poelt allen mee, het is voor a.f.c. Hannie: Daar kreeg Jan, om een uur of twaalf, Een tikkeltje de hoogte Dan werd hij bang dat A.F.C. Een iet of wat verdroogde! Loesje: Dan zag je'm aan la table ronde Een volle bolskruik brengen Die zett' hij neer en zei verstoord: Hier, zuipen jullie, krengen! Xonny: Jan domineert heel graag en goed, Maar je moet op hem letten: Want hij zal met een staal gezicht 'n Verkeerde steen aanzetten! Hannie: Is dat nu allemaal voorbij? 't Is haast niet te geloven! Als exploitant is hij exit Als vriend blijft hij hier boven! LIED 2. W ij z e Oom Piet is weer terug uit Amerika. Tonny: Jan, de trots van A.F.C. Geeft de club nu haar congé Hij geeft 't slaven nu cadeau! Hij komt nu alleen nog maar, Voor een kaartje met elkaar, Of een potje domino! REFREIN Trio: Geen mens die zo fijn klaverjassen kan, Domineren kan, Als die witte Jan! Maar ook niemand die zo slecht tellen kan, Hij vertelt zich dan, Die Jan! 2. Hannie: Jan en Miep doen het voortaan Maar een beetje kalmer aan, Daar is alles mee gezegd! Miep blijft thuis, o wat een strop, Maar Jan zoekt zijn vrienden op Waarmee hij een kaartje legt! REFREIN Trio. 3. Loesje: De familie van der Pijl, Had altijd haar eigen stijl Was gehecht aan A.F.C. Daarom goeie, beste Jan, Kom maar hier zo vaak je kan, Maar breng Miepsie ook eens mee! REFREIN Trio. Loesje: Hij was niet slechts de man Die ons dat kleurloos goedje bracht, Ook op 't terrein was hij „de man"; Een prima, eerste kracht! Tonny: Hij liep als een zigeuner rond Met hamer, zaag en bijl Dan was hij in zijn element; Zo echt Jan van der Pijl! Hannie: En was hij op de A.R.O.L.-dag Die zondag bij de hand, Was d'overdekte op ons veld Beslist niet afgebrand! Loesje: Toch was hij vaak een beetje wild En dikwijls ondoordacht Dat heeft hem tweemaal op ons veld Een ongeluk gebracht! Tonny: Wie moet nu al die klusjes doen? Och Jan is toch aanwezig! Men zag hem alweer op het veld En hij was vlijtig bezig! LIED 3. W ij z e O, la, la. 1. Hannie: We kunnen van der Pijl maar node missen, Tonny: Maar ja, hij moest uiteindelijk zelf beslissen! Loesje: Nu moet hij voor zijn borrel ook betalen! Hannie: Kan hij zijn taks wel halen? Tonny: Het tempo wordt daardoor misschien gedrukt. REFREIN Trio: Oh, la, la,, oh, la, la, Wat moet je nu gaan doen zonder Aafcee? Er is voor Jan niets meer te kokkerellen, En ook niets op het veld meer te herstellen! Oh, la, la, oh, la, la, Zoiets valt voor de witte toch niet mee! Kom maar Jantje Help een handje Blijf een steun voor A.F.C.! Oh, la, la, oh, la, la, oh, la, la! 2. Hannie: Nu zien we Jan steeds in z'n burger pakkie! Tonny: Hij komt op 't clubhuis met zijn eigen prakkie! Loesje: Hoe moet hij nu de honderdduizend winnen? Hannie: Of is hij soms al binnen? Tonny: Eén ding staat vast helaas we zijn hem kwijt! REFREIN Trio. Nadat nog een aantal schelmenstreken, meestal door Jan begaan, maar toch ook wel eens ten name van Miepsie, door ons drietal waren behandeld, kwam Han nie aan de laatste strofe van deze, door Jaap a Cohen, weer op meesterlijke wijze samengestelde voordracht. Hannie: Nu vieren we te zamen feest: Ze leven beiden hoog! Want onze Jan die heeft beslist Veel pijlen op zijn boog! Het hierna nog volgende slotlied, werd door alle aanwezigen uit volle borst en met overtuiging mee gezongen W ij z e Het torentje van Pisa. Trio. 1. Er is een tijd van komen, Er is een tijd van gaan Daarom is 't met de heerschappij Van Miep en en Jan gedaan! REFREIN We gaan met Miep en Jan Hun afscheid samen vieren! Heel Aafcee Stemt dat wee, Maar ach, we feesten toch maar mee! Het echtpaar Miep en Jan Gaan lekker rentenieren! Allebei. Zwoegen zij, Die tijd is nu voorbij! Nu komen ze op 't clubhuis slechts als gasten, Jan draagt niet meer zijn blauwe sloof En bakt niet meer in het alkoof! We gaan met Miep en Jan Hun afscheid samen vieren, Driewerf heil Voor de stijl, Van 't echtpaar van der Pijl! 2. Ze hebben met z'n beiden Het stapel werk verzet Jan zag men meestal in de zaal, Miep achter het buffet! REFREIN Van het oorverdovende applaus en de dank en hulde aan de auteur en de actrices gewaagde ik reeds. We hebben genoten. J. T. S. 8

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 8