Nette en Nuttige Notulen-Notities Laatste Nleuu/s De Rijk Houthandel en Timmerbedrijf poeLt Allen mee, het is voor a.f.c. "T|oor onze goede en nuttige overwin- ning van Zondag 7 April 1957 op H.F.C. in Haarlem, 31, staan wij er weer een tikje beter voor en heb ben ons lot in eigen handen. Op 24 Maart j.l. speelden wij tegen T.O.G. in de Watergraafsmeer en be reikten een gelijk spel 22. In deze wedstrijd kende de scheidsrechter een doelpunt aan T.O.G. toe. Alleen door de scheidsrechter was geconstateerd dat de bal de doellijn gepasseerd was. Noch de A.F.C.'ers, noch de spelers van T.O.G. of de beide grensrechters waren het met deze beslissing eens, doch ondanks al deze protesten gaf de scheidsrechter een doelpunt. Dit kostte A.F.C. één punt. Op 31 Maart j.l. speelden wij thuis tegen O.V.V.O. en verloren met 42. Door treuzelen in de voorhoede en door slecht of helemaal niet schieten, werd deze wedstrijd verloren, terwijl nagenoeg de gehele tweede helft zich op de O.V.V.O.-helft afspeelde. Op 5 Maart herdacht onze dochter A.C.C. haar zes en dertig-jarig be staan. In de Amstelclub werd dit feit door een aantal getrouwen feestelijk herdacht. Wij wensen A.C.C. in het komende seizoen veel succes. Personalia Op 26 Maart j.l. werden Rob de Jong en Louise de Leyer in de echt verbonden. Bij de familie Kretzschmar werd een dochter geboren, Mignon Elisabeth. Aan beide echtparen onze gelukwen sen. Op 1 April 1957 herdacht ons Erelid Dick Bessem het feit, dat hij 10 jaar geleden tot Directeur van het Olym pisch Stadion werd benoemd. Op deze zelfde dag jubileerde Wim v. d. Ma- rel. Zijn firma W. Sierenberg, bestond 25 jaar. Op 3 April, de dag van de wedstrijd HollandDuitsland, werd Jan v. d. Pijl 65 jaar. Een groot aantal A.Ï\C.- ers heeft Van der Pijl in ons clubhuis gelukgewenst. Vanaf deze plaats complimenteren wij nogmaals boven genoemde leden met de voor hen zo belangrijke feiten. Onze Vice-Voorzitter, Max de Bruin, gaat gelukkig wat vooruit in het Maria Paviljoen. Elke dag mag hij reeds een poosje het bed verlaten. Max, het mag dan langer duren dan je verwacht en gehoopt had, houd goede moed. Wij hopen je binnenkort weer op A.F.C. te kunnen begroeten. Ook Chiel van Driel is weer hersteld, ook hij hoopte vlugger hersteld te zijn en ook dit duurde langer, maar Chiel is inmiddels hersteld en bij de wedstrijd A.F.C.O.V.V.O. kon hij weer de handen van zijn A.F.C.-vrien- den drukken. Vété Doordat slechts de voorzitter en de redacteur in staat waren het nieuws van de laatste Zondag nog in deze Schakel te verwerken, heeft Uw lijf blad deze maand een enigszins half zacht karakter. Op de eerste bladzij den grote blijdschap en in de andere artikeltjes onzekerheid. Hoe het zij, onze grote vreugde is er niet minder om. Hier volgen dan nog even de ge deeltelijke standen van het eerste en vierde elftal: AFC 21—17 AFC 4 14—10 HMS 20—13 WA 4 18—10 JSV 20—11 Zeeburgia 4 15— 9 Het zal zaak zijn om het volgende seizoen goed voorbereid en vooral mentaal vastbesloten aan de start te verschijnen. Elke wedstrijd gaat om twee puntjes, die ons verder van de laatste plaats zullen laten stijgen en derhalve dichter bij de bovenste zul len doen komen. En juist op deze bo venste plaats dienen we het oog te richten. Hoe blij we ook zijn, dat we dit jaar weer met WA, De Spartaan etc. mogen meedoen, we willen ze toch (vervolg gloriedag) zorg. Maar ook dit elftal van Jan Tjalling heeft de laatste plaats reeds verlaten en wanneer in de komende wedstrijden even goed wordt aange pakt als tot dusver (ik mag niet zeg gen in de laatste wedstrijden, want dan krijg ik ruzie met mijn redac teur/captain!) dan moet ook dit luk ken. Als het vierde veilig is, dan staat er iets te gebeuren, naar ik gis teren in het clubhuis beluisterde! Onze vriend Max de Bruin vertoeft nog steeds in het Maria-paviljoen. Vanaf zijn bed leeft Max met ons mee, zoals wij het met hem doen. Wij vergeten hem toch niet? Van ganser harte sterkte en het allerbeste toe gewenst, Max. HENK KAPPELHOFF verlaten en ons bij Zeeburgia, D.W.V. etc. voegen. En dat kan met ons elftal. Het verheugt mij ruimte te kunnen geven aan een gedeelte van een (ove rigens enigszins te laat ingezondeu) artikeltje van ons erelid Jaap van Nek, die zich in deze tijden van nood weer als vanouds doet kennen. Hij beschrijft zijn wederwaardighe den van het afgelopen weekeinde: „Ons vierde elftal is betrokken in een interessante strijd met verschil lende concurrenten om aan de fatale onderste plaats te ontkomen. Nog acht wedstrijden zijn te spelen en de stand van het ogenblik vindt U hier boven vermeld. Deze interessante strijd van ons vierde (voor ons net even belangrijk als die van het eerste) is oorzaak ge weest, dat de Heren Steensma, Le- loux, Disselkoen, Burger, Kerker, Van Nek, Kinsbergen, Van Teunenbroek, Kappelhoff, Glas, Woudstra, Leeser, Van de Marei en Ten Oosten een (even tueel vrij kostbare (toezegging aan de spelers van ons vierde hebben ge daan, waaraan zelfs t.z.t. de dames van de gevers te pas zouden komen. Aan ons de geste, aan U de daad, good luck in een aantal aantrekke lijke wedstrijden. v. Ostadestraat 148-150, bij de Ferd. Bolstr. Telefoon 71.96.03 Het aangewezen adres voor: Vuren- Eiken- en Beukenhout Hard- en Zachtboard Triplex Eternit en Eternitboard Tegel- en Steentjesboard Al Uw hout eventueel machineklaar Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 2

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 2