Hup Lur, laat juichen De veteranen poelt allen mee, het is voor a.f.c. "P|e brand, die onze tribune verslon- den heeft, heeft ons allen ont steld. Toch heb ik het idee, dat U bij dit verlies een heel belangrijk facet uit het oog hebt verloren. Wie verloor U uit het oog? Onze publiekspelers!!! Juist, de jongens waarvoor een men selijke entourage, verpakt in een overdekte tribune, een absolute nood zakelijkheid vormt om tot dragelijk spel te kunnen komen. Deze jongens, die dagen van te voren reeds hunke ren naar „open-doekjes", die zich helemaal ingesteld hebben om een toevallige zuivere pass, beloond te zien met handgeklap, dat door de speciale acoustiek van een overdek te tribune, als een soort hemelse mu ziek, hun oren moeten strelen. Die deze stimulans beslist nodig hebben om misschien nog eens zo'n passje te kunnen leveren. Die bij uitwedstrij den reeds door een hel van hier-en- daar-een-bankje gaan, en nu bij hun thuiswedstrijden hun doping voor nu en altijd hebben verloren. Had U dit al onder ogen gezien? „Arme publiek-spelers", mompelt U. Inderdaad! Maar mogen wij deze jon gens in de steek laten? „Nooit van zijn leven", brult U. Natuurlijk niet. Zij vormen een zo belangrijk onder deel, dat hier ingegrepen moet wor den. Hier moet geholpen worden. Di rect en afdoend. Dacht U aan een landelijke actie..het aanbrengen van een groots decor, waarop tri bune en mensenmassa realistisch afgebeeldhet werven van groe pen werklozen, die op teken van een daartoe aangesteld dirigent, klap pen, juichen en brullen? Het zijn mo gelijkheden het overwegen waard. Mijn idee. Vanzelfsprekend begin je zo'n stukje niet, dat als een kreet bedoeld is, om de carrières van onze publiek spelers te redden, als je zelf niet een bepaalde remedie in je hoofd hebt om het verlies van de tribune voor deze jongens te kunnen compense ren. Ik heb het medium „geluid" ge licht uit mijn ampele gedachtengang inzake deze reddingsactie. Onze tribune opbouwen kost een flinke zak met centen, maar een goede geluidsinstallatie kan onder de huidige omstandigheden aange schaft worden. Mijn bedoeling is om op de hoeken van het veld een spea ker te plaatsen. In de centraal-post zetten we onze trainer (sorry Tim). Op een wire-recorder gaan we gebrul, geklap en gejuich en om in evenredigheid te blijven met de prestaties enkele bescheiden „open doekjes" opnemen, van bijvoorbeeld NederlandOostenrijk. Onze trainer gaat dan beoordelen hoeveel decibels geluidsvolume, in de betreffende toonaard uiteraard, hij aan een be paalde manoeuvre toebedeelt. Op een listig overstapje kan hij tien secon den een weinig „oooohhhh" geven met hier en daar een los klapje er tussen door. Een punter met onge wild draai-effect dient bestraft te worden met een fluitconcertje van pakweg acht tot tien seconden. Voor een doelpunt kan hij gevoeglijk alle geluidsregisters opengooien en de maker overspoelen met sterk gebrul van vijf minuten. Trouwens, dat ligt niet aan mij ter beoordeling, doch aan onze trainer, die terzake kundig is. Onze publiek-speler mist zijn „over dekte" doch het geluid doet hem goed. Hij weet zich niet alleen. Zijn belo ning voor zijn passje krijgt hij, daar is 'ie zeker van. De geluidsinstallatie moet mobiel gemaakt worden, zodat het ook in de polders kan schallen. Kortom, de moderne techniek moet ons de eerste klas in helpen. Het ge luid zal A.F.C. naar de top voeren. KAKIE. In de eerste dagen van Septem ber hebben er drie belangrijke ge beurtenissen plaats gevonden. In tijdsvolgorde waren dat,, de afbran ding van onze hoofdtribune op de laatste Aroldag, de viswedstrijd van een 5-tal onzer op de Vecht bij Zwolle en onze jaarlijkse veteranenvergade- ring op het clubhuis. De afbranding van onze tribune is met gemengde gevoelens opgeno men. Wij betreuren het, dat wij van nu af aan onze gasten, onze ere-leden en oud-leden tijdens een wedstrijd geen plaats meer kunnen bieden, daar waar ze zich temidden der A.F.C.