f Marshall Mixed Pickles Spelersbeoordellng met sigaren Wij feliciteren TA 8H TA 7+ 5 X 7'A ey2 TA Dames- en Herenschoenen Bequnstiqincj van onze aöveRteeRöeRS, houötöe schakel in stanö (vervolg) Zwaar. Zowel voorzitter als redacteur houden zich in de vorige Schakels bezig met de formidabele pakken slaag, die het eerste dit jaar oploopt. „Wij moeten in de A.F.C.-historie wel zéér ver teruggaan om een seizoen tegen te komen, waarin we tweemaal met 90 werden verslagen" zegt Kappelhoff. Doe maar geen moeite, Henk dat is ons vóór dit seizoen nog nóóit overkomen. En Jan Steensma vraagt zich af, of wij ooit een zwaarder nederlaag geleden hebben dan met 9—0. Jawel, Jan, tenminste als je rekening houdt met doel- saldo en niet met doel gemiddelde. Ik heb dit altijd ge,daan, omdat ik nu eenmaal een 81 overwinning mooier vind dan een 10 overwinning. De „gemiddelde-fanatici" vinden die 10 mooier, want het gemid delde van 10 is oneindig en van 81 acht. Enfin, dat moeten zij dan weten. Voor mij is de zwaarste nederlaag de 131 tegen Alcmaria Victrix uit" op de eerste voetbal-Zondag na de barre winter van '29. Maar troost U, vrienden, ook toen verloren wij de humor niet. Het was in die tijd gewoonte, bijeen te komen in de „Sandeman" Bodega bij de Munt (nu Vroom en Dreesmann) waarna wij gingen eten bij „het Moffie" op het Spui (nu Cafeteria de Bock). We zaten met angstige spanning op de terug komst der gladiatoren te wachten. Zou er een ongeluk gebeurd zijn? Hoe kon dat, 131 tegen het heus niet oppermachtige Alcmaria? Daar kwam grensrechter Willy Brusse binnen. „En?" uit een dozijn monden. „O, niets bijzonders" zei Willy en bestelde rustig een borrel. „Maar het was niet helemaal zuiver." „Niet-zuiver Wat kan er nu niet zuiver zijn aan een 13—1?" „Wel" reageerde Willy onverstoorbaar „die zevende goal was clean off side, maar ik heb maar niet geprotesteerd na afloop, dat kost zoveel geld" Die Zondag was een ware „dies ater". Als ik mij wel herinner, was de totale score van onze elftallen 4 voor en 52 tegen. Alleen het tweede had het tot een gelijk spel gebracht. Later op de avond vertelde Arnold Maas in de Kalverstraat tegen iedereen, die het horen wilde: „Weten jullie het al? Alle elftallen van A.F.C. op hun bek gehad. Alleen het tweede heeft gelijk gespeeld. 11. Ik heb de gelijkmaker gescoord en dat was nog hardstikke hands ook." Een en ander tot troost van de huidige generatie. Dat hebben we toen óók allemaal overleefd. J. W. Het is een bekend feit, dat het oor deel over spelers en spel veelal uiteen loopt. Ware dat niet zo, dan zou het onderwerp „voetbal" een minder on gunstige invloed hebben op de arbeids productiviteit van ons volk. Deskun digen ramen, dat juist door de ver schillen in de beoordeling, waardoor lange discussies ontstaan, de natio nale productie met 4,7 per jaar wordt benadeeld. Niet zo'n hoog per centage als men veelal denkt, maar toch altijd nog een waarde vertegen woordigend van ruim 600 millioen gulden, ofwel circa 50 gulden per hoofd per jaar. Als men nagaat, dat het bij de zo hooggelopen bestedingsbeperkings besprekingen (in Van Dale vindt men dit woord onder de b van bezuini ging) slechts ging om een bedrag van 200 millioen, dan verbaast het eigen lijk dat niemand in de Kamers op de gedachte is gekomen om ons volk te verzoeken een derde van de tijd, wel ke thans aan de voetbalvoor- en na besprekingen in werktijd wordt ge wijd, voortaan te voeren buiten de bedrijfstijd. Alle economische proble men in dit kader zouden hiermede zijn opgelost en zelfs kan men uit de cijfers concluderen, dat de gehele wo ningbouw voor een zeer belangrijk deel uit de voetbalbesprekingen zou kunnen worden bekostigd. De Elftalcommissie heeft onlangs let wel: in haar vrije tijd en niet onder het werk een schriftelijke be oordeling van de spelers gegeven over de wedstrijd WAAFC. Tevens wer den tot deelname aan deze beoorde ling uitgenodigd de heer Jb van Nek, als oud-voorzitter der E.C., de trainer Dick Disselkoen en de aanvoerder Rolf Leeser. Ziehier nu het resultaat van deze enquête Sp Cijfers in punten Tot. A 5 4 6 8 5 5 33 B 7 5 7 7 6 8 40 C 7 8 7 8 46 D 3 4 5 5 5 4 26 E 6 7 6^ 6j/2 5 38 H F 6 7 7 7 7 41 G 5— 4 5 2 4 25 H 6 6 8 5 6 36'A I 7— 8 6 7 8 42 J 6 8 6 6 40 K 4 3 5 5 2 4 23 394 Gemiddelde: 6. Interessant is nu te weten: wie zijn de aangeduide spelers en van wie zijn de gegeven cijfers afkomstig Hier van maken wij een prijsvraag. Voor de juiste oplossingen zijn een aantal sigaren beschikbaar. Inzendingen aan de secretaris der E.C., dhr. C. Kerker, Hectorstraat 38, Amsterdam. Tineke Wartena en Wil van der Smagt (een der weinige echte links buitens in A.F.C.)die zich op 17 Maart verloofden. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 0

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 9