I ülarghall Onze plichten Nog wat O.D.2 Wij' lazen voor U T)ames- en Herenschoenen Uit de Schakel van 1928 poelt Allen mee, het is voor A.f.c. "TJezer dagen greep ik eens in mijn •L' stapeltje oude Schakels en pikte zo hier en daar een artikeltje er uit. Ze zijn nog zeer interessant en, jam mer genoeg, zoals in dit geval nog up to date. Gaarne zal ik U zo te hooi en te gras eens met de neus op deze probleempjes duwen. Ditmaal dan uit de A.F.C.-Sehakel van April 1953. „Kapitein Joop" schrijft daar in zijn verslag van ons derde elftal o.a. het volgende: „Zijn wij, A.F.C.-ers, ons er wel van doordrongen, als we Zondags onze geliefde rood-zwarte kleuren dragen, wat dit voor verplichtingen met zich mee brengt? Onze plicht is ons uiterste best te doen en sportief te strijden voor de overwinning. Maar niet zoals er bij ons zijn, die er op een gegeven moment de brui aan geven, en denken: „och, of we nu op de derde of zevende plaats eindigen, doet niets ter zake". En nog erger (ik wil geen namen noe men) die zeggen: „och, stel mij maar niet meer op, ik heb er toch geen zin meer in". Kijk eens aan Heren, deze handelwijze kan niet genoeg afgekeurd worden. Ik raad dan ook ons Bestuur en de Elftalcommissies met klem aan, hier scherp en zonder aanzien des persoons tegen op te treden. Zij ver gallen op zo'n manier de genoe gens van de jongens, die wel willen. Ik hoop, dat ik hiermede voldoende duidelijk ben geweest". Twee aantekeningen uit 1957 1) Het derde (nou ja, versterkt vijf de) start in een thuis -wed strijd met 10 man! 2) Het vijfde, zesde en zevende elf tal weten op één Zondag niet Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 meer dan 9 man elk in het veld te brengen. Is er nog steeds niets veranderd in onze A.F.C., of is het gezochte verband met 1953 niet helemaal ge motiveerd R. MOLENAAR. VRIJ NEDERLAND. Sportverslag anno 19? Op die dag, toen ze Nederland speelden contra België in het Stadion was doelman een Tartaar (prijs zeven ton). De spil was Griek. Naar men ons mededeelde lagen zijn kosten er gens in de buurtnou ja, hij was het waard: hij maakte even een stuk of dertien goals. De kranten schreven dat men niet vaak zo'n koopje had gehuurd. Als Belgische midvoor stond onze eigen Cornelis Dribbelaar uit Wijk aan Zee. Hij speelde ditmaal met de Rode Duivels mee daar hij meer franks dan guldentjes kon krijgen. Maar 't mooist was wat de scheids rechter presteerde, die van twee kanten omgekocht het recht dus vrij zijn loop kon laten gaan en na 't gevecht gefortuneerd én eerbaar abdiceerde. O ja de strijd werd uiteraard be gonnen met het Wilhelmus en de Brabangonne. U. D. KANON. Limericks. Er was eén mamsel in Genève Die had een japon, 't was een réve Je keek er doorheen Door haar vel en haar been D'r moe zei: „Da-kan-zo-nie blève". De vrouw van de bakker in Vloten Stond abnormaal hoog op d'r poten Ze dacht vaak: „Verhip Ik lijk wel een kip Hoe kom ik zo raar opgeschoten!" CRICKET. Algemene vergadering. De voorzitter refereerde aan het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Cricket Bond, dat in 1958 gevierd zal worden. Vast staat, dat de M.C.C. en de Free Foresters het volgend jaar naar ons land zullen komen. Of alle plannen van het bondsbestuur met betrekking tot de feestelijkheden ge realiseerd zullen kunnen worden, zal afhangen van de financiële bijdragen. De spontane reactie van A.C.C.'s voorzitter, de heer Woudstra, die uit naam van zijn vereniging de N.C.B. een bedrag van 75.aanbood (een gulden voor elk jaar dat de bond heeft bestaan) moet de heer Kip en zijn medebestuurders als muziek in de oren hebben geklonken. Uit het nadrukkelijk applaus der vergadering mocht worden gedestil leerd, dat het prachtige voorbeeld van A.C.C. navolging zal vinden. „SPORTCLUB"-NIEUWS. Notulen bestuursvergadering. Met Feldmann had een onderhoud plaats. J. W. Het bladeren in oude Schakels is een waar genot en dikwijls zit ik dan in m'n eentje te grinniken. Of er aanleiding toe is? Volgens mijn betere helft beslist niet, maar oor deelt U zelf „In de kleedkamer blijkt, dat Willy Brusse door een stevige trap boven zijn enkel een been van werkelijk be hoorlijke dikte heeft opgelopen. Hij moet er met alle geweld van worden weerhouden om niet met een bloot been door Haarlem te gaan lopen". N.B. Nóg moeten we soms geweld gebruiken om dat te vermijden! En dan het volgende: „Staats speelde een keurige partij. Wie bedenkt er een speciaal kracht voer voor deze jongeman, die voor dit soort wedstrijden veel te licht is. En fin, er bestaat nog H.O." N.B. Blijkbaar te lang en te grote hoeveelheden genuttigd, Willem.! G.H.H.K. André Postmaa. Een poos geleden keer André, ver gezeld van vrouw en kinderen weer voor enige tijd op de basis terug. En onmiddellijk bood hij zijn diensten aan. En er is gebruik van gemaakt. In het derde en het vierde bewees André, dat hij het voetballen nog niet was verleerd. Jammer was, dat hij zich na een paar .wedstrijden 's Zondags niet meer vrij kon ma ken. OostenrijkNederland. Van verschillende zijden bereikte ons nog commentaar naar aanleiding van deze wedstrijd. Bob Molenaar bijvoorbeeld verbond aan een en an der, een beschouwing over de taak van de pers bij gebeurtenissen als deze. Nu is het zo, dat een maandblad als „De Schakel" van nature niet actueel kan zijn. De lezers dienen vaak genoegen te nemen met oud nieuws. Maar een zaak, waaraan reeds duizenden liters drukinkt zijn besteed, dient naar mijn mening in 10

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 10