Resultaten van de groene velden S. 73 aar da 2 Drukkerij Joh. Meijer Zoon ACCOUNTANCY Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖens, houötöe schakel in stanö Het seizoen is achter de rug, vrien den. Hè Hè, mogen we wel zeg gen. Wat hebben we hem weer ge knepen. Het eerste op het nippertje gered; het vierde door een nog nau wer gaatje aan degradatie ontsnapt. En het vijfde elftal. Dan weer wel en dan weer niet in de running en uiteindelijk ver van de bovenste plaats geëindigd. In de afdeling van het eerste be haalde D.C.G. het kampioenschap en gaat J.S.V. het na een éénjarig verblijf in de tweede klasse, weer in de derde klasse proberen. Alhoewel het met het vorige wei nig te maken heeft willen we toch even van de gelegenheid gebruik ma ken D.W.V. geluk te wensen met het behoud van het eerste klasserschap. De lagere elftallen schijnen de laatste weken met minder plezier te hebben gespeeld door wegblijven zon der afschrijving. Het Bestuur zal in de toekomst strenger tegen deze mensen gaan op treden. Deze moeilijkheden zullen dan wellicht tot het verleden gaan behoren. Van moeilijkheden gesproken. Die zijn we dan toch maar weer kwijt tot September. O zo. Vrienden, prettige vacantie en veel zon. Na lezing van de artikelen der aanvoerders en de andere stukken kunt U de koffers wel pakken. Niets is dan meer de moeite waard. Tengevolge van het feit dat onze aanvoerder door de E.C. werd aan gewezen om zijn keeperstalenten in het eerste te tonen, viel mij de eer te beurt Uw tweede aan te voeren, het geen ondermeer de consequentie met zich meebrengt om U in dit blad te verhalen op welke wijze de uitslagen van de gespeelde wedstrijden tot stand zijn gekomen. Daar het ver slag voor de Mei-Schakel door een voor mij nog altijd duistere oorzaak niet in de vertrouwde handen van onze redacteur gekomen is, wil ik de wedstrijden gespeeld in de maand April nog even de revue laten pas seren. Zoals U reeds in de vorige Schakel heeft kunnen lezen, hebben wij het in de eerste wedstrijd in April tegen APGS. 2 niet verder kunnen brengen dan een gelijkspel (11). Over deze wedstrijd zullen wij het maar liever niet meer hebben, want wat wij hier in gepresteerd hebben had toch echt niet veel met voetballen te maken. In de volgende wedstrijd tegen K.B.V. 2 hebben wij ons gerevan cheerd. De match werd met 31 ge wonnen. Door Duco Ohm namen wij al snel een 10 voorsprong en wan neer wij niet zo nonchalant met de, vaak aangeboden kansen hadden om gesprongen had de wedstrijd in het eerste half uur reeds beslist kunnen zijn. Maar ja, U weet dat er bij A.P.C. altijd een beetje spanning in moet blijven. Dus maakte K.B.V. gelijk. Nadat ettelijke combinaties door on bedacht spel niet het juiste resultaat opleverden, was het wederom Duco, die ons naar een 21 voorsprong schoot. Hierna zette K.B.V. een zwaar offensief in, doch daar Chris de Loo- per voor de K.B.V.-voorhoede een onoverkomelijk struikelblok vormde, werd onze goal voor doelpunten be spaard. Wij daarentegen hadden ons kruit nog niet geheel verschoten, want toen Reinier Akkerman, die ditmaal eens als rechtsbuiten ope reerde, een afgemeten voorzet op het kopgrage hoofd van Tom Nooy plaatste was het 31. Na een week rust moesten wij de degens kruisen met N.F.C. 2, één der beter geplaatste clubs uit onze afde ling. Tijdens deze wedstrijd hebben wij weer eens overduidelijk kunnen zien, dat er toch iets aan ons voet ballen mankeert. Zolang wij tegen clubs spelen, die niet zo fel op de bal zitten, of die, om in de trant van mijn teamgenoten te spreken, „voet ballen", kunnen wij er nog wel tegen op, doch zodra er geknokt moet wor den om een wedstrijd uit het vuur te slepen, dan schieten wij vaak tekort. N.P.C., dat van meet af aan, met lange trappen en het direct-spelen- van-de-bal, het spel in handen nam, scoorde reeds in de eerste minuten door een misverstand in onze verde diging (0—1). Tegen het effectieve spel van N.F.C. konden wij het met ons dik wijls te kort gehouden spel niet bol werken. De enkele malen dat wij tot goede combinaties kwamen en daar door tot doelrijpe kansen, werden deze „intrappertjes" op jammerlijke wijze onbenut gelaten. Via een 02 ruststand, verloren wij met 40, hetgeen voor velen van ons zowel letterlijk (vanwege de opgelopen bla ren) als figuurlijk (ik zal geen na men noemen, Henk) vrij pijnlijk was. Over de daaropvolgende wedstrij den tegen S.D.W. 2 en T.O.G. 2 kan ik U helaas weinig vertellen, daar ondergetekende deze niet heeft mee gedaan. Tegen S.D.W. 2, dat op dat moment nog kampioenskansen had, werd met 52 gewonnen, terwijl te gen T.O.G. 2 de punten broederlijk werden gedeeld, nadat wij bij de rust met liefst 50hadden voor gestaan. Duco Ohm nam 4 van de doelpunten voor zijn rekening. De laatste wedstrijd van dit sei zoen hebben wij op een Donderdag avond gespeeld tegen het in degra datiegevaar verkerende Uithoorn 2, waarbij wij onze sportieve plicht zeer zeker hebben vervuld. Op een door regen moeilijk bespeelbaar veld heb ben wij ons door een 53 overwin ning duidelijk de meerdere getoond van het moedig voor haar behoud vechtend Uithoorn. Tijdens de wedstrijd tegen S.D.W. heeft Karei Brand een knie-blessure opgelopen waardoor hij voor de ver dere wedstrijden werd uitgeschakeld. In een bekend etablissement in de omgeving van het Leidseplein heb ik Karei onlangs gesproken en ik kan U mededelen, dat het met zijn knie redelijk wel gaat, zodat wij naar alle waarschijnlijkheid volgend seizoen weer volop kunnen genieten van zijn befaamde dribbels en geraffineerde schijnbewegingen, welke voor de tegenstanders en vaak ook mede spelers niet te doorgronden zijn. Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3