BRuqman S. TSaarda 7 De Zatten Ode aan onze oude „overdekte" Sigarenmagazijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 ADM I N ISTR ATI ES BequnstiGino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Gelukkig werd de wedstrijd tegen Arsenal 4 met 2—0 gewonnen, op een vrijwel onbespeelbaar veld. Onze doelverdediger Molenaar liet verstek gaan. Waarom niet de elftal commissie opgebeld? B. Kleintjes heeft hier en daar wat keeperskleding opgedoken en verde digde op eminente wijze ons doel. Dus is het laatste nieuws van het 6de gelukkig niet het slechtste. Dat wij zo door mogen gaan is de wens van DE DRUMMER. Het spijt Uw verslaggever van het zevende zeer na de start in het nieu we seizoen, niets dan pessimistische geluiden te moeten laten horen. (Zo als hij trouwens in het vorige seizoen gewend was te doen). Ten eerste het nare voorval, tijdens de wedstrijd op 20 oktober j.l. tegen A.S.V. Arsenal (20), waarin Jaap de. Groot door stomme pech voor geruime tijd door een scheenbeenbreuk voor het voet ballen werd uitgeschakeld. Door mid del van deze Schakel Jaap, alvast een spoedig herstel van je ongelukkig opgelopen blessure toegewenst door contractspelers, reserves, gastspelers, aanverwantensupporters en ballen- jongens van het gehele zevende (vijf minuten vóór wedstrijden, meest al bestaande uit 8V2 man en een paar denkop zie onder), dat je dezer dagen een delegatie (met iets bij zich) zal afvaardigen. Overigens betrof bovengenoemde wedstrijd de enige in de serie van drie gespeelde partijen waaruit de punten- pot geheel werd binnengehaald. Zon dag 13 oktober werd met 25 verlies afscheid genomen bij J.H.K. en op 27 oktober werd 's middags onder ba zuingeschal van Ahrends voor A.F.C. 7 de vlag halfstok gehesen, groten deels als gevolg van de miserabele opkomst van uitgenodigde spelers, Waarvoor het geschrevene in de Schakels van het vorige seizoen van toepassing is; hiernaar mag: kort heidshalve worden verwezen. Behalve het in laatstgenoemde wed strijd scoren van één eer-reddend doel punt door we mogen vanwege zijn op clubavonden gebleken eetcapaci- teit wel zeggen Mijnheer P. Vaal, was in die wedstrijd nog vermeldens waard: het succesvolle debuut van een (vermoedelijk circuspaard dat in zijn (lang niet „dooie") eentje vier wedstrijden behoeftde" plat te leggen en 4 x 2 verdedigingen uiteen scheur de. Doelpunten deed-ie nog niet, maar paniek zaaien in stopperspil- en magi sche vierkanterige systemen wel. De ze paardenmop vormde hetgeen hier bij zij vastgesteld, een verfrissende hippische geneugte in een slachtpar tij, waarin het paard niet, maar het zevende zoveel temeer, (paarden-) biefstuk werd. GERARD. De Zatten vatten er deze keer 4 uit 3. De Twee Onnozele Schapen wer den met 32 verslagen en Insulinde, overigens zeer betekenisvol domicilie hebbende in het verre Westen, zag nog een doelpunt meer tegen zich aangetekend (42). De nederlaag van deze maand (te gen H.S.M. 40) wil ik deze keer eens met U bespreken. Er zijn twee redenen voor deze bespreking. Ten eerste kan dan niemand meer zeggen, dat slechts op overwinningen dieper wordt ingegaan. Ten tweede is uit deze nederlaag voor een iegelijk, die leergierig is en weet wanneer scherts van luim te onderscheiden veel op te steken. Het geviel dan, dat wij met een speciale opdracht het veld ingingen. Een der leiders achter de schermen, overigens vergrijsd in voetbal wilde eens weten of een volledige switch succes zou kunnen hebben. Neen, ik doel hier niet op het eenvoudige plaatswisselen tussen middenvoor en buitenspelers zoals bijvoorbeeld toe gepast door minder gecompliceerde Engelse profs. Neen, als ik zeg volle dige switch dan bedoel ik, dat slechts de keeper op zijn plaats mag blijven. Misschien was het onverantwoorde lijk dit systeem in een competitiewed strijd toe te passen. Doch, wat wilt U? Het Zatten-elftal is weliswaar een belangrijk elftal maar juist in dit elftal is het materiaal te vinden, waarmede experimenten als het on derhavige kunnen worden uitgehaald. Ter leringe van alle elftallen. Welnu, Heren Scheepstra, Kerker, Weverink en Van Dam, luistert goed. Het experiment is mislukt. Past het derhalve nooit toe. Als het bij de Zatten mislukt dan mislukt het overal. Daar ik in een wedstrijd al veel moeite heb om mijn eigen gedragin gen te controleren kan ik U over mijn medespelers niets vertellen. Ik speelde in de tweede helft linksback, -half -binnen, -buiten en middenvoor. Vandaar die nederlaag. Als onze raadgevingen naar aanleiding van dit experiment nu maar niet in de wind worden geslagen dan hebben we met genoegen verloren, ons opofferende voor het welzijn van de gehele ver eniging. JAN TJALLING. in plaats van een waardeloze tribune krijgen wij nu een mooie nieuwe Algemene Vergadering Toen wij zo'n veertig jaar geleden De stap van Oost naar 't Zuiden deden Naar 't nieuwe Wandelwegterrein, Verrees ook jij daar„Overdekte", Die elks bewondering toen wekte Door jouw originele lijn! Jij werd tot „SCHAKEL"-kop verkozen, Jij, ouwe trouwe waardeloze. Wat zaten wij graag op de planken Van je ongemakkelijke banken, Net iets te smal, net iets te arm. En op je vloer, waarin de spleten steeds breder werden ingevreten, Stampten wij onze voeten warm. Jij hield ons droog als het ging hozen, Jij, ouwe trouwe waardeloze. Wat zag jij in voorbije dagen Geen zegepralen, nederlagen, En wisselingen van het Lot. 't Gejuich deed soms je wanden dreunen, 't Geweeklaag soms je spanten kreunen. Wij zaten, stralend of kapot, Bij jou op doornen of op rozen, Jij, ouwe, trouwe waardeloze. Straks zal een ander dak verrijzen, Gestroomlijnd op moderne wijze, Solide, zakelijk en af. Toch zullen we in ons hart bewaren Jouw silhouet, dat al die jaren Ons veld zijn eigen stempel gaf. Om jou zullen we een zucht dan lozen. Alweer wat weg. Jij waardeloze. N. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5