Resultaten van de groene velden 2 4 BequnstiGino van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö T7andaag is het 11 April 1957 en vandaag, maar dan ook vandaag alleen, mag ik zeggen, dat we er wat beter voor staan. De overwinning van het eerste op een zich fel verdedigend H.F.C. bracht gelukkig enig soulaas. In „Van de Brug" en „Laatste Nieuws" kunnen de resultaten van 14 April een plaats vinden. Het tweede en derde blazen hun partij rustig uit en het vierde is aan de eindspurt begonnen. Vandaag reeds staat dit elftal niet meer onderaan. Het vijfde blijft, zij het bescheiden, meestrijden voor de kampioenstitel. Dit jaar zal deze titel waarschijnlijk alleen zijn weggelegd voor de Junio ren B. 3, die voortgaan met het be halen van monster overwinningen. Nog een jaar of zeven geduld en deze kna pen kunnen het eerste bevolken. De overige elftallen gaan rustig hun gang. Gem. 0.75 Zo staat het eerste elftal dan toch nog in de hoek, waar de klappen (kunnen) vallen. Tegen T.O.G. kon den we het niet verder brengen dan een gelijk spel, hetgee i o.a. te wijten was aan het toekennen van een doel punt aan T.O.G., toen de bal de doel lijn nog niet was gepasseerd. De 42 nederlaag tegen O.V.V.O. zou bij meer constante dekking te vermijden zijn geweest. Over de zege tegen good old H.F.C. zou een boekdeel te schrijven zijn met vcor elke hartverzwikking een apart chapiter. Maar enfin, we kwamen een stap verder. Rolf schrijft met de wedstrijd J.S.V. voor de boeg nog maar liever niet en ook ik moet het zwaartepunt op deze strijd leggen. Op het ogenblik is de stand onder aan aldus A.F.C. 20—15 H.M.S. 19—13 J.S.V. 19—11 JAN TJALLING Gem. 0.76 Er valt deze keer beter nieuws te vermelden van het tweede en wel dit, dat wij na een uiterst geanimeerd partijtje voetbal Swift II met een 41 nederlaag naar huis konden stu ren. In het prachtigste voetbalweer van de wereld trad een A.F.C.-II aan in een weer geheel nieuwe samenstel ling. Dit in verband met twee lieden die hun militaire plichten moesten na komen, te weten Chris de Looper onze spil en de debutant Jaap Hartog. Nu was onze Kakie Brand de stopper en ik moet zeggen, behalve zijn kopwerk was het lang niet onverdienstelijk. Met goede passes zette hij onze voor hoede flink aan 't werk. Dit resulteer de al snel in een onverwacht doelpunt door Bob Wildeboer, 10. Nadat de heren van Swift een penalty vol gens Kakie was er niets aan de hand hadden gemist, knalde Bob van den Berg nummer 2 zeer fraai in. Ondanks de goede tegenstand van Swift bleven wij in de meerderheid en dit deed een der achterspelers van Swift de hand naar de bal uitste ken om een zeker schijnend doelpunt te voorkomen, penalty. Er was maar één man die deze penalty kon nemen en zodoende plaatste Elkan Pais zich achter de bal en het was 30. Na de rust maakte Daan Perton met een heerlijk boogballetje uit een prachtige crosspass (U weet wel zo eentje over de hele) van de goed spelende Henk Huisman er 40 van. Vlak voor tijd wist Swift met een zeer goede goal de eer te redden. S.D.W.