Gemiddelden Voorbereidingen A.F.C.-CLUBLIED poelt allen mee, het is voor a.f.c. Verleden jaar begonnen we met publicatie van een lijstje der gemid delden van de zeven senioren-elftal len. Ook al omdat pas midden in het seizoen werd gestart, stelden we als streefgetal de één. Nu. met het gehele seizoen nog voor de boeg houden we het voor lopig op de twee. In het octobernummer van dit blad wordt de eerste ranglijst geplaatst. Aan het eind van het seizoen heeft het bestuur een aardigheidje in petto voor het elftal, dat de twee het dichtst benadert. Tnmiddels werden door een A.F.C.- -*■ combinatie, welke bij aandachtige beschouwing enige overeenkomst met het eerste elftal vertoonde, een drie tal oefenwedstrijden gespeeld. Deze oefenwedstrijden, onderschei denlijk tegen Noordwijk, V.V.A. en T.O.G. eindigden in even zovele nederlagen. De laatstgenoemde wed strijden werden met 41 en 63 verloren. De uitslagen zijn natuurlijk enigszins triest, maar behoeven toch niet direct aanleiding te geven tot zwartgerande gedachten. Door va- canties misten we een aantal promi nenten. Het getuigt misschien van een te groot optimisme, als we even overstappen in de theaterwereld en het aloude bijgeloof overnemen, dat op een slechte generale een goede uitvoering volgt. De uitwedstrijd tegen Noordwijk, gespeeld op 3 Augustus, eindigende eveneens in een 41 nederlaag. Het door ons elftal, voor een tame lijk groot publiek vertoonde spel en overige entourage geeft ons aanlei ding tot een enkele opmerking. We stellen voorop, dat we weten, dat het ideale elftal nergens bestaat. We weten dus, dat tal van invloeden, geestelijke zowel als lichamelijke, die als een voonk van linie op linie over springen op een elftal kunnen in werken. Deze wetenschap verhindert ons toch niet om ernstige bezwaren te hebben tegen het optreden van een aantal onzer spelers. Het Noordwijkse publiek dat wel licht bekend is met onze naam, ver wachtte niet, hetgeen nu werd voor geschoteld: a. Een clownerie tijdens de rust, b. Het vroegtijdig verlaten van het speelveld, c. Een op minder regelmatige wijze tot stand gekomen A.F.C.-doel- punt. De onder a en c genoemde feiten geven geen aanleiding tot een of andere maatregel, zij het dan, dat we ze afkeuen. Overigens verschillen hieromtrent misschien de smaken. Vroegtijdig verlaten van het veld is nooit goed te praten. Elke reden, welke terzake wordt aangevoerd is een drogreden. Het Bestuur heeft de betrokkene gestraft met een ernstige berisping. De voorbereidingen voor het sei zoen 1957/1958 verliepen dus niet ge heel zonder moeilijkheden. Ze wer den echter uit de weg geruimd en dus gaan we vol verwachting het nieuwe seizoen tegemoet. Clublied. Vol verwachting, inderdaad. Elders in dit nummer werden een drietal doelstellingen voor de nabije toe komst aangegeven. Gesteld nu eens, dat één of meer dezer taken met succes worden volbracht. Dan zal vaak ons clublied gezongen worden. Overigens geeft een voetbalseizoen in A.F.C. toch al vaak aanleiding tot het ten gehore brengen van ons lied, waarvan de woorden juist nu weer eens diep in onze hoofden en harten dienen te worden geprent. De nieuwe leden kunnen in ieder geval de woorden leren; ze behoeven dan bij voorkomende gelegenheden niet met de mond vol tanden te staan. Muziek van: L. Scheltus van Kampferbeke. Woorden van D. J. Èessem. TAT Onze goede Amstelstad Is lang geleên geboren Een nietig clubje, echter dat Veel vreugd' en leed ons heeft beschoren. Drie letters slechts telt hare naam, Voor ons meer waard dan woorden, Want A.F.C. haar naam heeft faam Van Oost naar West, van Zuid. naar Noorden. Ik heb U lief, mijn A.F.C., Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder Uw banier Is mij een eer en een plezier; Al worfit ik oud, mijn geest blijft fit, bis Omdat ik A.F.C. bezit. Wij allen dienen onze club Als plichtsgetrouwe mannen, Eens worden wij weer „runners-up" Jan Salie wordt voor goed verbannen. Wij allen zweren eeuwig trouw En zullen niet versagen, Want wat ook ooit gebeuren zou, Wij blijven fier ons ROOD-ZWART dragen. Ik heb U lief, mijn A.F.C., Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder Uw banier Is mij een eer en een plezier; Al wordt ik oud, mijn geest blijft fit, bis Omdat ik A.F.C. bezit. 8

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 8