De jeugd Zotten September 1957 BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Steeds maar weer eindigde dit elf tal de laatste jaren op de tweede plaats en dat verdroot de E.C. zeer Na lang beraad werd besloten over te gaar. tot een wervingscampagne onder de reuzen der vereniging en na het tellen der neuzen (17) kon dan worden overgegaan tot de op stelling van een elftal. Geen der spe lers is kleiner dan 1.85 m of weegt minder dan 80 kg. En voorwaar enig succes is nier uitgebleven: De Zatten behaalden 5 punten uit 3 wedstrijden. De uitsla gen doen er, net zoals U zegt, min der toe, maar hebben toch minstens historische waarde. D.T.O.S.—A.F.C. 3—3, A.F.C.— Ahrends 31 en A.F.C.Sloterpark 2—0. Over de wedstrijden zelf schrijven zou hetzelfde zijn als het opdienen van opgewarmde kliek. Heel de ver eniging stond aan de lijnen als deze mannen de (dikke) beentjes bewo gen. Wel dient van de eerste wed strijd gezegd te worden, dat deze in een wolkbreuk werd verspeeld. Bob Jansen werd misschien mede door de terreingesteldheid ernstig geblesseerd en kan voorlopig niet meespelen. Wij wensen hem beter schap en vertrouwen, dat hij ons moreel zal blijven steunen. De Zatten houden vol en wensen, dat alle elftallen hun voorbeeld vol gen. JAN TJALLING. Het competitie-voetbal is dan ein delijk zondag 6 oktober voor ze ven van onze acht jeugdelftallen begonnen, na drie weken van alge hele afkeuring. Over de resultaten van de eerste wedstrijden mogen wij zeker niet ontevreden zijn, hoewel b.v. Junioren A 1 (met 22 gelijk spelend) zich zeker mag gaan af vragen, hoeveel droomkansen niét benut zijn. Het Junioren A 2 team zal waarschijnlijk een wat beter en gezelliger gèheel gaan vormen. De verrichtingen zouden echter met sprongen vooruit gaan, indien alle Junioren A-spelers zich enthousiast aan de training wijdden! De Heer Van Dam staat dinsdagsavonds van 6.tot 7.30 uur te wachten op een groter bezoek dan hij tot nu toe ge had heeft. Opgemerkt mag worden, dat de Junioren A, zoals praktisch alle A.F.C.-spelers, niet zozeer in technisch opzicht te kort schieten, dan wel in uithoudingsvermogen en lichaamsbeheersing. Maakt dan voor al gebruik van de vele nuttige lessen, die onze trainer jullie kan geven. Junioren B. De Junioren B elftallen begonnen over het algemeen niet slecht. Junio ren B 3 zullen best wat flinker kun nen gaan spelen. Met heel veel ge noegen hebben wij gekeken naar de Junioren B 4 en 5. Het B 4 elftal (hoogste in de 12-jaar groep) is dit jaar ingedeeld met zeer sterke tegen standers als D.W.S., waartegen met 1o verloren werd na een spannen de en goede wedstrijd. We hadden zeker meer verdiend, doch gingen ondanks de nederlaag opgewekt naar de kleedkamer. Als jullie de volgende wedstrijden met evenveel overgave spelen zullen de welver diende overwinningen zeker vol gen. Dit geldt evenzeer voor Junio ren B 5, hoewel reeds in het bezit van de eerste winst. Met genoe gen hebben wij, na het moeilijke begin, naar dit tiental gekeken. Enige jongens moesten helaas, wegens ziekte, afschrijven, doch enige andere spelers vonden het niet de moeite waard de Secretaris van de Jeugd commissie van hun verhindering in kennis te stellen! Afgezien van de onbehoorlijkheid tegenover je vereni ging (waarvan je wel eist dat je regelmatig beziggehouden wordt!), is het bovenal onsportief tegenover je teamgenoten. Bewondering voor het tiental, terwijl de Jeugdcommis sie reeds nu aankondigt, dat het wegblijven zonder afschrijving in den vervolge veel strenger aangepakt zal