On dit et datjes Mixed Pickles BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö (vervolg) Vier elftallen. Tabellen kunnen erg droog en vervelend zijn, maar zij kunnen toch ook zéér illustratief en leerzaam zijn. Ik heb mij bepaald geamuseerd met de lezing van de vele kolommen, waarin „de Sportkroniek" de aanvangs- uren der aan de K.N.V.B.-competities deelnemende elftallen vermeldde. Dit was tabellarisch „opgemaakt", zodat je direct kon zien, welke clubs één, twee, drie of vier elftallen in de K.N.V.B. hebben. Wel, ik ben nu eenmaal gek öp dat vierde van ons en ik was dus maar wat trots, dat A.P.C. (de lijst was lekker alphabetisch, dus we stonden na A.D.O. bovenaan) er maar weer bij stond met vier elftallen. Want weet U wel, hoeveel van al die K.N.V.B.-clubs vier elftallen in de „grote bond" hebben? Slechts 42 en wel 28 semi-profclubs en maar 14 amateurclubs Zegge en schrijve veertien amateurclubs hebben vier elf tallen in de K.N.V.B. en A.F.C. behoort tot die clubs. De andere clubs zijn: C.V.V., D.C.V., D.W.V., Gouda, H.B.S., H.R.C., Laakkwartier, Neptunus, Overmaas, Quick (Den Haag), R.P.C., W.F.C. en Zeeburgia. Een typisch gezelschap en zéér leerzaam voor „de provincie", want al die clubs spelen in het Westen. De semiprof- clubs, die vier elftallen in de K.N.V.B. hebben, zijn geografisch als volgt verdeeld: West 18, Noord 5, Oost nul en Zuid 5. Hieruit blijkt toch wel de nog steeds bestaande (en zo vaak ontkende) Westelijke suprematie. Want er kan eens een „uitgooier" zijn bij de kampioenschappen van Nederland. Er mogen clubs in de provincie zijn, die op de fantasie kunnen werken („Heerenveen" in een vroegere periode, tegenwoordig Sportclub Ensche dé") maar „in de diepte" gerekend, blijkt het Westen de grote sterkte te zijn van de voetballerij. En mag ik nog even A.P.C. is één van de veertien amateurclubs, die vier ploegen in de K.N.V.B.- competities hebben ZULLEN wij er alles opzetten om te zorgen, dat wij dat blijven? Tolhuis. Onze nieuwe pachter van het clubhuis is de zaak op de eerste dag van de A.R.O.L.-beker een beetje over het hoofd gelopen. Hij komt uit de barre rimboe van het Noorden en onderschatte kennelijk de culinaire capa citeiten van de stammen uit het Zuiden van de hoofdstad, vooral als die bevriende stammen uit Haarlem en Den Haag in hun tent ontvangen. Zei Siem de Waal: „Nou ja, je kunt het de man niet kwalijk nemen. Hij komt uit het Tolhuis, kiele kiele, niet storen." Dit voortreffelijke grapje zullen onze jongere lezers niet snappen. Hoeft ook niet. Ze zijn tegen woordig al wijs genoeg voor hun leeftijd. J. W- Those wedding bells Are breaking up the'old gang of mine. Ter ere van de bruid plaatsen we dit kopje weer eens volledig boven dit stukje. Op 13 augustus j.l. trad onze vriend Aart Bark te Port Lee, New Jersey, in het huwelijk met Margaret Christina Cullen. Aadje was en is een redelijke voet baller, maar het door hem gekozen beroep (stuurman G.H.V.) verhinder de hem zijn spel tot ongetwijfeld be reikbare grote hoogte; op te voeren. De laatste keer, dat wij Aadje ont moetten was goed raak. In het in dit blad wel eens eerder genoemde „eta blissement bij het Leidseplein" was een groot aantal A.F.C.-ers aanwezig toen Aadje een binnentredende muzi kant de gitaar ontfutselde en een aan tal zeer mooie, vaak ook gevoelige, stukken heeft voorgedragen. Als we zeker wisten, dat Margaret Christina geen Hollands kon lezen, dan vertelden we meer. Daarom vol staan we met congratulations to both of you. We hope to see you soon. Band. In een poging om te komen tot een vervanging van de veteranen in het A.P.C.-Redstet, roepen wij alle instu- mentalisten onder de jongeren op zich aan te melden bij de redactie. Wel licht kan weer eens een goede en grote Redsband worden opgericht. Iedereen is welkom. Aanhangers van alle mogelijke stijlen, of het nu is dixieland-, swing-, west-coast-, brui- lofts- of leger des heils- kunnen zich opgeven. Ook voor bespelers van de harp en eventueel de Franse hoorn vinden we emplooi. Honkbal. Onze honkballende dochter heeft het nog net gehaald. Dat wil zeggen het eerste negental bleef dank zij een overwinning op Haarlem in de laatste wedstrijd van het seizoen, behouden voor de eerste klas. Een plaats in de dit jaar te vormen hoofdklasse kon niet worden ver overd. Maar eerlijk gezegd, geloof ik, dat we blij mogen zijn, dat het eerste team het volgend jaar weer in de eer ste klas mag spelen. Interne moeilijkheden, die soms zelfs niet buiten de grote pers konden blijven, verhinderden kennelijk het tot stand komen van de concentratie, die tot betere resultaten moest voeren. Enfin, we vertrouwen, dat A.B.C. volgend jaar fris en monter aan de start zal verschijnen. Cricket. Ook A.C.C., onze oudste dochter, kon dit jaar niet tot de kanspaarden behoren. Enige elftallen hebben zelfs op het laatst verwoed moeten strij den om aan de onderste plaats te ont komen. Het tweede, waarvan we de verrich tingen enkele malen van nabij moch ten gadeslaan, verrichtte in de laatste helft van de competitie een aantal zeer fraaie krachttoeren. Het grote belang van een goed aanvoerder, die dan gerust iets minder „technisch" mag zijn, werd hier voor de zoveelste maal weer eens duidelijk onderstreept. Herman Schoordijk, wiens tech nisch kunnen door mij wel in de laat ste plaats beoordeeld mag worden, speelde het klaar om van een stelle tje aardige, innemende en goedwillen de jongelui een team van vechtjassen te maken. Dat zien we altijd en overal, overigens in de goede zin, zeer gaarne. Personalia. Gedurende deze maand kwamen in de A.F.C.-gelederen weer een aantal heuglijke gebeurtenissen voor. In de meestal voorkomende volgorde, met voorbijzien van de data, vermelden we dan gaarne de verloving van Wim van Teunenbroek en Aafje Visser, het huwelijk van Jan Vermeulen met Mary Holla, en de geboorte van Teuntje, zoon van Mat en Teun van Veen (voor alle zekerheid: junior). Namens geheel A.P.C.' onze harte lijke gelukwensen. J. T. S. 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5