Mixed Pickles A.F.C.'s vierde autorallife poelt allen mee, het is voor a.f.e. (vervolg) verschillende groepen van de bevolking in aanraking komt, merkt tot zijn ontsteltenis, dat er steeds meer mensen zijn, die de sport als iets minderwaardigs beginnen te beschouwen. Het is tegenwoordig in steeds meer kringen geen „bon ton" meer om enthousiast te doen over de voetballerij. Voor wie het wel meent met de sport zij dit een waarschuwing Men kan wel enkele oorzaken opnoemen, maar bij elk facet krijgt men een stroom van protesten te horen. Staatssport, opgevoerde training, professionalisme: het zijn slechts enige facetten van het probleem', dat opgelost dient te worden wil de sport niet volslagen in discrediet geraken. Jubileum. Onze volijverige redacteur Steensma, die in zijn verschillende functies als het ware door onze club ,jongejant" zal ongetwijfeld de nodige aandacht besteden aan de jubilea van Drukkerij 't Koggeschip, (de schepping van wijlen onze penningmeester Toon van Seventer) en van haar directeur Maarten van Trigt (A.F.C Nobelprijswinnaar 1946). Dat wij er in de „Mixed Pickles" op terugkomen, is omdat één der pagina's van het gedenkboekje ons als A.F.C.-er zo bijzonder getroffen heeft. Op die pagina zijn gerepro duceerd een bladzijde uit het eerste kladboekje van de zaak en een bladzijde uit het eerste orderboekje. Je leest daar in het accurate precieze handschrift van Toon van Seventer: M. C. van Trigt 4.— (24/3), 5(1/9). Van 4.per week tot directeur van een der grootste typografische bedrijven en uitgevers maatschappijen in Nederland is een carrière om over naar huis te schrijven. In het eerste orderboekje staat als derde order, die Van Seventer voor zijn nieuwe zaakje boekte: 100 kaartjes voor W. J. van Amstel. Willem van Amstel, erelid geworden in 1909 had de bijnaam: „Haaie Bill" hetgeen bewijst, dat hij niet tot de droefgeestigste leden van A.F.C. gerekend behoefde te worden. Maar dat zinnetje: 100 kaartjes voor W. J. van Amstel bewijst tevens, dat vriendschap in A.F.C. geen ijdele klank geweest is en men een vriendje die een zaak opzette, meteen ging steunen. J- W. Op Zaterdagmiddag 25 Mei meldde zich in het aloude Clubhuis een gemêleerd gezelschap A.F.C.-ers, ten einde op een zeer sportief, maar toch een ander dan gebruikelijk terrein de krachten te meten. Op deze middag vond voor de vierde keer de start plaats van een wedstrijd, met als inzet de zilveren A.F.C.-Auto op de bekende, grote voet. De Familie Theo van Nigtevegt, die deze beker had overgenomen van de vorige winnaar Luuk Nijdam (de eerste keer stelde de equipe Bert Kalsbeek-Steensma zich in het be zit van de trophee) moest het klei nood verdedigen. Om ongeveer twee uur kreeg de eerste equipe de vereiste aanwijzingen in handen. Het begon al direct met een paar dreigementen, die er niet om logen; „gemiste controle 30 strafpunten", openen van enveloppe 50 strafpunten," etc. Deze laatste bepaling kan in het vervolg ook weggelaten worden. Een rechtgeaard Rallyerijder opent nooit of te nimmer de enveloppe met de brief, waarop het eindpunt staat ver meld. Liever komt hij nooit meer terug en eindigt zijn, van dan af toch nutteloze leven ergens vér weg, waar hij beland is. We begonnen met naar Amstelveen te rijden en daar misten al verschei dene deelnemers het gemene vraagje over het Coneordia-Theater. Even verderop bij Bovenkerk was het ech ter goed raak. „Na de Franse Hertog George mag U wel weer eens rechtsaf" stond in de aanwijzingen. Dit betekende, dat we na een uithangreclame voor Due George-sigaren (met excuses aan Tim, er was echt geen Paladijn-bord) rechts af moe' ..en. Een der equ;">es, dit bord over het hoofd gezien ^ebbende, ondervroeg een plaatselijke inwoner over het onderwerp „Hertog George". Deze inwone" wist een boer te wo nen, die Georg heette. De woord voerder van de quipe erop af en wie schetst zijn vc. wondering, toen be doelde boer bef nde wel eens Hertog George te wu den genoemd. Van Franse afkomst was hij echter niet' en dat speet hem wel voor de Heren. De equipe, inmiddels moedeloos, is zich gaan bezighouden met andere boeren en azen. Ze was weer vroeg in veilige have. De overigen kwamen, op een enke ling na, goed op de eerste plaats van bestemming, Nieuwkoop, aan en daar stond een aardig potje op het vuur. De gegevens voor het tweede ge deelte van de reis konden slechts na een eind roeien op de Nieuwkoopse plassen, verkregen worden. Onder normale omstandigheden zou deze roeitocht al veel moeilijk heden hebben opgeleverd. Op deze achtermiddag had numero 003 echter als windkracht aangegeven het cij fertje 9. En dez storm stond dwars over het meer. We hebben tonelen aanschouwd, die met geen pen te be schrijven zijn. Alleen Thieme ten Oosten scheen geen last van de elementen te heb ben. Met korte haaltjes van de rie men bewoog hij zich voort, als werd hij over een rail getrokken. Achter de oogjes van de gebroe ders Kalsbeek verscholen zich daar entegen werelden van doffe ellende. Hoe Rein Akkerman en Fred van Soomeren weer vaste grond onder de voeten hebben gekregen is ons ont gaan. Het moet moeilijk zijn geweest. Het tweede gedeelte van de Rallye was iets minder zwaar en vlotte be ter, zodat om een uur of zeven de laatste deelnemer weer binnen was. Eerst nog vlug een paar penalties en toen aan de soep. Na een kwartiertje rekenen kon organisator Dick Moesbergen de resultaten bekend maken. De Familie Nesenberend had zich, evenals de week tevoren bij de H.B.S.-Rallye, als eerste geklasseerd en mocht na advies van Bouw- en Woningtoezicht te hebben ingewon nen de beker mee naar huis nemen. Verdere uitslag: 2. Equipe Kalsbeek. 3. Graanboom. 4. Van Teunenbroek. 5. Disselkoen. 6. Van der Marei. 7. Chris Schroder (per scooter). Voorzitter Kappelhoff dankte de organisatoren, Dick Moesbergen en Luuk Nijdam voor het gebodene. Elly Moesbergen en Hans Schoone- veldt werden eveneens in de hulde betrokken. Dank zij de werkzaamheden van dit viertal had A.F.C. weer een prachtige middag. J. T. S. 8

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 8