worden dan tegenover de eerste boosdoeners het geval was (enkele weken als reserve optreden). Welpen. Ook de welpen-competitie van de „dierenteams" kon na enkele afkeu ringen gestart worden. Enthousiasme is er genoeg, zowel bij de jongens als bij de leiders. Jammer was, dat een geselecteerd welpenelftal bij het Spartaan-welpentournooi net voor één der prijzen uitgeschakeld werd. Maar jongens, er volgen nog wel enkele wedstrijden tegen andere clubs en zorgt dan, dat ook jullie met goed spel en overwinningen zult meewer ken de naam van onze vereniging eer aan te doen! Op de clubavonden kunnen wij ons, ook wat de jeugd betreft, in een ge zellige stemming verheugen. Daar de belangstelling zich bijna uit sluitend concentreerde op tafeltennis, werd hiérvoor slechts een tournooi georganiseerd, waarmede inmiddels gestart werd. Maar ook als de Junioren boven 13 jaar niet voor dit tournooi hebben ingeschreven, is het de moeite waard naar het .Amstel- clubhuis te komen om met voetbal vrienden een praatje te maken of aan de „leestafel" te zitten. Jeugdraad. Tenslotte de Jeugdraad. Deze zal binnenkort geheel geformeerd zijn, waarbij iedere groep vertegenwoor digd zal zijn in deze „raad van ne gen,". Wij hopen met regelmatige samenkomst van de Jeugdraad te bereiken, dat ons bekend zal worden wat er zo al onder onze jeugd leeft. Daarnaast lijkt het ons gewenst onze jeugd meer in het clubleven en de daarmede verbonden werkzaamheden te betrekken. Ook hopen wij, dat opmerkingen, verzoeken en voorstellen via de Jeugdraad een betere weg zullen gaan vinden naar de Jeugdcommissie en het Bestuur. Ideeën inzake tour- nooien, organisatie van de jeugdclub avond, etc. zouden ook op het pro gramma kunnen komen van bespre kingen van de Jeugdraad, welke b.v. één maal in de zes weken bijeen zal komen. In de regel zullen slechts één of enkele leden van het Bestuur of de Jeugdcommissie de besprekingen bijwonen. Wij hopen, dat wij én de Jeugdraad op de medewerking van alle jeugd leden zullen kunnen rekenen, opdat hiermede een nieuwe pijler ter ver steviging van de banden in onze A.F C. verkregen zal worden. v. T. Gem. 193 mm. Acht meeuwen dobberen ongeïnte resseerd in een enorme plas, die het doelgebied goeddeels bestrijkt. Hun witte koppies geven duidelijk te ken nen, dat ze deze maand het veld hebben gehuurd. Akelig arrogant glijden ze over de penaltystip, rich ting doel. Je verbeeldt je dat er één grijnst. „Vuilak", denk je, „waar jij dobbert, hadden mijn noppen de aarde moeten splijten". Misschien dat je gedachtengang radio-telegra fisch is overgebracht, want het wordt geen doelpunt. De formatie zwenkt pal bij de doellijn naar links en keert je de rugveren toe. Het gehele toneeltje vervult je met afschuw en springend van de ene droge plek naai de andere verplaats je je naar het clubhuis. Achter de ruiten en een koffie, sla je met een triest oog, de met water gevulde wereld gade. Door het regen gordijn, wat je van de buitenwereld afsluit, blijf je alleen met je gedach ten en je begint te mijmeren over vroeger, toen er nog droge velden bestonden. „Afgekeurd hè?". Traag wend je je hoofd naar de verregende gek en knikt hem ter bevestiging een-gaat- je-in-de-lijst toe. Door een lange teug koffie ben je in staat het figuur wat scherper op te nemen. „Mag ik vragen waarom je de warme mand hebt verlaten?" „Och......" „Denken, dat het doorgaat „Och, je weet nooit......" Terwijl buiten de meeuwen een aanval over links inzetten, bekijk je 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3