-II uit werd voor ons éen moeilijke wedstrijd en dat merkten wij dan ook al spoedig, want wij kwamen lang zo lekker niet weg als tegen Swift-II. S.D.W. was sneller en er werd veel feller door hen op de bal gezeten. Dit resulteerde dan ook na een kwartier spelen in een goed doel punt. Dit bleef zo tot de rust. Na de rust kwamen wij noodgedwongen in een andere opstelling uit. Daan Per- ton, onze linksbuiten, moest het strijd perk verlaten door een enkelblessure. Nico Leloux kwam ons toen bijstaan op de rechtsback plaats, zodat Kakie, onder protest, weer naar zijn ver trouwde linksbinnen plaats moest verhuizen en Henk Huisman weer op de spilplaats terecht kwam. Na de rust pakte S.D.W. de zaken weer energiek aan en binnen tien mi nuten was het 20 voor de gastheren. Dit werd te veel voor ons en plotse ling ontwaakten wij. S.D.W. werd teruggedrukt en hiervan maakte Ton Nooy met een prachtig doelpunt ge bruik, 21. S.D.W. raakte in paniek en het werd hoe langer hoe harder. Bij een scrimmage voor het S.D.W.- doel ontstond een free-kick en Elkan plaatste zich weer achter de bal, doch nu lukte het minder goed en kei hard belandde de bal tegen de lat. Dat was jammer want S.D.W. trok zich nu geheel, terug in de verdedi ging en er was voor ons geen door komen meer aan. Zodoende verloren wij deze wedstrijd enigszins tegen de verhouding in. A.G.p.S.-II thuis gaf ons geen reden tot juichen, want een 11 uit slag tegen de drager van de rode lantaarn was wel een zeer teleurstel lend resultaat. Het beste lijkt mij dan ook om deze wedstrijd zo snel mogelijk te vergeten. HWB Gem. 1 Is U niets vreemds opgevallen, toen U de Schakel ontving Stond ze niet een beetje bol? Ja inderdaad, want de borsten (borstjes) van de jongens van het derde staan vooruit, aange zien in 1957 nog geen wedstrijd werd verloren, maar U moet weten, dat wij maar 3 wedstrijden in dit jaar hebben gespeeld. Tegen R.K.A.V.I.C. 3 bleven wij met 51 de meerdere. In deze ontmoeting werd aardig gecombineerd en met de rust hadden wij reeds een 20 voor sprong. Na de thee voegden wij hier nog 3 doelpunten aan toe en door een strafschop, welke ten onrechte, we gens vermeend hands, werd toege kend, kon R.K.A.V.I.C. tegenscoren. Hierna kwam Uw derde pas vijf weken later weer in het strijdperk en wel tegen Zeeburgia-III, één van de koplopers. Technisch waren wij de mindere, doch wij legden meer strijdlust aan de dag. Voor de rust wisten wij een 10 voorsprong te nemen, welke dank zij het harde werken van de achterhoede en middenlinie tot het einde kon wor den gehandhaafd. De daarop volgende week moesten wij alweer aantreden en wel tegen O.V.V.O.-III. In deze wedstrijd hebben wij er echt voor geknokt. Door een ongelukkig moment kwamen wij met 10 achter te staan, maar daarna zat het achter potdicht. Daarentegen wist de voor hoede 3 maal het vijandelijk doel te doorboren, zodat wij ook deze wed strijd als overwinnaars van het veld gingen. Van de tot nu toe gespeelde wed strijden, 14 in het totaal, heeft Uw derde er 6 gewonnen, 2 gelijk en 6 verloren, 32 doelpunten vóór en 31 tegen. KOKO Gem. 0.62 Uw vierde is terug bij de mensen. Het heeft lang met een tamelijk grote punten-achterstand onderaan geben geld. Nu staat het echter op de tweede plaats van onderen. Gedurende deze maand werd aller eerst Zeeburgia 4 met 60 verslagen. In deze wedstrijd hadden de withem- den eerst het beste van het spel, maar dank zij uitnemend keeperswerk van Joop Zimmermann en een karakteris tiek doelpunt van Henk de Groot ging de rust in met 10. Na rust werd bijna uitsluitend op de witte helft ge speeld en dank zij goals van o.a. onze nieuwe aanwinst Pim Bakker kon de eindstand worden bereikt. In Edam tegen E.V.C. 2 liep het even anders. Tot de rust ging het nog (22), maar daarna ging onze achterhoede sukkelen. De meest een-

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3