Resultaten We hebben getennist, gezeild Een goed begin BeounstiGinQ van onze aövepteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Tot slot Robur et VelocitasPrisia, waar de Apeldoorners met succes de beker verdedigden door een (42) zege. De tweede dag werd begonnen met H.B.S.Zeeburgia, de wedstrijd, die helaas uit de toon viel. We zullen hier dus verder maar niet al te veel var zeggen, al zijn we van mening, dat een iets strakkere leiding veel had kunnen voorkomen. Naar mijn me ning geen beste beurt van de Zeebur- gianen. H.B.S. won met 21. Vervolgens H.F.C.Robur et Ve locitas, waar de bekerhouder na een uitstekende wedstrijd (met 42) werd uitgeschakeld, zodat tot grote verrassing de beide tweedeklassers als overwinnaars van de beide eerste klassers uit de strijd kwamen. Deze finale H.F.C.H.B.S. stelde echter ietwat teleur. Het bleek nl., dat H.B.S. het tempo van H.P.C. niet bij kon houden en deze nam al zeer spoe dig een (20) voorsprong. Het einde kwam tenslotte met 31, waardoor dus de „Good Old" bij de prijsuitrei king de fraaie A.R.O.L.-beker in ont vangst mocht nemen van Uw voor zitter. Hiermede werd dus het tournooi besloten, de dag zelf echter nog niet, want gezamenlijk werd nog heel lang gezellig in Uw clubgebouw „nage praat". Daarom ook nog vanaf deze plaats onze dank voor de weer ver leende gastvrijheid. Het speet ons heel erg, de volgen de morgen te moeten vernemen, dat 's avonds laat de tribune opeens to taal afbrandde en wij wensen U van harte sterkte met de wederopbouw. Als besluit hopen wij, dat A.P.C. een zeer succesvol seizoen tegemoet zal gaan en wij verheugen ons al bij voorbaat op onze beide ontmoetingen in deze competitie." HEIN WINTER, aanvoerder H.F.C. Scheidsrechters. Voorzitter Kappelhoff heeft hen na afloop van het tournooi al be dankt. Maar wij willen toch in het kader van dit verslag niet nalaten de drie scheidsrechters, die tussen haak jes bijna even trouw zijn aan ons tour nooi als de clubs, even in het zonnetje te zetten. Heren Horn, Kraaij en Kramer, hartelijk dank voor de medewerking. Judo. De pauzevulling tussen de tweede demi-finale en de finale werd deze keer verzorgd door de Sportacademie Amstelveen o.l.v. de Heer Buenting met medewerking van de Heren Riem en Nauwelaerts d'Agé. Voor deze laatste is ons terrein zeer bekend ge bied, want zo ongeveer 15 jaar gele den maakte hij als linksbuiten deel uit van H.B.S., dat ook toen al regel matig aan het A.R.O.L.-tournooi deel nam. (Foto Hank Pielage) Eerst zagen we de door de jongste leerlingen van de academie gede monstreerde beginselen van het judo: valtechniek en de eerste voorzichtige greepjes. Later oogstten de grote mannen veel succes met hun op een voor het publiek duidelijke wijze aan gegeven vechtwijze. De foto geeft U een beeld van een en ander. Let pp de bijna geheel gevulde oude overdekte. Resultaten. Voor de geschiedschrijver is het al tijd gemakkelijk om zo met een en kele oogopslag feiten en feitjes te kunnen ontdekken. Vandaar, dat we hier nog even de uitslagen van dit 35ste tournooi herhalen: ZeeburgiaA.F.C. 20 H.F.C.—Quick 1—1 (H.F.C. w.n.s.) H.B.S.—D.W.V. 1—0 Robur et VelocitasFrisia 42 ZeeburgiaH.B.S. 12 H.F.C.Robur et Velocitas 42 H.B.S.—H.F.C. 1—3 J. T. S. Na de gebruikelijke redactionele in leiding zult U deze keer tever geefs speuren naar de verhalen der aanvoerders. Voor de meeste elftal len begon eerst j.l. zondag de compe titie en daar de copie reeds eerder ter perse moet, komen de kapiteins vol gende keer pas aan bod. Het eerste elftal heeft geoefend tegen verschillende tegenstanders. Het resultaat van de wedstrijd tegen Zeeburgia las U reeds onder het kop je „A.R.O.L."; tegen D.W.V. werd met 31 verloren. In het kader van het door De Spartaan georganiseer de tournooi om de Zilveren Wester- kerk werd gespeeld tegen Unitas (00, A.F.C. w.n.s.) en in de finale tegen de gastvrouw (01). Al deze uitslagen zijn nu niet direct zo hoop gevend. De uitslagen der competitie wedstrijden zijn echter nog altijd het belangrijkste en die kunnen onze jon gens, geschraagd door de steun van de gehele A.F.C. in voor ons gunstige zin beïnvloeden. De oefenwedstrijden der andere K.N.V.B.-elftallen zijn, zoals te doen gebruikelijk, van nul en gener waar de geweest. Op een gegeven zondag, toen twee elftallen elders in de stad moesten spelen, diende van de ont vangende vereniging een paar spe lers te worden geleend om tenminste te kunnen spelen. En dat alles om dat wegblijven zonder afschrijving, vooral in het z.g. voor- en naseizoen in A.F.C. schering en inslag is. Mag ik ook hier strenge maatregelen aan bevelen. De lagere elftallen hebben geani meerd geoefend. Vooral de presta ties van het vijfde en het Zaterdag middagelftal hebben bij ons de hoop op mooie prestaties doen herleven. Enfin, volgende maand weten we meer. J. T. S. en gezwommen, Door dalen gewandeld en bergen beklommen, We waren in Frankrijk, op Schiermonnikoog, En hadden veel regen, maar soms was 't droog. Nu zijn we weer allen met werken begonnen, 't Geluier is uit en uit is 't zonnen. En zondag rolt ook weer de bal over 't veld En worden de kostbare puntjes geteld. Toe jongens, gaat nu eens heel erg goed beginnen, En gaat reeds de eerste wedstrijden winnen! We weten 't alle, aan 't eind van 't jaar, Dan wegen de laatste loodjes heel zwaar. Komt AFCers, nu goed concentreren Voetballen alleen en niet critiseren. En welke club ook graag onder wil staan, De A.F.C. moet dit jaar bovenaan. VRIENDIN 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3