Mixed Pickles Hoe komen wij hogerop? Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Zilveren bal.. Volgens berichten in de Haagse bladen overweegt H.V.V. de Zilveren-Bal traditie voort te zetten en deze te organiseren voor amateurverenigingen. Wij wensen de geel-zwarte Hagenaars veel succes met hun initiatief, maar vrezen met grote vreze, dat dit moeilijker is dan zij blijkbaar denken. Men kan namelijk een traditie nooit doen herleven in een andere vorm. Men kan wel iets anders bedenken. Als A.P.C. ooit het A.R.O.L.-beker tournooi zou stop zetten, dan kunnen we ons best indenken, dat een andere club serie wedstrijden gaat organiseren in plaats van de A.R.O.L.-beker, maar dan moet men niet proberen die A.R.O.L.-beker traditie nieuw leven in te blazen. Het is best mogelijk, dat H.V.V. met haar nog steeds uitstekende relaties een aantrekkelijk tournooi op poten kan zetten, maar dat dit den Zilveren-Bal tournooi zou zijn dat tientallen jaren een zo typisch Rotterdamse inslag heeft gehad, wil er bij ons niet in. Indeling Zo is de competitie-indeling ook al weer bekend geworden en kunnen we ons gaan verdiepen in de kansen van het komend seizoen. Wij menen, dat de competitie-indeling voor A.F.C. gunstig is. Er staan ons verschil lende „klassiekers" te wachten in de vorm van wedstrijden tegen aloude tegenstanders van aloude allure als H.F.C., V.V.A., Hercules (van harte welkom in het oude milieu, mannen van Jan Bol!) en de Spartaan. De overige clubs kennen wij langzamerhand op een enkele uitzondering na. Wanneer er serieus getraind wordt en er niet o traditionele fout bij A.F.C. op de meest nonchalante wijze wedstrijden min of meer cadeau worden gedaan, dan kunnen wij het een heel eind brengen. En wat dacht ge van de indeling van het tweede? Zou eindelijk de hartewens van A.F.C. in vervulling gaan: terug naar de reserve tweede klas? J. W. (vervolg) De E.C. heeft bepaalde medewer kers uitgezocht en ook ik behoor tot de gelukkigen. Dat betekent dus verantwoordelijkheid, vandaar als eerste daad maar eens in de pen ge klommen. De doelstelling voor dit nieuwe sei zoen is nadat we vorig jaar een halt hebben toegeroepen aan verdere de gradaties van onze K.N.V.B.-elftallen, hogerop te komen. Allereerst dienen we daarvoor een aantal heel eenvoudige regels in acht te nemen en daarvan wil ik er een aantal zo voor de hand liggende op sommen, alle gebaseerd op lange jaren practijk. 1. Ga op tijd naar het veld, ver kleed je tijdig en zorg een minuut of 5 voor aanvang van de wed strijd binnen de krijtlijnen te zijn. 2. Loop dan een beetje los, trap een balletje, aldus komen hart en lon gen, kortom de body, op dreef om vlot van start te gaan als de wedstrijd begint. 3. Becritiseer de scheidsrechter niet (het is een moeilijke en ondank bare functie) integendeel, blijf goede vrienden met hem. 4. Als je een heel goede technische speler bent, misschien een „ster", steun je minder goede medespe lers onder alle omstandigheden, zeg eens een bemoedigend woord tegen de mindere „godheid". 5. Maak er een vreugdevol kwar tiertje van in de pauze bij elkaar te zitten met een bakje slobber. Even de eerste drie kwartier de revue laten passeren en voor de tweede helft een beetje plan de campagne maken. Kankeren in de pauze is meer dan waardeloos. 6. Denk er altijd om dat een wed strijd 90 minuten duurt, niet 89. 7. Als de strijd voorbij is verheug je in je overwinning of gelijk spel en verdraag je nederlaag (zorg dat die altijd met de kleinst mo gelijke cijfers is) en laat die ne derlaag je de juiste inspiratie voor de volgende week brengen. 8. Tracht zoveel mogelijk na afloop nog in een vriendenkring te zijn; je leert daardoor elkander veel beter kennen en waarderen voor het ogenblik en voor later. 9. Respecteer je aanvoerder en als je critiek hebt, oefen die uit op de daarvoor aangewezen plaats. 10. Respecteer de besluiten van de E.C., doch laat je mening wel op gepaste wijze kennen, als je meent dat daarvoor aanleiding is. 11. Ben je reserve, kleed je uit en neem de vlag. Je bent in bewe ging en op tijd bij de hand. 12. Zorg altijd dat je spullen prima in orde zijn. Je voetbalt dan veel prettiger en bent niet op anderen aangewezen. Ziehier voor de vuist weg een 12-tal eenvoudige regels gebaseerd op spor tiviteit, vriendschap en sporteer. Basis. Als je volgens dit dood-simpele A-B-C handelt dan is een eerste basis voor succes aanwezig. Om dat succes te verkijgen zul je a. zo regelmatig mogelijk als studie en werkzaamheden dit toelaten, trainen; b. zorgen zo fit mogelijk op Zondag aan de start te komen (uitgerust en niet eten gedurende twee uur voor de wedstrijd); c. je technische capaciteiten tot het best bereikbare maximum op te voeren en daarvoor goed te luiste- den naar de trainer, de aanvoerder, de E.C., kortom allen, die 't goede met jou en je club of elftal voor hebben. Aanvoerders. Als je dan nog het geluk hebt een flinke aanvoerder te hebben, die staat voor zijn elftal, die op Maandag de belangen van zijn elftal verdedigt, kijk op spelers heeft, die onder alle omstandigheden een sportief voor beeld voor zijn medespelers en tegen standers is, welnu dan is de absolute basis gelegd, ik wil niet zeggen voor een kampioenschap, maar wel voor de bovenste plaatsen. Dan ben je ook in staat tegenslagen (die altijd weer voorkomen als verhindering van een goede speler, een speler, die hogerop gaat, verwonding van één van je vrienden, een ongelukkige beslissing van de scheidsrechter, een bal tegen paal of lat van één kant en bij je eigen verdediging er juist binnen) te incasseren, er boven uit te groeien. Moge dit eerste artikeltje een be scheiden steentje ertoe bijdragen de jongens op het groene veld een tik keltje te inspireren tot sportieve prestaties. Die geven voldoening voor jezelf, je team en voor good old A.F.C. J. v. N. 7

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 7