Resultaten van de groene velden 1 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Tot dusverre zijn wij toeschouwers bij een goed seizoen, althans een veel beter seizoen dan vele jaren het geval was. Het eerste gaat redelijk, het tweede en derde doen het zeer goed en het vierde weet zich wellicht weer te handhaven. Het bevindt zich niet op de laatste plaats en daar lijkt ons voor dit elftal en gedurende dit seizoen het criterium te liggen. Hier bij dient nog in het oog te worden gehouden dat bij versterking der ho gere elftallen een zekere doorsijpeling van goede krachten naar de lagere elftallen moet plaats vinden. Het vijfde elftal stelt enigszins te leur. Het zesde en zevende behalen redelijke resultaten. De Zattenzijn een hoofdstuk apart. Gemiddelden. Globaal gezien is het gemiddelde van de Club als zodanig, vergeleken j)ij de vorige maand enigszins achter uitgelopen. En toch repte ik hierbo ven van een gunstiger seizoen. Dit blijkt wel bijzonder als we ter verge lijking eens de eindgemiddelden van verleden jaar naast de huidige cijfer tjes leggen. 1956/57 1.50 0.82 1.50 1.20 1.13 1.17 0.91 10.86 0.67 0.67 0.50 0.79 0.20 0.73 De heren leiders en aanvoerders willen de betrokken spelers wel even onder de aandacht brengen, dat van alle elftallen betere cijfers worden verwacht. Maar vooral het tweede en het vierde moeten enkele plaatsen stijgen. Deze acht elftallen speelden sedert het begin van de competitie 42 wed strijden. De resultaten in deze 42 wedstrijden zijn gesp. gew. verl. gel. pnt. v— t. 42 19 18 5 43 112-101 In het Kerstnummer volgen wel licht de volledige standen van alle elftallen, vooropgesteld, dat gij allen braaf zijt. En nu aandacht voor onze speciale captains-reporter Het derde Zaterdagelflal Het vijfde Het tweede Het eerste Het zevende Het zesde Het vierde Na oorspronkelijk te hebben ge dacht het vorig seizoen wel de laat ste artikeltjes voor de Schakel over de verrichtingen van het eerste elftal te hebben afgeleverd wil een toevalli ge samenloop van omstandigheden het zo, dat ik toch weer het stereo tiepe briefje van de redacteur in de bus vindt met verzoek om kopij. Wel, de stand van zaken is bekend. Zeven punten uit zeven wedstrijden, hetgeen een gematigd optimisme wet tigt. Niemand zal willen beweren dat het huidige elftal functioneert zoals het behoort, maar er wordt tenminste ook eens gewonnen. Met de opstelling zijn wij er nog niet, maar na 1 januari a.s. kunnen we tot de definitieve for matie geraken, welke aanzienlijk sterker kan zijn dan de huidige. Met name de stootkracht van de voorhoe de kan en moet toenemen, willen wij bij de topploegen gaan behoren. Verheugend is het wel te consta teren dat de training behoorlijk wordt bezocht tenminste op donderdag avond, terwijl trainer Van Dam van deze hem toegemeten krappe uurtjes ten volle profiteert. Overigens schij nen diverse le elftalspelers zich angstvallig van het verdere clubleven (algemene vergaderingen, clubavon den, nabomen in clubhuis na wedstrij den etc.) te onthouden, hetgeen alleen maar onze verwondering vermag op te wekken. Immers juist bij deze evenementen mag men toch als hoogste voetbal vertegenwoordiger der vereniging niet ontbreken aangezien juist daar, nog meer misschien dan op het voetbal veld, de geschiedenis der vereniging wordt geschreven, terwijl er gelegen heid te over is kennis te maken met personen uit en facetten van het ver enigingsleven, zonder welke men een voudig de totale sfeer van A.F.C. niet zal kunnen vatten. Hopelijk is het niet zo dat de jongere spelers nu gaan zeggen: „Nou, je kunt merken dat Cees ook een dagje ouder wordt, want hij helt ook al over naar de sociëteits sfeer"! Zo is het echter beslist niet, maar wel is het mijn mening dat juist die gezellige omgang buiten het voetbalveld de verrichtingen op het groene veld in gunstige zin zal be- invloeden. Wel, dat is het voor deze keer. Laat U ons, ondanks het (nog) ontbreken van een overdekte tribune en (mis schien) het slechte weer, niet in de steek. Wij van onze kant doen het uiterste om U niet in de steek te laten. CEES. Voor ieder seizoen wordt de inde ling van de competitie bekeken en dan wordt er al gauw gezegd, dat het er dit jaar wel inzit om nu eens eindelijk uit de reserve derde klas te komen. Ook dit seizoen hoorden wij van verschillende kanten deze opmerking. Bij onze eerste competitiewedstrijd tegen K.B.V. echter, merkten wij al gauw dat het toch niet zo gemakkelijk gaat. Deze wedstrijd werd door ons met 32 verloren. Tijdens deze wedstrijd diende Pim Bakker zich als doelpuntenmaker aan. Tot tweemaal toe wist hij het doel van de tegenpartij te doorboren. Ook Henk Huisman wist eenmaal te scoren, echter in het verkeerde doel. Graag de volgende bij de tegenpartij, Henk. Ook onze tweede wedstrijd gaf geen reden tot juichen, want tegen J.O.S. kwamen wij niet verder dan een ge lijkspel (11). Doordat Pierre Eskes op het laatste moment verhinderd was, moesten wij een beroep doen op Henk Teiwes om nog een tweede wed strijd te spelen. Zonder iemand iets te kort te doen, durf ik hier gerust te schrijven dat Henk dit gelijkspel voor ons uit het vuur heeft gesleept. Henk, vanaf deze plaats nog bedankt voor je medewerking. Dat de K.N.V.B. ook van grapjes houdt, bewees zij wel, door ons de vol gende zondag om 10 uur, op de Spaarndammerdijk tegen De Ger maan, te laten voetballen. Dit vroege uur was voor ons geen bezwaar om de eerste overwinning binnen te ha len (60). Onder toezicht van twee „gasten", Cor Kerker en trainer Van Dam scoorde Ben Tromp 3 doelpun ten. Het bekende spreekwoord als er één schaap over de dam is, volgen er meer, geldt ook voor het tweede elf tal. De wedstrijd tegen Swift werd met ruim verschil gewonnen 62. Pim Bakker en Ben Tromp zorgden voor de doelpunten. Voor Gerrit ter Horst was dit de laatste wedstrijd in het tweede elftal en tevens voor A.F.C.dit in verband met zijn vertrek naar Nieuw-Zeeland. 'In de rust liet Jaap van Nek, de voet balcarrière van Gerrit in A.F.C. de revue passeren en met enkele harte lijke woorden werd een vaantje ter herinnering aan de wedstrijd aange boden. Gerrit ook van deze plaats veel ge luk toegewenst in je nieuwe Vader land. De volgende zondag werd T.I.W. een willig slachtoffer van de doelpun- tenhonger van onze voorhoede; niet minder dan 10 maal werd er gescoord, zonder dat T.I.W. hier één doelpunt tegenover wist te stellen. Pim Bakker nam hiervan 6 stuks voor zijn reke ning, terwijl Fred van Soomeren het genoegen had om het tiende doelpunt te scoren. Onze leider was met deze uitslag zeer in zijn nopjes want het devies van deze Heer is, hoe groter de overwinning, hoe mooier. Tegen koploper N.F.C. in Boven kerk ging het niet zo gemakkelijk, Pim Bakker en Paul Meijer lieten ons elftal in deze moeilijke wedstrijd „in de steek" en werden in het eerste elftal opgesteld. Zo moest ons elftal voor deze belangrijke wedstrijd veran derd worden en slechts vier spelers stonden op hun oude plaats. Onze secretaris begreep de situatie zeer goed en liet ons een uur te vroeg in Bovenkerk aantreden, om zodoende

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3