j.h. esseR V Cs Onze terreinen Pool Spelregelu/ijzigingen Eervolle benoemingen COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN hepenQRacht 92 BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 poelt allen mee, het is voor a.f.c. Enkele belangrijke wijzigingen in de spelregels zijn de volgende: a. Het is voortaan verboden een speler uit het veld te halen om hem in een ander elftal te laten invallen. b. Hjet is niet meer toegestaan om zonder schoeisel te spelen. d. Wanneer de doelverdediger een tegenstander de bal in het gezicht werpt, moet daarvoor een indi recte vrije schop worden gegeven en een waarschuwing; voor het duwen met de bal in de hand blijft de strafschop gehandhaafd. d. Van achteren aanvallen is geoor loofd, indien een speler zich met opzet omdraait en zijn gezicht naar eigen doel keert. e. Het steunen op de schouders van een elftalgenoot om zodoende de bal met het hoofd te spelen is thans ook strafbaar gesteld. f. De scheidsrechter is verplicht aan te geven of een toegekende vrije schop een indirecte is. Hij moet dat doen door het opheffen van zijn arm. Meer wijzigingen volgen later eens. TVe toestand van onze terreinen is in de loop van een, niet eens zo groot, aantal jaren wel grondig ver anderd. Was het tot voor kort zo, dat wanneer nergens in Amsterdam ge speeld kon worden ons terrein goed bespeelbaar was, tegenwoordig is het bijna andersom. Voor deze verandering zijn een aan tal oorzaken aan te wijzen, maar de voornaamste is toch wel het grote gewicht aan zand, dat op de „belen dende percelen" werd aangebracht teneinde deze bouwrijp te maken. Deze ontwikkeling baarde ons zor gen. We zaten en zitten tussen twee vuren. Het ene vuur wordt be lichaamd door de K.N.V.B., wie het grote aantal afkeuringen (vooral met betrekking tot het tweede veld) een doorn in het oog is en het andere is de gemeente Amsterdam, die ons reeds lang geleden aanzegde, dat A.F.C. deze velden eerlang moet ver laten. Van de gelden, aan deze terreinen besteed, kan derhalve niet meer het volle rendement worden verwacht. Door deze omstandigheden genoopt gaf het Bestuur opdracht een bodem onderzoek in te stellen, teneinde te komen tot verbetering. De in cijfers uitgedrukte resultaten van dit onderzoek zullen U wellicht vervelen. Laat mij daarom een en kele aanwijzing uit het rapport aan geven. (Voor alles merk ik nog op, dat olie niet is aangeboord. De contributie blijft gehandhaafd). De fosfaattoestand is ruim vol doende, doch de kalktoestand is vrij laag. De stikstofbemesting dient te worden geregeld aan de hand van de graskleur, welke frisgroen moet zijn. Alle fouten en tekortkomingen zou den kunnen worden hersteld en aan gevuld met bollenzand. Vandaar, die grote bergen zand op de velden in de afgelopen maanden. Het weer, moge dan hier en daar een vacantieganger met een somber gezicht achter het pensiongordijn hebben doen neerzitten, voor de ge nezing van onze velden, was het uit stekend geschikt. De velden zijn dus verbeterd. Er kan gevoetbald worden. J. T. S. /~\p de laatste Algemene Vergade- ring, die door een groter aantal leden, waaronder veel voetballende leden, werd bezocht dan gebruikelijk, vormden de verkiezingen der ver schillende verenigingsinstanties de voornaamste punten. De resultaten dezer verkiezingen vindt U elders in deze Schakel opge nomen. Bij alle gedachten, die het lezen dezer lange lijst met namen, bij U zullen oproepen zal zeker deze zijn: ,,Gö, wat veel jonge knapen zitten erbij". Dat is juist. Hlet bestuur streeft welbewust naar een jeugdiger bezet ting der zetels achter de diverse groene tafels en tafeltjes. Met dit streven is onlosmakelijk verbonden een zekere weemoed bij het afscheid van de oudere functio narissen. Dit gevoel is er natuurlijk ook bij de mutaties in het bestuur. Tijdens de vergadering werd deze weemoed echter weggedrukt door grote vreugde en medeleven met de Heren Max de Bruin en Gerard van Nigtevegt. Deze mannen zagen hun lange en vruchtbare arbeid in dienst van. A.F.C. bekroond met een eervolle be noeming. Gerard van Nigtevegt werd be noemd tot erelid en Max de Bruin tot lid van verdienste van A.F.C. Gerard toonde zich tijdens de ver gadering verrast en dankte ontroerd voor de hem verleende onderschei ding. Max de Bruin, die wegens zijn ziekte buitenlands verblijft werd per soonlijk door de eerste secretaris van zijn benoeming in kennis gesteld. Heren, van harte gelukgewenst. J. T. S. Ongeveer een jaar geleden, begonnen wij op de even pagi na's van dit Maandblad Uw medewerking in te roepen voor het in de kop genoemde object. Propaganda en reclame heb ben de eigenschap niet meer te werken als ze maar steeds in dezelfde kleur, met dezelfde tekst en op dezelfde plaats wor den gehandhaafd. In ons geval is een ingrijpende verandering niet mogelijk. Vandaar, dat dit kadertje even de ogen wil openen opdat dat kleine zin netje worde bekeken alsof het voor het eerst was afgedrukt. De K.N.V.B.-pool gaat weer draaien. De te winnen prijzen zijn aanzienlijk en 40% van de door de leden gepoolde sommen komt A.F.C. ten goede. Poolt derhalve mee, werken de leden boven 18 jaar. TEL. 41864-42864, BEURS 41057 N

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4