S. JBaarda 5 6 Drukkerij Joh. Meijer Zoon ACCOUNTANCY poeLt allen mee, het is voor a.p.c. voudige situaties werden niet of nauwelijks opgelost, waardoor drie goals ontstonden. Daar wij niet meer bij machte waren er voor nog iets aan te doen, kreeg deze onwelkome nederlaag nog een vervelend gezicht ook (2—5). Op 7 April thuis tegen I.V.V. 2. Uit werd met 61 verloren, zodat we op onze qui-vive waren. Het werd een mooie revanche (51) en weer wer den 2 punten bij het totaal gevoegd. Ik aarzel niet om deze wedstrijd zonder meer de wedstrijd van Mat- thieu Vreeswijk en Nico Leloux te noemen. Zij vertolkten een uitnemen de partij. Komt U toch nog bij ons kijken en aldus steun verlenen. Het is echt nog wel nodig, kijk maar: Zeeburgia 4 149 A.F.C. 4 13—8 V.V.A. 4 17—8 JAN TJALLING Gem. 1.23 In de vorige Schakel konden wij optimistische geluiden laten klinken over eventuele kampioenskansen van Uw le A.V.B. elftal, doch uit de bo ven dit artikel staande verhouding tussen gespeelde wedstrijden en even tueel daaruit verkregen punten, blijkt dat wij niet de volle winst hebben behaald uit 3 wedstrijden, hetgeen nodig was geweest om in de running te blijven voor de bovenste plaats. Op 17 Maart 1957 trokken wij niet geheel en masse naar een doorweekt Voorland, waar ASVA 2 compleet en ongeduldig trappelend stond te wach ten om zich in een enthousiast mod- derballet te verlustigen. Gelukkig legde de scheidsrechter ethischer nor men aan en keurde het veld af. De daarop volgende thuiswedstrijd tegen Jos 3 (op dat moment nog in de onder ste regionen van ons competitiestardje voorkomend) resulteerde in een 30 nederlaag en in de nekslag voor onze kampioensaspiraties. Het was een volkomen verdiende nederlaag tegen een beter voetballende tegenstander, doch m.i. hadden wij door enthousias ter spel tot het einde toe een beter resultaat kunnen bereiken. De week daarna tegen DRC 2 op ons dierbare tweede veld(?) speelden we een bar slechte partij voetbal te gen een nog slechter spelende tegen stander, waarvoor we met een 3—0 overwinning werden beloond. t Op 7 April trokken we met al ons rollend materieel naar het zonnige Ouderkerk a.d. Amstel. Helaas was het veld niet geschikt om onze, reeds bij verschillende gelegenheden zo dui delijk aan het daglicht getreden, tech nische capaciteiten ten volle ten toon te spreiden. Hoewel we dit reeds vóór de wedstrijd hadden vastgesteld, de meer tactische koppen bij elkaar had den gestoken en een deskundige hand leiding aan elke speler afzonderlijk hadden uitgereikt, bleken velen door een handbal voorwedstrijd van leden der andere kunne, dermate psychisch gestoord, dat we al gauw in ons oude spelletje vervielen. De tegenpartij, NEA 2, bleek echter, mogelijk door dezelfde voorwedstrijd, bijzonder ge animeerd te willen voetballen. Wij verloren veel te veel duels en daar door ook het initiatief, omdat meer dere van onze zelfstandigen en loon trekkers boven de weeldegrens ver zuimd hadden zelf voor ongevallen en/of invaliditeits-verzekering, bij daarvoor in aanmerking komende AFC-ers, zorg te dragen. Het leed van een 22 gelijkspel werd in een bekende dierentuin aan de Amstel slechts gedeeltelijk gestild. Toch behoren wij in deze „kill everybody"-afdeling nog tot de theo retische kanshebbers en derhalve kunt U een niet door zorg en laatste-plaats- angst getekend AFC-gezicht rustig toeschrijven aan de upper-eleven van de AVB. Een opwekking aan die leden, die in deze rubriek binnen de schijn werpers der publiciteit willen treden en kennelijk niet op de hoogte zijn op welke eenvoudige wijze dit te berei ken is, moge dit verslagje besluiten. FILLER Gem. 0.92 Deze maand bracht Uw zesde het tot drie uit drie met de doelcijfers zeven voor, zeven tegen. Niet gewel dig, maar toch zeker verdienstelijk, gezien het gehalte van de betreffende tegenpartijen. Op 24 Maart 1957 brachten we het tot 33 tegen R.C.A. 2 op hun terrein aan de Velserweg. Toen wij in het begin van het seizoèn hun gastheren waren, eindigde de ontmoeting met een 21 overwinning van ons en een vechtpartij langs de zijlijn. Op 31 Maart '57 ontvingen wij R.K.A.V.I.C. 4. De grote nederlaag, die wij in September 1956 op hun ter rein in Amstelveen te slikken kregen, stond een enkeling van ons nog hel der voor de geest. We deden dus erg ons best om overtuigend revanche te nemen, maar helaas bleek hun spel type ons weer niet te liggen. We wis ten aanvankelijk met 10 de leiding te nemen, maar in de loop van de tweede speelhelft werd hun druk toch wel wat zwaar. We moesten de gelijk maker toestaan en deden al het moge lijke om althans een gelijk spel uit het vuur te slepen. Helaas is dit niet ge lukt, want net in de laatste minuut slaagden de A.V.I.C.-voorwaartsen er in de stand op 21 in hun voordeel te brengen. Nu moet ik zeggen, dat het er wel voor hen inzat, maar erg overtuigend is het er niet uitgekomen. En toen kwam de Zondag van ons uitstapje naar Kudelstaart. Sedert Zondag 7 April 1957 zijn er een paar AF.C.-ers meer, die weten waar Ku delstaart ligt en wat Kudelstaart voor een A.V.B.-speler betekent. De mees ten van U weten wat bedoeld wordt met de „hel van Deurne". Ze zullen het er echter koud krijgen, wanneer ze een keer in de „hel van Kudel staart" geweest zijn. Uw zesde is er in geslaagd met een 32 overwinning huiswaarts te keren, maar wij kunnen niet allen beweren, dat zulks heel huids, of beter „heelbeens" geschied de. Maar gezien de dreigementen die ons door het publiek en door onze tegenstanders werden toegeschreeuwd, zijn wij allen uitermate verheugd ten- MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk 4

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4