De jeugd Autoverhuur en Rijschool ^0 Qlobfi'1 Gedurende de wintermaanden 20% korting over het vaste huurbedrag. VerzekeringAll Risk Per weekdag Zon- of feestdag vv eeKeinue Maandagmorgen 8 uur 1 week 14 dagen Begunstiging van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanó het in hun opstelling niet verder kunnen brengen dan 9 man, waarvan er één beter vanwege griep in zijn bed kon liggen, een tweede, zijn tweede wedstrijd van die dag speel de, en een derde zij het door zijn eigen schuld een week zijn bed niet zag. Wij verloren die eenzijdige wed strijd met 101. Afgezien van het voorval, dat door onze onderbezetting de sportieve plicht tegenover V.D.O., dat bij verlies van O.D.A. nog zeer reële (kansen had, niet kon worden nagekomen, betekent dit resultaat, samen met dat van de Zondag 19 Mei daaraan volgend gespeelde wedstrijd, (waarin met 8 man tegen Meerboys, 60 werd verloren) een ernstige be denking tegen de clubgeest in de lagere regionen, die in een vereni ging als de onze zou behoren te heer sen. De in de aanhef van deze jere miade bedoelde ongerustheid is dus, omdat een aantal van onze clubge noten het nodig vonden om hun voet balvrienden tegenover twee tegen partijen met in één geval niet on belangrijk publiek en tegenover twee scheidsrechters, in hun hemd (dat A.F.C.-kleuren draagt!) te laten ronddobberen. Wat een sportsman is het, die af schrijft en weigert aan een uitnodi ging om A.F.C. te vertegenwoordi gen, gevolg te geven, alleen, omdat hij bij toerbeurt eens reserve staat. Dit is gebeurd en naar de smaak van ondergetekende behoren dergelijke lieden onmiddellijk van de ledenlijst te worden afgevoerd. Alhoewel deze mentaliteit uiteraard ligt bij de „werkende" leden zelf, moet de oorzaak van deze debacles (want ook het vijfde en zesde kwa men 12 Mei bij lange na niet volledig in het veld, resultaat 014 verlies voor 6) toch ook gezocht worden bij diegenen, die iets te maken hebben met de samenstelling en het wed strijdprogramma van de elftallen (waaronder voor de goede orde ook steller dezes). Waarom is het nodig, dat persé drie wedstrijden op een dag moeten doorgaan als men de beschik king heeft over zegge 35 spelers; men kent het „afschrijvingspercentage". Eén telefoontje naar de secretaris van de tegenpartij, gevolgd door één briefje aan de Bond en een wed strijd is uitgesteld, waardoor het ten minste tot de theoretische mogelijk heden behoort, dat de twee andere elftallen volledig in het veld komen. Dat dit maar theorie is, blijkt wel uit het eerder genoemd resultaat van Zondag, 19 Mei, waarop uitsluitend het zevende speelde en dus kon worden geput uit een heel arse naal spelers. Er lopen bij ons nog steeds een aantal lieden rond, die voetballen als een verpozing beschou wen, zoals ganzeborden, waarbij je als je geen zin hebt, maar verstek kunt laten gaan. Als lid van een voetbalvereniging heeft men rechten: het recht om 's Zondags een partij voetbal te spelen, komt echter voort uit de samenwerkingsplicht van 10 anderen, die zulks mogelijk maken; 'n eenvoudige beredenering wijst uit, dat waar de zelfde contributie wordt betaald, men dan ook dezelfde plicht tegenover de anderen heeft om ook hun Zondag niet zo onbevredigend te doen eindigen. Indien men de slap heid heeft om op een regenachtige of héél mooie Zondag in gedachten „barst maar" tegen de mede-elftalle den te kunnen zeggen, moet men geen handtekening voor het lidmaat schap zetten: tenslotte moet een aanvoerder ergens op kunnen reke nen, opdat het geen vliegenvangers- baan wordt. Overigens kan niet anders worden gedaan dan gehoopt, dat in het vol gend seizoen de wedstrijden op een prettiger wijze verlopen; rest onder getekende nog de altijd-aanwezig- zijners te danken voor de prettige manier van omgang en voor de ge noten vriendschap. Iedereen een pret tige vacantie en tot het volgend jaar toegewenst door GERARD. Het seizoen is ten einde en dus zijn dit de de laatste resultaten die wij te melden hebben en kunnen wij de balans eens gaan opmaken. Men ziet dan (zie de standen) dat onze jongens over het algemeen in de onderste regionen terecht zijn ge komen met uitzondering van Junio ren B 3. Vooral onze A junioren heb ben een niet al te best seizoen ach ter de rug. Junioren Al heeft in de loop van het seizoen enkele spelers aan de Seniorenelftallen moeten afstaan, waardoor men verzwakt het verdere seizoen door moest. Hier staat echter tegenover dat men in het begin wel in de sterkst mogelijke opstelling uit kwam en ook niet tot goede resul taten kon komen en zelfs diverse nederlagen leed. Men kan dus hier niet alleen de schuld aan geven, ook al denken enkele jongens van Junio ren A 1 dat dit wel de hoofdoorzaak is. In diverse wedstrijden heeft men kunnen constateren dat wij qua veld spel vaak gelijk aan onze tegenstanders waren en toch de wedstrijd verloren. Dit kwam hoofdzakelijk doordat onze tegenstanders agressiever speelden. Bij ons lukte het juist op de beslis sende momenten niet. En dit was geen pech, maar zuiver onkunde. Hiermee bedoel ik hoofdzakelijk het tactisch opstellen en het meedoen aan het spel, ook als men niet de Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Wl>(>kf>inHe Zaterdag 13 uur tot f 10.— en f 0.06 p. km. 12.50 „0.06 19.— „„0.06 70.— 0.06 135.— 0.06 f 13.— en f 0.07 p. km. 15.— 0.07 22.— 0.07 85.- 0.07 165.- „0.07 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K. N. A. C. 5

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5