ons seizoen! On dit et on datjes 1957-1958 De jeugd BeGunstiGinq van onze aöveRteeuöeus, houöt öe schakel in stanö Those wedding bells Huppekee, meteen maar in de eerste Schakel van het seizoen moet medegedeeld worden, dat Willem A. van Oort en Maria H. Evers in het huwelijk zijn getreden. Op 22 juli al overigens. Wegens vacantie konden we niet aanwezig zijn en dat heeft ons gespeten. Ten eerste hadden we het paar wel eens zenuwachtig willen meemaken en ten tweede hadden we nu geen gelegenheid om Ria en Willem onze gelukwensen over te brengen. Eerst hadden we nog goede plannen met telegrammen enzo, maar het is er niet van gekomen. Onze excuses. Willem gaat goed in onze club. Hij voetbalt, hij voert aan, hij stelt op, hij schrijft artikelen en hij werkt over en vooral dat laatste is wel eens las tig. Maar goed, niemand is volmaakt. Ria, als je 't mij vraagt heb je je plaatsje in de A.F.C.-zon allang ver overd, maar het zij hier dan nog eens extra gezegd: welkom in onze A.F.C. Felicitatie. Van Bram Jansen, tot voor kort linksbuiten in ons eerste elftal ont vingen we enige tijd geleden een kaartschrijven van de volgende in houd: „Mijn hartelijke felecitaties aan spelers en bestuur voor het behouden van het tweede klasserschap". Bram, bedankt en onze erkentelijkheid voor het feit, dat je, bij je ongetwijfeld drukke werkzaamheden aan boord van de „Astrid Naess" (toen in de buurt van Koeweit) aan A.F.C. hebt gedacht. De „Beker" en A.F.C. Zoals het een amateur-tweede- klassertje betaamt hebben we be leefd aan onze K.N.V.B. gevraagd ons in te schrijven voor het tournooi om de „Beker". Dat kon natuurlijk. Maar toen we vroegen of bij vaststel ling der wedstrijden rekening kon worden gehouden met ons traditio nele, voor de vijf-en-dertigste maal te organiseren, A.R.O.L.-Tournooi werd afwijzend beschikt. Onze bereidheid om op een weekse avond te spelen legde geen gewicht in de schaal. Der halve neemt A.F.C. ook dit jaar niet deel aan de bekerwedstrijden. Eer. Op 28 Juni werden Henne Boskamp en Hans Lenz opgesteld in een elftal van Amsterdamse amateurs om in het kader van de Sportweek een wed strijd te spelen tegen een elftal van Noordhollandse amateurs. Ze deden het redelijk. Een eer voor hen en voor A.F.C. Gelukwensen. Hercules en Z.A.C. promoveerden. Hercules, niet dan na veel moeite ge slaagd, gaan we in de a.s. competitie twee keer ontmoeten. We verheugen ons nu reeds op deze wedstrijden. Onze gelukwensen aan beide ver enigingen. De Tour. Onze vacantiereisroute leidde ons over een der etappe-wegen van de Tour de France, van Alès naar Per- pignan. Lange tijd voor het doorko men der renners werden we reeds door de gendarmerie aan de kant van de weg gezet. Maar dank zij de attractieve reclame-karavaan zijn we die uren zonder ons te vervelen door gekomen. En toen kwam het grote moment; een Hollander, Gerrit Voor- ting, in de kopgroep. De magere, af gebeulde gezichten der renners riepen nu niet bepaald gedachten aan een sportief festijn bij ons op en toch, toen we daar, zo alleen, op die door de zon geblakerde weg Hup Holland stonden te roepen, greep ons dat aan. De spotgoedkope abrikozen en per ziken hielpen ons het brok in de keel te verdrijven. J. T. S. Wij zien in de toekomst drie grote projecten, waaraan de energie van alle A.F.C.-ers dient worden ge wijd. Binnen afzienbare tijd moeten tot stand komen de promotie van het eerste, tweede en vijfde elftal. De andere elftallen dienen vanzelfspre kend de huidige posities te consoli deren. Wij spraken hierboven van alle A.F.C.-ers. De spelers zetten hun ge hele persoonlijkheid in; de functiona rissen en de andere A.F.C.-ers steu nen daadwerkelijk en tonen tenminste grote belangstelling. De geest en het elan, die aan het einde van het vorige seizoen door de club waarden en die de handhaving van de toen in degradatie-gevaar ver kerende elftallen bewerkstelligden, moeten behouden en ontwikkeld wor den. De goede instelling is aanwezig. Dat bleek o.a. uit het feit, dat toen het directe gevaar voor degradatie reeds was afgewend, vele voetballen de leden gehoor gaven aan een op roep van hun aanvoerders tot bijwo ning van de algemene ledenvergade ring, die dan ook in tijden niet zo druk werd bezocht. De training, waarvan de leiding be rust in handen van de Heer Van Dam (oud-Zeeburgiaan) wordt behoorlijk bezocht en dat is natuurlijk altijd goed. Maar toch, en dat geldt vooral voor onze hoogste elftallen, dient het zwaartepunt te liggen op de geest drift. Door de meeste jaren, die ach ter ons liggen werd bewezen, dat onze spelers technisch in het geheel niet achterliggen bij de spelers der andere tweede klassers. Slechts gebrek aan geestdrift en incasseringsvermogen deed ons falen. Dit seizoen kan het; kijk maar naar de indeling. Wij hopen, dat het 'n succesvol sei zoen zal worden met prettige wed strijden. A.F.C. is nu voldoende keren van het seizoen geweest; (als U begrijpt, wat we bedoelen) het aanstaande sei zoen zij van ons. Good Luck. J. T. S. TVTog enkele weken en de competitie draait weer op volle toeren. Voor het echter zover is, zal er nog het een en ander voorbereid moeten wor den. Eén van die voorbereidingen zal de training zijn. Reeds enkele weken is een geselecteerde groep alweer in tensief met de training begonnen, ter wijl er door de overige spelers bin nenkort ook gelegenheid zal zijn aan de training deel te nemen. Deze trai ning en het spelen van oefenwedstrij den zullen de Jeugdcommissie een juist beeld verschaffen van het be schikbare materiaal. De trainer, de heer Van Dam, zal vooral veel aandacht aan lichaams conditie besteden, een zeer belang rijke factor en voor vele jongens hard nodig. Dus jongens, zorg er voor, dat je na bekendmaking van de trai ningstijden, regelmatig op de training komt. Attentie. Bedenk dat voor het behalen van successen een enorme energie aanwe zig moet zijn. Hoe vaak zal men niet tegenstanders ontmoeten waarbij haast geen sprake is van krachtsver schil. Het gaat dan in zo'n wedstrijd om dat kleine beetje „meer" te kun nen geven hetgeen de wedstrijd in je voordeel kan beslissen. Dit kan men echter alleen bereiken met regelmatig trainen, constant teamwork, aange vuld met een grote dosis enthousias me. Een eensgezind goed voorbereid en hard werkend elftal kan dan met menig sterke tegenstander wedijve ren. Verder even de aandacht voor het volgende: Er zijn nog steeds jongens die hun identiteitskaart niet hebben ingele verd, doe dit zo spoedig mogelijk want zonder kaart mag men niet aan wedstrijden deelnemen. Zorg er ver der voor op tijd bij training en wed- stijden aanwezig te zijn en kijk nog even je spullen na of alles in orde is. Tenslotte wens ik allen een voor spoedig en gunstig voetbalseizoen toe. P. VAAL. 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3