Onze jeugd 7 BequnstiQinQ van onze aöveRteeRÖeRS, houötöe schakel m stanö 5 minste het leven behouden te hebben. Enkelen onder U weten misschien, dat het laatste woord over deze ont moeting vermoedelijk nog niet is ge sproken. De scheidsrechter, die vele malen in direct levensgevaar verkeer de, verzocht mij dan ook na afloop een rapport op te maken. Op dit mo ment weet ik niet of een en ander al in behandeling is genomen. Omdat ik tot Januari van dit jaar in het zevende verbleef, was ik uiter aard niet op de hoogte van de ver richtingen van het zesde in die tijd. Ik meende er dan ook goed aan te doen eens uit te vissen hoe of het zesde het er dit seizoen nu wel heeft afgebracht. Via de enige betrouwbare instantie op dit gebied kreeg ik de cijfers: 12 gespeeld, 10 punten. Situa tie: derde plaats (van onderen, maar dat maakt niet eens zo veel uit). Doelcijfers: 26 voor, 45 tegen. Aan de hand van de verzamelde wekelijkse bulletins kom ik echter op een pun tentotaal van 11. Misschien wil onze redacteur deze maand voorlopig uit gaan van 11 uit 12, dan komt het gemiddelde- van zes wat gunstiger uit. WILLEM VAN OORT Gem. 0.82 Na uitbrenging van het rapport over de voorgaande verslagperiode (U weet wel, dat, waarin melding werd gemaakt van die 70 overwinning van Uw zevende) is het elftal tot nog toe (6 April) met het bekende als spa-water bruisende enthousiasme slechts eenmaal in het strijdperk ge treden. Resultaateen naar mijn ge voel onverdiende nederlaag, die er oorzaak van was, dat eerder bedoeld spa-water-elftal na afloop nog slechts de indruk van verschraald bier kon opbrengen; zonder trotse schuimkop moesten we toezien hoe een verheugd D.J.K. een 23 nederlaag (voor ons) door haar aanvoerder op het wed strijdformulier liet aantekenen. Het begon die Zondag allemaal erg verward: als gevolg van een ver keerde convocatie (of misplaatste 1 April-grap) van de A.V.B. stond de helft van het zevende reeds om 10 uur 's ochtends (ze zeggen, dat die lui de Zaterdagnacht maar hebben doorgehaald, met het oog op dit zéér bezwaarlijke aanvangsuur) trappelend van vechtlust en dromend van glo rieuze overwinningen achter de inspi rerende koffie in het A.F.C.-home, tot dit zestal uit hun dromen werd weggehaald door een telefoonstem, die wist te vertellen, dat niet thuis, maar in het Verre Oosten moest worden slag-geleverd. Het uur ,,U" was be paald om 12.00 uur plaatselijke tijd, i.p.v. 10.00 uur, volgens de vriende lijke uitnodiging. De reacties op deze mededeling bleven niet uit: (de puntjes, geplaatst door de redactie, dienen als vervan ging voor de niet in het kader van het welopgevoede zevende passende woorden, die werden gefluisterd, na dat duidelijk was geworden, dat twee extra-uren van heerlijk soezen aan de bloem van dit elftal waren onttrok ken). Na veel vijven en zessen kwam het zevende tenslotte toch waar het zijn moest, èn tot de vreselijke ontdek king, dat de doelverdediger bij het aanvangsuur van de wedstrijd nog steeds verstek had laten gaan. Na rijp beraad vond iedereen, dat een zekere Hank de grootste oppervlakte lichaam had, zodat door plaatsing van deze figuur tussen de palen de minst mogelijke scoringskansen aan onze tegenstanders kon worden gega randeerd. Aangemoedigd door de zekerheid, dat er iemand in het doel stond, die in staat werd geacht bij gevaar ,,groot"-s op te treden, vonden wij binnen twee minuten spelen, mid dels onze middenvoor, onbevangen het doel van De Jonge Kampioen, waar van het grootste gedeelte allerminst jong en het geheel door zijn plaatsing in de ranglijst, ook geen kampioen was. Wel erg sportief, vindt onderge tekende, zelfs nadat hij enige tijd voor Pampus lag. Ondanks ons enthou siasme (als spa-water!) ging de rust met een 23 achterstand in, nadat even was opgeveerd door het (zij het