V £s j.h. esseR Ons 35ste A.R.O.L-Bekertournoof BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN hepenQRacht 92 poelt al Len mee, het is voor a.p.c. De schouders er onder. Maandagochtend vroeg waren al diverse A.F.C.'ers op ons terrein aan wezig. De verkoolde resten en het verschroeide veld boden een trieste aanblik. Doch terwijl thuis de tele foon roodgloeiend stond door vrien den van de A.F.C. die van hun belang stelling wilden getuigen, vielen op het veld de volgende beslissingen: 1. Onmiddellijk na vrijgeving door de recherche, werd een sloper aangenomen om de resten der tri bune binnen drie dagen weg te ha len. 2. De firma Beunder te Haarlem, die onmiddellijk acte de presence gaf, werd opdracht gegeven, de verbrande plaggen door nieuwe te vervangen. Eveneens binnen drie dagen 3. Een nieuwe maaimachine werd besteld en de volgende dag gele verd. 4. Besprekingen werden gevoerd met assuradeuren. Des avonds werd een spoed-be- stuursvergadering gehouden, waarin o.a. besloten werd te trachten op kor te termijn een kleine, verplaatsbare, overdekte tribune te doen bouwen. Gedacht wordt aan een capaciteit van plm. driehonderd personen. Uiteraard zal de uitkering door as suradeuren lager zijn dan de her bouwkosten van de tribune in zijn oorspronkelijke vorm, zodat wij ons met een kleinere tribune tevreden moeten stellen. Aan alle vrienden, die hulp aanbo den in de nood, onze hartgrondige dank. Wij hopen dat zij het ons niet euvel zullen duiden, dat wij eerst met eigen krachten willen trachten zo goed mogelijk te herstellen hetgeen verloren ging. Injectie. A.F.C.'ers en vrienden van de A.F.C., wij zijn wel geslagen, maar nog lang niet verslagen. Integendeel, laten wij dit noodlottig gebeuren als een injectie beschouwen om de A.F.C. weer tot grotere bloei te brengen. Ik hoop dat de spelers dit teken zullen verstaan en dit seizoen zullen spelen voor wat zij waard zijn. Dan moét de A.F.C. weer hogerop komen. Jongens, een prettig seizoen en veel succes. HENK KAPPELHOFF. TTet was weer een succes. Neen, financieel natuurlijk niet, maar daarover spreken we allang niet meer. Maar de sportiviteit en de sfeer, die op deze dagen over onze velden waren schenken elk jaar grote vol doening. Denk intussen niet, dat zich een soort water-en-melk-voetbal tussen de witte lijnen afspeelde. De demi-finale tussen H.B.S. en Zee- burgia, die misschien de finale van het tournool had moeten zijn, was een pittige en naar onze smaak soms te harde partij. En toch, al had het dan minder gekund, schept deze rivaliteit een zekere sfeer. Na afloop komt al les dan wel weer goed. Rock an 'Roll. Zo ook deze dag. H.F.C. won het voetbaltournooi; maar wat hadden we H.B.S. graag een prijs gegund voor het op de gladde vloer vertoonde. Er werd goed, gedegen en serieus, voor al serieus rock an 'roll-werk te zien gegeven. Het was een groot genoegen om te zien, dat ook de jongens van H.F.C., Zeeburgia en A.F.C. het betere dan sen beheersten, maar waarom moes ten de H.B.S.'ers de partners daar voor afstaan? Zijn er in Haarlem en Amsterdam geen meisjes meer Kom, kom, wij weten beter. Maar wij zijn reeds lang getrouwd en mogen niemand van de andere kunne meer onder de arm naar A.F.C. sleuren. Maar waar blijven bijvoorbeeld een Leo Bochove, een Hein Winter en een Mat Vreeswijk. Volgend jaar niet meer met beschaamde kaken naar de Hagenaars kijken. Wat zij kunnen, kunnen wij ook. Van Buuten. Evenals andere jaren gelukte het ons de medewerking van de captain van het winnende elftal te verkrijgen voor een artikel over het A.R.O.L.- tournooi. „Gaarne voldoe ik aan het verzoek om onze impressies weer te geven van Uw wederom zo buitengewoon goed geslaagde A.R.O.D.-tournooi. Het is immers altijd zo'n groot ge noegen, sinds vele jaren elk nieuw (Foto Hank Pielage) seizoen opnieuw weer te kunnen be ginnen met dit tournooi, waar men steeds „zoveel oude vrienden ontmoet en waar de wedstrijden (helaas dit maal één enkele uitgezonderd) altijd in zo'n sportieve en plezierige ver standhouding gespeeld worden, een sfeer, die men tegenwoordig jammer genoeg maar al te vaak in de compe titie mist. De openingswedstrijd was A.F.C.- Zeeburgia, waarvan het peil me, eer lijk gezegd, niet meeviel, al is van zelfsprekend de onwennigheid daar mede debet aan. Tenslotte toonde A.F.C. zich een „goed gastheer" door de overwinning aan Zeeburgia te la ten (02). Daarna H.F.C.Quick, een volko men gelijkopgaande strijd; de punten werden dan ook broederlijk gedeeld (11). Penalties moesten hier dus de beslissing brengen (behoort eigen lijk bij ieder tournooi). Quick benutte er 2 van de 3, maar aangezien H.F.C. alle keren raak schoot, gingen dus de Haarlemmers over naar de volgende ronde. Als derde wedstrijd H.B.S.D.W. V., m.i. de beste op deze dag, waarin vooral H.B.S. met een frisse en de gelijke partij verraste. Bijna eindigde deze wedstrijd zonder doelpunten, doch nog juist op tijd (volgens de jeugd echter net te vroeg) zorgden de Hagenaars voor de enige, verdien de treffer (10). TEL. 41864-42864, BEURS 41057 2

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 2