De overdekte komt terug On dit et datjes ALGEMENE VERGADERING AKKOORD MET BESTUURSVOORSTEL poelt allen mee, het is voor a.p.c. ï"|e plus minus 55 leden, die op de algemene vergadering van 17 ok tober j.l. aanwezig waren, verklaar den zich unaniem voor het voorstel van het Bestuur om over te gaan tot de aankoop van een^ weliswaar min der plaats biedende, overdekte tri bune. Deze zal uit beton worden opgetrok ken op de plaats, waar de oude, ver trouwde tribune heeft gestaan. Deze mededeling is de belangrijk ste, die wij U van deze vergadering hebben te doen. Men mikt erop om de zaak per half januari a.s. te kunnen opleveren. Begroting. Na de besprekingen over de tri bune was het voorlezen der door Lou Woudstra vervaardigde begroting aan ue orde. Deze begroting sluit met een tekort ad 1800,Uiterste zuinig heid is dus geboden en het. is derhal ve duidelijk, dat A.F.C. bijvoorbeeld niet de gehele bijdrage aan Roeiver eniging De Amstel voor het gebruik van haar Clubhuis voor haar reke ning kan nemen. In het licht van de door de ver zekering uitgekeerde som voor de af gebrande tribune lijkt dit tekort wel overkomelijk. Het Bestuur ziet (gou- verner is nu eenmaal prévoir)) echter reeds de verhuizing (die bij de hui dige bestedingsbeperking nog wel en kele jaren kan uitblijven) als een groot geldelijk offer. Het is dus zaak met alle mogelijke middelen, en dat zijn vooral de finan ciële, aan de realisering van de plan nen bij te dragen Dat houdt in, het zij nogmaals met nadruk gezegd, dat uiterste zuinigheid geboden is. Gerrit ter Horst. Tijdens deze vergadering hebben we afscheid genomen van Gerrit ter Horst. In een korte speech schetste voorzitter Kappelhoff Gerrit's ver diensten voor A.F.C. Hij prees zich gelukkig om namens de club een ge- etst Amsterdams stadsgezicht te mo gen aanbieden. Gerrit dankte A.F.C. voor het door de jaren gebodene en was er zeker van in zijn huis in Nieuw-Zeeland aan deze ets een goede plaats te kun nen geven. Benoemingen. Door tussentijds bedanken van Cor Bogaart die i.v.m. drukke werkzaam heden zijn functie in de Clubavond commissie niet meer kan vervullen, stond het Bestuur voor de taak een goede functionaris te zoeken. Het meent deze te hebben gevonden in Frits ten Hope, die aldus als lid van de jongere garde zijn aandeel aan het administratieve gedeelte van het verenigingswerk gaat leveren. Alhoewel de benoeming van Bob Janssen tot lid van de elftalcommis sie B niet tijdens deze vergadering geschiedde brengen wij toch op deze plaats deze functie-verwisseling even voor het voetlicht. Luus Donk kan het werk niet meer doen (studieredenen zijn de oorzaak) en Bob Janssen was onmiddellijk be reid zijn schouders onder deze taak te zetten. Slot. Na het dankwoord van erelid Arie Mets aan voorzitter en bestuur voor de kundige leiding van de vergadering en het vooruitstrevende beleid in b.v. de tribunekwestie sloot de voorzitter de vergadering. Hij stipte nog eens aan, dat het niet aankopen van een nieuwe tribune het begin van het einde van A.F.C. zou kunnen zijn. Niet zozeer om dit feit op zichzelf, maar om de geest, die uit dit nalaten zou kunen spreken. Het Bestuur heeft zich enthousiast getoond en het hoopt, dat dit enthou siasme als een vonk van het ene lid op het andere zal overspringen. J. T. S. Max de Bruin. /inze vorige vice-voorzitter en lid van verdienste Max de Bruin is weer in staat om de wedstrijden en soms de clubavond te bezoeken. Wij verheugen ons allen in deze verbetering. Ziekenboeg. Vele onzer leden bevinden zich in het ziekbed. Wij wensen hen allen spoedig beterschap. En dat geldt wel in het bijzonder voor Jaap de Groot, die enige weken geleden een been brak toen hij in het zevende de rood zwarte kleuren verdedigde. Een droeve noot is tevens de mede deling, dat de Heer Van Klinken Sr. wederom in een sanatorium moest worden opgenomen. Wij vertrouwen erop ook hem weer spoedig langs de lijn aan te treffen. Uw Naam. Bij de rust van de wedstrijd tegen Baarn begaf één onzer ereleden zich met een Baarn-supporter in het Club huis teneinde een verwarmende dronk te nuttigen. ,,U bent toch ook al heel lang lid van A.F.C.?" vroeg de Baarn-man. ,,Zes en dertig jaar", was het antwoord. Vroeg de ober, met de nota in de hand, aan ons erelid: „Hoe is Uw naam, meneer Dank. De Heer en Mevrouw Van der Pijl stellen er bijzonder prijs op in dit blad te getuigen van hun dank voor de on vergetelijke wijze waarop zij hun taak in A.F.C. mochten neerleggen. De dertiende september 1957 is voor altijd in hun geheugen gegrift. Personalia. Twee makkers maakten mij deelge noot van een bijzondere gebeurtenis in hun gezin. Op 17 oktober werd Robbie Schaap geboren. Miel en zijn vrouw zijn in de wolken. Op 6 november schonk Rietje Le- lour het leven aan Marianne Yolanda en maakte daarmede tevens een ein de aan de weddenschappen, welke over de geboortedatum zijn afgeslo ten. A.F.C. feliciteert de vier ouders. Welpen. (Carlo) De Egels zijn op papier wel het sterkst, maar doordat zij een paar weken geleden van de Stieren verlo ren, hebben nou nog zes elftallen de komende weken kans bovenaan te ko men. De goede welpentrainer de heer Onrust heeft ons helaas moeten ver laten. Onze hartelijke dank aan hem namens alle welpen. De voorwedstrijd op 3 november van de welpenelftallen was een leuke wedstrijd. Wij hopen dat er nog vele zullen volgen. Ik weet niet waar Joop Spanjaard zijn haren aan heeft verloren, aan de Universiteit of door de Stieren. Als hij zijn Stieren tegen de Leeuwen had zien spelen was hij misschien hele maal kaal geweest. Belangstelling. Wie mocht menen, dat „De Tele graaf" geen aandacht schenkt aan het amateur-voetbal, zulks in tegen stelling met bladen als Het Parool, Het Vrije Volk, De Volkskrant e.d., moet nu toch tot andere gedachten zijn gekomen. Het mag dan zo zijn, dat de spor tieve kant van de amateurs-zaak het genoemde dagblad niet interesseert, zodra berichten, die deze sportieve kant in het geheel niet raken, kun nen worden gepubliceerd, is men er als de kippen bij. Toen onze tribune afbrandde werden de lezers uitvoerig voorgelicht. On langs lanceerde men een, overigens niet geheel juist, bericht met betrek king tot de ons uitgekeerde verze keringspenningen Deze berichten en de wijze waarop ze worden geredigeerd noemt men dan „human touch". Anderen weer spreken van sensatie. J. T. S. 2

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 2