- familie bij zon of bij regen steeds thuis gevoelden. Wij moeten besef fen, dat zo'n tribune, waarop en waarvoor zich zoveel heeft afge speeld wat traditie is wat historie blijkt, met geen verzekeringsgeld te rug verkregen kan worden. De open plek zal een open wonde blijken, waar geen doekjes voor het bloeden tegen helpen. De wonde zal blijven schrij nen. Geen enkele vervanging zal in staat zijn ons de sfeer van genoeg lijkheid te geven, die ons die oude tribune schonk. Voor het Bestuur is de taak weg gelegd, ons dit zo pijnloos mogelijk te doen ondervinden. Het was op de eerste dinsdag in september dat wij onze jaarlijkse viswedstrijd tegen de Zwollenaren aanvingen. Met elkaar hebben wij 76 vissen gevangen. Ons totaal be droeg hiervan 37 stuks. Jan, onze kampioen van het vorig jaar bracht er niks van terecht. Oorzaak, Oude Dis heeft hem tuig voor pieren ver zorgd inplaats van een deegtuig. Oude Dis zelf heeft de gehele dag naar zijn vorm gezocht, hij heeft het op alle manieren geprobeerd, zingend, met beloften, wandelend en toespre kend, niets hielp, hij bleef deze dag ver onder de maat. Ben haalde rustig zijn gemiddelde. Theo heeft zich wat je noemt in de ploeg „ingevist". Hjj was de kampioen van de dag, dank zij hem verloren we zeer gèring tegen de gastvrije blauwvingers, die ons een zeer genoeglijke dag op het water en daarna op de begane grond heb ben bezorgd. De druk bezochte veteranenverga- dering is gunstig voor hun Bestuur verlopen. Het heeft zich zelf her kozen hetgeen ook zou gebeuren volgens de agenda. hoewel het protesten uit de vergadering regen de. De jaarverslagen van de secreta ris en penningmeester waren als al tijd klaar en duidelijk. Op voorstel van de A.C.C.-penningmeester werd een kascommissie ingesteld, waar van Sjaak de voorzitter zal zijn. Wat daarvan terecht moet komen blijft duister, hij spreekt binnensmonds, kan niet rekenen, is een kwerrelant en roddelt graag over privé-aangele- genheden. Maar afwachten. Ties was een gezellige opposant met zeer eigenaardige opmerkingen. Wat hij zegt, dat meent hij, dat lees je van zijn gezicht af en dat is dan ook wel aardig in hem. Een beetje meer vertrouwen Ties, dat zal je sie ren en misschien nog eens een functie bezorgen. Theo moest inlichtingen hebben over post 23 van de begroting en dacht te profiteren van een druk fout. De wakkere penningmeester wist hem onder gejoel van de verga dering snedig te antwoorden. De avond stond op een zeer hoog peil en dat is voor A.F.C. zeer ver heugend. Genodigden, die verhinderd waren, schreven correct af. Zelfs van achter het IJzeren Gordijn werd een telegram ontvangen. De inhoud gaat U niks aan. Na de vergadering heeft de pen ningmeester ondervonden, dat hij over punt 2 van de agenda „geen uit gesproken pessimisme" behoefde te hebben. Voorzitter Henk, dacht Jaap, als leider van deze vergadering een beentje te lichten, dat is echter niet gelukt. Jaap hield stevig de teugels in handen en blafte Joop, die verne derende woorden sprak aan het adres van het Bestuur ongezouten af. Dank je, Jaap. Zo is het seizoen weer bewogen in gezet. Vrijdag afscheid van Miep en Jan Pijl, dat zal ook niet onbewo gen gaan. AREND. 6

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 6