3 4 6 poelt allen mee, het is voor a.f.c. de tijd te hebben om onze tactiek te bespreken. Dit „verloren" uur werd door ons gebruikt met koffiedrinken, (bedankt Cor) mopjes tappen enz. Pierre Es- kes en Ben Tromp besteedden dit uur aan een partijtje biljarten. Volgens zeggen werd deze wedstrijd verras send door Ben gewonnen. De voetbalwedstrijd daarentegen ging voor ons verloren. Reeds in de eerste minuut wist N.F.C. door een misverstand in onze achterhoede, te scoren. Verder liet deze het niet komen. In de voorhoede werden enkele kansen ongebruikt ge laten en zo kwam de rust met 10 achterstand. Na de rust kregen wij wind en regen mee en na een kwar tier wist Ben Tromp de stand op 11 te brengen. De scheidsrechter, voelde zich toen plotseling geroepen om N.F.C. een strafschop toe te kennen. Fred van Soomeren begreep het een en ander niet al te best en „mopperde" enkele woorden. N.F.C. liet deze kans van zelfsprekend niet voorbij gaan en zo stonden wij door een dwaling van de scheidsrechter met 21 achter. Door enkele omzettingen in het elftal kwam onze spil Wessel v. d. Wiel op de linksbinnenplaats terecht en dit gaf inderdaad meer „stootkracht" aan on ze voorhoede. Een kwartier voor het einde bracht Daan Perton, door een prima kopbal de stand weer op 22 en alles was weer mogelijk. Wederom speelde de scheidsrechter voor een vervroegde St. Nicolaas en kende een buitenspel- doelpunt aan N.F.C. toe. Na deze be slissing was bij ons de fut eruit en zo werd deze belangrijke wedstrijd met 32 verloren. Dit verslag eindig ik met een ge zegde van een bekend orkestleider, dat ook betrekking heeft op ons elftal Maar wij komen terug, enz. R. AKKERMAN. Deze maand konden wij slechts vijf van de acht punten halen. De wed strijden tegen O.V.V.O. 3 en De Spar taan 3 kostten ons resp. 1 en 2 pun ten. Tegen O.V.V.O. 3 stonden wij na 10 minuten al met 20 achter. Door het enthousiasme en de vechtlust, waar over ik U vorige maand al vertelde, kwamen wij nog voor de rust gelijk door doelpunten van Bob van de Bergh en Willy van der Smagt. Na de rust nam O.V.V.O. weer de leiding maar door twee doelpunten van onze captain werd het nog 43 in ons voordeel. Een foutje in onze achterhoede werd afgestraft en het was 44. Daarna werd de deklat nog bestookt, maar dit vuurwerk leverde ons geen doelpunt meer op. Tegen Z.S.G.O. 2 ging onze machine weer gesmeerd. Voor de rust 30 door doelpunten van Mat Vreeswijk (2x) en Daan Perton. Na de rust maakten Ohm en Dick Steeman er 00 van. Vermeld moet worden dat de gasten vijf invallers hadden. R.K.A.V.I.C. 3 bleek even jong te zijn als ons team. Wij openden de score door doelpunten van Vreeswijk en Ohm. R.K.A.VI.C. scoorde tegen maar onze voorhoede antwoordde vlak voor de rust. (31). Na de rust scoorden dezelfde spe lers en de eindstand van deze, door de scheidsrechter stuk gefloten, wed strijd was 51. Na vijf wedstrijden stonden wij met De Spartaan 3 gelijk maar ons doel- gemiddelde: 258 was veel beter dan dat van De Spartaan 138. We hebben een nederlaag te slik ken gekregen, die veel groter had kunnen zijn ais de voorhoede van de gasten niet zo slecht geschoten had. Na de aftrap kwam De Spartaan direct met 10 voor te staan door dat Jip zich op de wegzeilende bal verkeek. Jammer van die ene fout, want verder speelde hij een zeer goe de wedstrijd! De Spartaan-keeper had beter naar het stadion kunnen gaan want wie gaat er nu anderhalf uur in de regen en kou staan om drie ballen te stoppen? Nee onze voorhoe de was er uit en was geen tel gevaar lijk. De middenlinie had geen kans het middenveld te veroveren. Alleen de backs en keeper speelden een goe de partij (als Bob zich nog iets snel ler herstelt als hij gepasseerd is, dan staan er twee prima backs) Na