De Rijk 3 4 7 Houthandel en Timmerbedrijf poelt aLlen mee, het is voor a.p.c. Tenslotte rest mij nog IJ een klein overzicht te geven van de resultaten die Uw tweede dit seizoen heeft be haald. Van de 22 gespeelde wedstrij den werden er 8 gewonnen, 4 gelijk gespeeld en liefst10 verloren, hetgeen resulteert in een punten- aantal van 20, waarmee wij waar schijnlijk een bescheiden plaats op de ranglijst innemen, m.i. een veel te bescheiden plaats voor een club als A.P.C. Wanneer wij nagaan dat het merendeel van de clubs in onze afdeling bestaat uit tweede elftallen van 3de klassers (er zijn zelfs enige tweede elftallen van 4e klassers bij) dan moet het schaamrood ons toch wel op de kaken komen, als wij aan het eind van de competitie genoegen moeten nemen met één der lagere plaatsen in de. rangschikking. Ik ben er echter van overtuigd, dat met een regelmatiger bezoek aan de trainings avonden en een beetje meer WIL om een wedstrijd te winnen, A.P.C. 2 in het komende seizoen zeker betere resultaten KAN en MOET behalen. Ik wil besluiten met U allen een zomer met veel zon toe te wensen. FRED VAN SOOMEREN. Het seizoen 1956/'57 is ook weer ten einde. De strijd is gestreden. Er zijn clubs waarvan een elftal promo veert of degradeert. In onze Good Old A.P.C. is geen van beide het ge val geweest, al heeft het aan het bekende zijden draadje gehangen. Mijn collega aanvoerder Tjalling feliciteer ik dan ook met het behoud van het 4e elftal in de res. 3e klas K.N.V.B. De laatste vier wedstrijden van Uw derde waren van ondergeschikt belang. De ontmoetingen tegen Rapi- ditas II en T.I.W. II kon ik door een blessure niet meedoen. De uitslagen waren resp. 22 en 15. Tegen J.O.S. II traden wij met 10 man aan en van onze 10 waren er 5 bij van het 6e en 7e elftal. Dat wij met 50 verloren mag dan ook geen verwondering verwekken. Onze laatste tegenstander van deze competitie was Germaan II, dat de punten nog hard nodig had. Deze wedstrijd was een van de sportiefste en prettigste die er dit seizoen is ge speeld. Ik houd er niet van om na men te noemen, doch deze keer wil ik toch een uitzondering maken voor Tichelaar. In deze jongen schuilt keepers-talent. Door gebrek aan een doelverdediger nam hij deze taak op zich en deed dit zo voortreffelijk of het zijn dagelijks werk was. De uit slag was 11. Ik wil mijn laatste verslag van dit seizoen eindigen met het overbrengen van mijn dank aan de elftalcommis sie en spelers voor de prettige samen werking. Alle zomersporters veel succes en U allen een prettige vacantie. KOKO. Hoera, we zijn er. Het werk is gedaan. Uw Vierde is weer een jaar behouden voor de K.N.V.B. Hoe dat gegaan is? Op 12 Mei begon het. Toen sloegen we E.V.C. 2 met 41 o.a. dank zij goed werk van Ben Tromp. Een week later tegen Nautilus 2 zag het er somber uit. Ben Tromp kon niet meedoen wegens een in een oefenwedstrijd opgelopen beenbreuk. Nautilus moest minstens een punt behalen om zich kampioen te kunnen noemen. Tijdens de strijd voltrok zich echter een wonder in ons elftal en we toon den ons de gelijken van de kampioe nen. Dat we toch een nederlaag leden (12) was te wijten aan een onge lukje in de achterhoede. Weer een week later in een vlie gende storm naar Zaandam om V.V.Z. te bestrijden. Dickie Disselkoen in de gelederen. Het verlies van de toss kwam ons op storm tegen te staan. Ruststand 00 en het voor uitzicht van wind (912 m per seconde) in de rug. Dank zij onze tactiek om de tegenstanders toch te laten komen, wisten we de wedstrijd met 20 te winnen. En zo kwamen we aan de ener verende finale van deze competitie. Woensdag 29 Mei en Zondag 2 Juni diende de strijd gestreden tegen onze medegegadigde voor de onderste plaats V.V.A. 4. Daar we intussen een punt op dit elftal waren voorgekomen moesten we twee punten uit deze wedstrijden peuren. Woensdagavond 7 uur. To be or not to be. Het eerste kwartier is voor V.V.A. en na een poosje weet hun midden voor met een zuiver geplaatst bal letje te scoren. Wij nemen nu echter het heft in handen en met een wel dadig aandoende geestdrift houden we de tegenstander op de eigen helft. Nog voor half-time maakt Willy van der Smagt gelijk. Na rust hetzelfde beeld. V.V.A. komt er nagenoeg niet meer aan te pas en ons overwicht is met één doelpuntje eigenlijk maar magertjes uitgedrukt. Groot was de vreugde toen scheids rechter Daniels het einde aankondig de. Een der eersten, die mij geluk wensten was de sympathieke aan voerder van V.V.A. Op Zondag was de ban gebroken en kon V.V.A. een gemakkelijke 40 overwinning behalen. Goalgetter in de laatste drie wed strijden was Pim Bakker. Hij pikte drie van de vier doelpunten. Mijn dank aan alle medespelers, die mijn herhaaldelijk geuite verze kering, dat we het wel zouden halen, hebben waargemaakt. En nu dan maar weer zien, wat we er het volgend jaar van maken. JAN TJALLING. Ons optimisme, in de vóór deze, uitgekomen Schakel geuit, heeft zeer tot onze spijt, nadat het zevende zijn resterende wedstrijden heeft uitge leden, plaats moeten maken voor een diep pessimisme. Hier zijn de feiten: Zondag, 12 Mei, kwamen wij uit tegen O.D.A. II in Duivendrecht, dat zich, indien van ons werd gewonnen, kampioen mocht noemen. Het moet voor deze mensen wel een teleur stelling zijn geweest, hun verwach ting van een roemruchte wedstrijd, waaruit het kampioenschap uit het vuur wordt gesleept, in rook te zien opgaan, als gevolg van het feit, dat hun tegenstanders van die middag Vert. J. G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 AMSTERDAM - TELEFOON 35041 v. Ostadestraat 148-150, bij de Ferd. Bolstr. Telefoon 71.96.03 Het aangewezen adres voor: Vuren- Eiken- en Beukenhout Hard- en Zachtboard Triplex Eternit en Eternitboard Tegel- en Steentjesboard Al Uw hout eventueel machineklaar 4

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4