slechts in eerste instantie) stoppen van een penalty door onze, hiermede zijn keuze rechtvaardigend, invaller- doelvulling. Jammer, dat reeds eerder genoemd lichaamsoppervlak nóg niet voldoende bleek de schoenvrucht van de toestor mende schutter voor de tweede maal te plukken. Al onze diepte-, lengte-, breedte- en hoogtepasses, trek-, druk- en rot- ballen ten spijt, slaagden wij er na rust, nu met onze échte doelman, niet in de reeds eerder bereikte achter stand weg te werken om maar te zwijgen van ons, tijdens de thee, ge stelde ideaal om met de zegepalm naar huis te keren. Eenmaal thuis gekomen werd ons niet al te beste humeur nog even verder in de drek gedrukt door het zien ondergaan van het eerste tegen O.V.V.O. en de zonEen nére dag. Als de voortekenen ons echter niet bedriegen, kan a.s. Zondag echter met feestrumoer worden afgeslotenhet zevende was Vrijdagavond numeriek en kwalitatief (als altijd) buitenge woon vertegenwoordigd op de trai ning en vastbesloten de geleden neder laag te revancheren. Onderstaand pe-esje geeft als besluit van dit ver haal dan nog het resultaat van de Zondag 7 April te spelen wedstrijd. GERARD P.S. Helaas het mocht niet zijn: we wonnen niet, we verloren niet, maar speelden gelijk met D.E.C. Score 11. Hier volgt dan weer het maandelijks verslag van onze jeugdige A.F.C.- ers, die met afwisselend succes heb ben gestreden. In tegenstelling met het begin van het seizoen, ziet men dat er over het algemeen in de diverse elftallen met meer vechtlust wordt gespeeld. Dat dit van groot belang is, hebben enkele wedstrijden wel bewe zen, want met succes wist bijvoor beeld Junioren BI van zijn sterkere tegenstander Zeeburgia te winnen, alleen doordat het met groter enthou siasme speelde en tot het laatste mo ment de verkregen voorsprong ver dedigde. Ook Junioren Al heeft met volle overgave z'n wedstrijden ge speeld en mag niet ontevreden zijn over de bereikte resultaten. Tegen Z.S.G.O. werd met 10 verloren, on danks dat men beter speelde. Evenals in de voorgaande wedstrijden speelde de verdediging een prima partij, maar was de voorhoede zeer onproductief. In de wedstrijden tegen T.O.B en O.V.V.O. ging het beter. Tegen eerst genoemde werd op fraaie wijze gelijk gespeeld, terwijl tegen O.V.V.O. onze voorhoede er plotseling zin in kreeg en drie doelpunten fabriceerde. Aan gezien onze verdediging zich slechts éénmaal liet verschalken, betekende dit de volle winst. Junioren A 2 heeft (het begint een slechte traditie te worden) uit z'n twee gespeelde wedstrijden geen pun ten kunnen bemachtigen. De wedstrijd tegen Blauw-Wit werd met 70 ver loren en ook tegen NFC werd het een grote nederlaag. Ondanks de grote nederlagen heeft men vooral tegen Blauw-Wit genoeglijk gespeeld, ge tuige het hieronder volgende verslag van een vader, die de regen en wind trotserende het Blauw-Wit terrein bezocht, om A 2 in de strijd tegen Blauw-Wit en het hemelwater aan te moedigen. „Op Zondag 17 Maart ben ik ge tuige geweest van de wedstrijd Blauw- Wit Junioren A 3A.F.C. Junioren A 2. Het was die Zondag, weet U nog wel, na de feestavond. Ja, inderdaad, toen het zo regende van 's morgens tot ongeveer 4 uur in de middag. Om 10 uur ben ik even (pro-forma natuurlijk) gaan kijken bij een siga renwinkelier of er nog wedstrijden ge speeld werden, alle wedstrijden waren natuurlijk afgelast dacht ik, maar, dat was een vergissing van mij, want het 3e veld van Blauw-Wit was o.a. goedgekeurd en omdat mijn zoon in het 2e elftal van de Junioren was op gesteld, moesten wij ons nog haasten om op tijd aanwezig te zijn. Bij het Stadion aangekomen wist de portier te vertellen, dat de scheidsrechter het veld wel zou afkeuren, maar de scheidsrechter keurde niets af en er moest gespeeld worden.

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5