de rust bleven wij knoeien en er kwam dus geen tegenpunt. Vlak voor tijd maakte Spartaan er 20 van. Kort daarop vond de scheids rechter het mooi genoeg en floot af. Na a.1 deze vier-punten-wedstrijden werden ook wij eens geklopt, maar och we staan nu slechts twee punten achter en negen punten voor op de onderste zodat wij met het derde na zes wedstrijden al veilig staan. Dit is in 15 jaar niet gebeurd en met deze bewering kan ik dit verslag dan ook best afsluiten. DTJCO. Ook deze maand is het met Uw vierde maar bedroevend slecht ge gaan. Uit 4 wedstrijden wisten wij slechts één punt te behalen. Tegen IJ-boys 2 verloren wij in een zeer slecht gespeelde wedstrijd met 40. De week daarop trokken wij naar De Meteoor 2, één van de sterkste elftal len uit onze afdeling. Ondanks het feit dat we een uur te laat begonnen wegens het verstek laten gaan van de aangewezen scheidsrechter, scho telden wij Meteoor een spelletje voor, waar zij geen vat op kregen. Nadat wij uit een werkelijk schitterende combinatie een 10 voorsprong had den verkregen wist Meteoor nog vlak voor rust gelijk te maken. Direct na rust scoorden wij echter opnieuw, (12), doch hierna nam Meteoor het heft in handen en scoorde binnen 10 minuten 2 doelpunten (32). Een wanhoopsdaad van de rechtsback der gastheren die plotseling zijn eigen doelman met een onhoudbaar schot verraste, bracht ons weer op gelijke voet (33) en daar bleef het bij, ondanks het hevige slotoffensief van Meteoor. In deze door ons zeer goed gespeelde wedstrijd was keeper de Boer ongetwijfeld de beste speler. Wie gedacht had dat het de week daarop tegen D.C.G. 3 ook zo goed zou gaan kwam bedrogen uit. Met 81 werden wij verpletterd. We hadden allemaal een offday en ook de vechtlust die er tegen Meteoor wel was ontbrak nu geheel. Ook onze laatste wedstrijd te gen Z.S.G.O. 3 eindigde in een neder laag, 20. Door het zonder afschrij-. ven wegblijven van enige spelers, be gonnen wij met 9 man en storm tegen. Toch wisten wij de achterstand te beperken tot 10, waarmee de rust aanbrak. Na de rust waren wij com pleet (Conijn en de Vries waren per taxi van het A.F.C.-veld gekomen) doch merkwaardigerwijs kregen wij nu veel minder kansen dan voor de rust. Z.S.G.O. scoorde daarentegen nog een tweede treffer en bepaalde zo de eindstand op 20. Onze enige hoop is gevestigd op Zaandijk 3, dat het nog slechter schijnt te doen dan wij. C. VAN HATTEM Aangevoerd door een voorhoede met zwaargewichten met Stenvert kwantitatief aan het hoofd werd het doel van A.G.S. 2 hardnekkig aange vallen, doch zonder resultaat. Ook de Russische hulp op links van Shevtzoff mocht niet baten, integendeel. A.G.S. maakte het eerste doelpunt 10. Jammer dat Klaver kort daarop het veld, waar hij met élan de spil- plaats bezette, moest verlaten. Na de thee maakte A.G.S., door een kleine fout van Molenaar., die verder een uitstekende wedstrijd speelde, 20. En toen kort daarop Puister zonder enige kennisgeving het veld verliet en wij 30 minuten met 10 man verder moesten spelen, zaten er voor ons, alhoewel wij verbeten doorvochten weinig winstmogelijkhe den meer in. Krever redde toch nog de eer door met een stevig schot, via een been der tegenpartij, de stand op 21 te brengen. Even daarna floot de sympathieke maar zwakke scheids rechter het einde. Van D.W.S. 7 had zeker gewonnen kunnen worden; zowel voor als na de rust werden door ons verschillende kansen gemist. D.W.S. deed het beter en won deze wedstrijd met 42. Vin gerhoed verdedigde ons doel uitste kend en dat wij verloren lag zeker niet aan hem. Van Wilskracht 4 werd eveneens verloren en wel met 53. Tot mijn spijt was ik niet tegenwoordig bij de ze wedstrijd (blessure). 4

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4