Mixed Pickles De Jeugd Junioren 131 BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö (vervolg) Natuurlijk moest er in ons aller Schakel staan: Van Rooyen, sorry voor deze onthoofding, ook namens redactie en zetterij. Want het was wijlen dr. van Prooyen, die de prachtige „wise-crack" gaf. „De bal is maar rond en het zijn maar mannekes." Beurs. En nu mag er gebeuren en veranderen wat er wil, de humor op de Amsterdamse Beurs blijft leven. Zei voorzitter Kappelhoff in de prachtigste vergadering, die A.F.C. heeft gehad sinds 1919 (mag ik even: een machtiging voor een nieuwe overdekte tribune te bouwen en wij „komen er uit")„Als ik op de Beurs kom, dan komen ze met doosjes lucifers naar mij toe en zeggen; ,Nou, kerel, dat is voor je open tribune." Die opmerking is wel zó mooi en zo voortreffelijk Mokums, dat ik hiermede de „Pickles wel weer in de fles kan doen. Met één verdrietige prik: Nou heb ik Sijmen Wit nóg niet „Pickle-Mixer" horen zeggen. Volgende keer dan maar en dan krijgt U de Pickles op muziek! Indien wij de resultaten van de eerste weken de revue laten passeren moeten wij helaas constateren dat het met onze A-junioren niet zo best gaat. Zowel Al als A2 hebben in de afge lopen wedstrijden geen overwinningen behaald. Al heeft na hét verdienstelijk ge lijke spel tegen Volewijckers het er daarna lelijk bij laten zitten, vooral de wedstrijd tegen Aalsmeer was slecht. Na een 33 stand waren wij voortdurend in de aanval en volledig de meerdere oyer Aalsmeer. Uiteinde lijk zagen we toch kans met 43 te verliezen. Gezien het veldspel niet verdiend, maar indien men het enthou siasme van beide teams vergelijkt, een volkomen verdiende nederlaag. Wat ons hier voorgeschoteld werd was nu niet bepaald een jeugdelftal waardig. Ik zou daarom ook willen voorstellen: komt eens 's zaterdags middags naar onze Veteranen kijken, dan ziet men dat deze heren meer en thousiasme kunnen opbrengen dan jongens tussen de 15 en 18 jaar. We hopen dat jullie dit niet op je laat zitten. Toont in de komende wedstrij den dat wij het beslist aan het ver keerde eind hebben en dat een verge lijking met de Veteranen beslist niet in je nadeel hoeft te zijn. Junioren B Deze nemen met wisselend succes aan de competitie deel. Het is niet om te huilen, maar ook niet om te jui chen. Een uitzondering moeten wij maken voor BI. Dit elftal heeft van het begin af aan flink aangepakt en uit vier wedstrijden 7 punten ver overd. Bravo jongens, ga zo voort. Benny Roode heeft een verslag ge schreven, dat men hieronder zal aan treffen. Junioren B2 heeft in de afgelopen ontmoetingen geen winst in de wacht gesleept. B3 heeft zich na de flinke nederlaag tegen Ajax weer enigszins hersteld door in de uitwedstrijd tegen K.B.V. door hard werken met 20 te winnen. Met ons le elftal in de leeftijds groep 1213 jaar n.l. Junioren B4 gaat het op en neer. Na een royale zege op D.W.V. 61 werd van de Volewijckers eervol met 31 verlo ren. Tegen het sterke Ajax wist men zowaar met 32 op fraaie wijze de zege mee naar huis te nemen. Na met de rust met 21 te hebben voorge staan wist Ajax na de rust na een langdurige belegering op ons doel, gelijk te maken. Reeds was men waar schijnlijk met een gelijk spel dik te vreden, toen Hans Geluk ongeveer 12 minuten voor tijd met een subliem doelpunt voor de winnende goal zorgde. Onze volgende tegenstander was Blauw-Wit, deze had van Ajax ver loren en wij gewonnen, dus neen, geen overwinning, zelfs een grote ne derlaag was het resultaat.. Zo ziet men weer eens dat men nooit z'n tegenstander mag onder schatten. B5 en B6 hebben tot nu toe slechts enkele punten bemachtigd, n.l. resp. 4 punten uit 5 en 2 punten uit 4 wed strijden. Hopelijk kunnen we de volgende keer meer en vooral betere resultaten van beide elftallen melden. Welpen Onze Welpencompetitie draait op volle toeren. Al zijn er enkele elftal len die sterker zijn dan de andere deelnemers, toch heeft ieder reeds enige verliespunten. Uit onderstaande stand blijkt wel hoe spannend het ver loop is en dat er nog van alles mo gelijk is. gesp. gew. gel. verl. pt. Egels 4 3 0 1 6 Beren 4 2 1 1 5 Ossen 3 2 0 1 4 Apen 4 1 2 1 4 Leeuwen 4 2 0 2 4 Stieren 4 2 0 2 4 Buffels 3 0 2 1 2 Zeehonden 4 0 1 3 1 Afscheid Op zondag 3 november heeft de Heer Onrust die onze grote schare welpen op woensdagmiddag heeft ge traind afscheid genomen. In de voor wedstrijd tussen twee A.F.C.-combi- naties (welpen) trad de Heer Onrust voor het laatst actief (n.l. als scheids rechter) op. Langs deze weg danken wij de Heer Onrust voor de wijze waarop hij met groot enthousiasme de welpentraining gedurende een lange tijd heeft geleid. P. VAAL. Onze competitie is goed begonnen; in de eerste wedstrijd, die wij tegen Watergraafsmeer speelden, wisten wij onze kleuren hoog te houden door met 33 gelijk te spelen. In de rust ston den wij met 21 voor. Na de rust voetballen we ook goed doch tegen het einde werd het rommelig en stonden we prompt met 32 achter, uit een corner van Beuke wist Rudy Meyer echter gelijk te maken. De tweede wedstrijd, tegen D.E.C., werd door ons gewonnen en wel met 102. (DEC speelde echter met 9 man). In het begin wisten we niet aan doelpunten te komen maar toen het eerste schaap over de dam was, volgden er meer. Onze derde wedstrijd speelden wij tegen Rapiditas: het was een goede wedstrijd die uiteindelijk met 20 door ons werd gewonnen. Tot aan de rust bleven doelpunten voor ons een illusie maar na de rust was dit niet meer het geval, na 10 minuten wist Jaap Draisma de score te openen met een zeer listig schot in de hoek. En ja hoor, nog geen 10 minuten later was het Flip Engel, die uit een doelworsteling ook de juiste richting vond. We bleven doorgaan en kregen nog vele kansen, maar in de score kwam geen verandering meer. Onze vierde wedstrijd tegen De Germaan werd afgelast en daarvan kan ik niets méér vertellen dan dat we voor Pietop de brug verza meld stonden. BENNIE ROODE.

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 7