. Elders zal de aanvoerder wel schrij ven, doch als leider (die aanwezig is als zakelijke oorzaken dit niet ver hinderen) moet ik toch nog iets zeg gen. Een uiterst matig begin werd ge volgd dcor forse 60, 62 en 100 overwinningen, echter 'n „sleutelwed strijd" tegen N.F.C. 2 werd verloren met 32. En daar zit nu juist de kneep; de kunst om je' sleutelwedstrij den te winnen, want die tellen dubbel. Het elftal is sterk genoeg, maar het feu sacré moet nog komen, dat een wedstrijd uit het vuur doet slepen. Daar ligt het geheim om kampioen te worden! Want dat willen wij toch H.H. 2e elftallers. Het eerste haalt ons wel eer s één of twee spelers weg, doch daarvoor krijgen we toch ande ren in de plaats (een „ruiltje" Pim Bakker en Paul Meyer tegen Joop Dink en Wessel v. d. Wiel). Juist deze veranderingen moeten inspireren tot grote prestaties, onthoudt dat lui!! Gerrit ter Horst speelde een wer kelijk fameuse af scheidswedstrijd met A.F.C. 2 tegen Swift 2 (62 in ons voordeel). Het was werkelijk een ge noegen cm te zien hoe goed Gerrit het spel speelde (mooi in samenwer king met Paul meijer) en het is te hopen dat Gerrit in Nieuw-Zeeland dikwijls goede berichten mag ontvan gen inzake A.F.C. 2. De drie ter Horsten (Karei, Cor en Gerrit) heb ben alle drie een uitzonderlijke rol in het A.F.C.-leven gespeeld ieder op zijn manier sterk onderling verschil lend toen hun eerste elftal rol was uitgespeeld. Hun grote verdienste is geweest dat zij A.F.C. tot aan de poort van de eerste klasse hebben ge bracht. Faalde toen de E.C. of het elftal. Een eeuwig geheim! Gerrit, veel voorspoed in Nieuw-Zeeland en gaar ne van tijd tot tijd een teken van leven Voorwaarts. En nu weer voorwaarts om met in spanning van alle krachten de top te bereiken voor onze 2e elftallers (en ook voor het derde onder de kundige leidirg van Duco Ohm; daar zag ik weer eens een aanvoerder, die een voorbeeld is in het veld en die de moed heeft met „zijn elftal" op E.C. vergadering te verschijnen. Good luck Duco!) J. v. N. Van de verloofde van Henny Bos kamp en van Henny zelf mocht ik commentaar ontvangen op mijn. (lichte) critiek met betrekking tot de slordige voetbalkleding van onze lan ge medestrijder. In dit blad wordt naar mijn smaak te weinig de pen gevoerd door dames. De onvervangbare aangetrouwde is opgevolgd door Vriendin, maar verder praten de dames alleen maar. Nu ik dus de kans krijg om weer een dame(tje) aan het woord te laten grijp ik deze met twee handen. Aandacht dus voor Mejuffrouw A. E. D. Knap, verloofd met Henny Bos kamp en Letje voor haar vrienden „als ongehuwde, niet-gehandschoende verloofde van de U welbekende voet balleek red.) wil ik U even be richten, dat ik Uw zienswijze volko men deel. En alhoewel een en ander niet aanstootgevend is, vraagt men toch naar het waarom. Is het een in nerlijke drang tot het tentoonstellen van het bruine bovenlichaam De an dere bruine A.F.C.-ers doen dit toch ook niet? Maar ja „ijdelheid Uw naam is man". Dan nog even het volgende. Wij hebben ons wel verloofd, maar niet met de handschoen. Dat was te duur. Twee paar handschoenen, alleen om je te verloven, stel je voor. Wel hebben we twee ringen aangeschaft. Ook duur, maar erg „handig". Ik besluit met de hoop, dat U het mijn verloofde niet te lastig zal ma ken. Hij heeft het toch al zo moeilijk met de vele critiek, die hij altijd te verduren krijgt. Veel succes en groe ten aan alle bekenden. Letje Knap." J. T. S. TEL. 418Ó4-42864, BEURS 41C57 8

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 8