BRugman Afscheid Clubavond S. TBaarda IBranding aan lij J ACCOUNTANCY Sigarenmagazijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 poelt allen mee, het is voor a.p.c. 'Tie brave luitjes op de trap die weten dat zo niet. Die schieten wortel op die trap zelfs als 't met bakken giet. Die sneeren luid en opgewekt. Niet op hun trap, doch wel op elke trap die niet direct leidt tot opbouwend spel. Maar de select-elite van de heel erg „officiële", van wie er zich. zo nu en dan wel 's een zit te vervelen, IS geen elite zonder dak boven het eigen hoofd. Wie dakloos is, is van gemak èn WAARDIGHEID beroofd. Nee, dit is heus geen aardigheid in A.F.C.-verband. Heel eerlijk, dit soort waardigheid raakt slechts de buitenkant. De zeer correcte Brit (unless!) zich steeds „tweeledig" uitte: Zit het van binnen worthiness! 't Is dignity naar buiten. Rasechte A.F.C.'ers gaan desnoods langs 't lijntje staan. Werd als het nodig was spontaan en permanent gedaan. De buitenwacht wist weer subiet van in- en uit de brand. Begrijpen zulke stakkers niet hoe wij hier zijn onthand? Wij A.F.C.'ers zijn immuun voor dit soort clubverguizing. Toch ware 't bijna opportuun was n reeds de verhuizing. Want 't zet geen zoden aan de dijk zo'n zooitje nieuwe zoden op 't oude veld. Acht er de dijk wordt nu de Grote Mode! De overdekte in de as; verbrand ten dele 't veld. Wie nimmer A.F.C.'er was, was nu wel uitgeteld. D us is dit hier NIET het geval! Dus moge ik u wijzen op een helaas wat slecht cliché: „Wij weten dat de A.F.C. gelouterd als een Phoenix zal (uit eigen as) herrijzen!" B. S. LE MARCHÉ. i) Gewoonlijk een waarschuwende roep over stag te gaan wijl gevaar dreigt; hier tevens een tikje woordspelerig, aangezien branding immers eveneens „het branden" is. Ik zeg het er maar even bij, (Le M.) /~|p vrijdag 13 september hebben we dan afscheid genomen van Jan van der Pijl en zijn gade, die ons zo vele jaren hebben „gekruikt en geflest". Eerst in Eggers op de hoek van de Koninginneweg en later in ons eigen clubhuis aan de Zuidelijke Wandelweg. Aan dit afscheid is wel enige aan dacht besteed. De Heer Adema, die overigens reeds sedert 1 augustus in functie is, nam dus nu eigenlijk de taak van Mieps en Jan over. En hij deed dit op een bewonderenswaardige wijze. Maar laat mij de zaak even ordenen hier in het kopje en U een duidelijk beeld geven van deze avond. Om zeven uur betraden de Heer en. Mevrouw Van der Pijl, binnenge bracht door Jan de Vries de feeste lijk aangeklede zaal en werden al on middellijk blij verrast toen de reeds aanwezigen uit volle borst het door Chris Oolders gedichte welkomstlied inzetten. Na deze plechtigheid konden de eerste rondjes worden doorgegeven. Na het uitreiken der geschenken, waarbij het woord was gevoerd door de Heren a Cohen, Kappelhoff en De Waal stond plotseling de Witte Jan zelf op het spreekgestoelte en in korte welgekozen zinnen haalde hij de ge hele historie van zijn samengaan met A.F.C. nog eens op. Na een tweede versnapering kwam toen, wat later bleek de gebeurtenis van de avond te zijn Hanny, Boes en Xonny. Aangekondigd door Jaap a Cohen en begeleid door Jan Steensma ston den daar eensklaps een drietal aller- charmantst geklede dames op het to neeltje. En wat bleek? Jaap Cohen had me daar even in een paar weken tijd een berijmde voordracht gepro duceerd, zelfs voorzien van een vier tal liedjes, die, op bekende wijsjes, door de drie dames werden gezongen. Het hele leven van de Familie Van der Pijl, voor zover verweven met A.F.C. werd gereleveerd. De meest geheime, vaak pikante bijzonderhe den zijn Jaap kennelijk ter ore geko men. Jan Pijl hoorde ik herhaaldelijk uitroepen: „Verraad, verraad". Het applaus, dat de drie dames oogstten was oorverdovend. Het club huis werd bijna afgebroken. Dit kon natuurlijk, ook al met het oog op de consequenties niet worden toegestaan. Het organiserende comité, op dit zelfde moment noodgedwongen even bestaande uit de heren Bonkink en De Waal ging daarom snel over tot het uitspreken van dank en het uit delen van enkele presentjes. Van hier nogmaals mijn respect voor de auteur en de actrices, de da mes a Cohen, Bessem en Brusse. Nu begon het onofficiële gedeelte van de avond, opgeluisterd door de goede zorgen van John Eylders (U weet wel) eveneens aanwezige Jip Vogel Sr. Dit gedeelte heeft lang geduurd. De hanen kraaiden reeds toen we moe, maar voldaan huiswaarts keer den. J.T.S. T"|e wederwaardigheden met ons ■*-' clubavond-pied a terre zijn U öf reeds genoegzaam uit eigen ervaring bekend of ze werden U bij vorige ge legenheden reeds uitvoerig geschil derd. Kort en goed, Uw Bestuur stond voor de taak, voor de zoveelste keer weer eens uit te zien naar een ge schikte gelegenheid. Dank zij be vriende relaties kon met Amstels Roeivereniging tot een overeenkomst worden geraakt, waarbij A.F.C. in het clubhuis van Amstel op maan dagavond bijeen kan komen. Dit initiatief van het Bestuur dreigt een eclatant succes te worden. De lokaliteit is uitermate geschikt voor ons en menigeen heeft zich dan ook meteen de eerste keer mateloos ge amuseerd. Enige veteranen vertrouwden mij toe, dat ze de indruk hebben volko men voor galg en rad op te groeien. De manier waarop zij dit doen is ech ter zeer „genoegelijk" en ik zou U willen toeschreeuwen: „komt, ziet en overtuigt U." J. T. S. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 8 4

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 8