Renault a max Onze jeugd Voo r een naar Amsteldijk 52 Renault b öealeR BeounstiGinq van onze aöveqteeRöeps, houöt öe schakel in stanö Het wil met onze A-junioren in deze competitie niet vlotten. Ook de afgelopen weken zijn de wedstrij den voor ons niet succesvol geweest. Junioren A 1 heeft van zijn twee ge speelde wedstrijden geen één in winst kunnen omzetten. De wedstrijd tegen O.V.V.O. werd met het kleinst mo gelijke verschil n.l. 10 verloren. Dit heeft echter niet aan onze verdedi ging gelegen, want met Henk Tei- wes aan het hoofd wist men tot ver in de tweede helft met kunst- en vliegwerk het doel schoon te houden. Het feit, dat onze voorhoede zeer zwak speelde, droeg er toe bij dat de verdediging niet onder de druk van daan kwam en het dus op den duur niet kon bolwerken. In de wedstrijd tegen R.K.A.V.I.C. hetzelfde beeld, een verdediging die elke bal die naar voren werd gespeeld onmiddellijk geretourneerd kreeg, waarbij de R.K.A.V.I.C.-voorhoede dankbaar ge bruik maakte van de ontstane bres sen in onze verdediging en de score tot 50 wist op te voeren. Junioren A 2 heeft tegen Lijnden en S.D.W. met respectievelijk 100 en 71 verloren. Het vertoonde was van erg pover gehalte, waarbij het opvallend was, dat verscheidene jon gens (vooral de verdediging) nog nooit van een buitenspelval gehoord schijnen te hebben, want deze werd geen één keer tegen de veel sterkere tegenstanders toegepast. Onze voor hoede werd echter vaak in de buiten spelval gelokt en zag op deze manier de aanvallen vaak vroegtijdig onder broken. Dit alles hadden jullie kun nen weten indien jullie gehoor had den gegeven aan de oproep in het wekelijkse bulletin om de lezing over voetbaltechniek bij te wonen. Inmiddels hebben onze B-junioren behoorlijke resultaten bereikt, waar bij vooral junioren B 2 goed voor de dag is gekomen en zich prima her stelde. Junioren B 1 heeft het in de uit wedstrijd tegen Z.F.C. niet verder kunnen schoppen dan een 30 ne derlaag. De volgende wedstrijd tegen Z.S.G.O. werd met 10 gewonnen. De middenlinie vooral heeft in deze wedstrijd prima werk verricht. In de voorhoede waren onze schutters niet in een productieve bui. Het enige doelpunt werd door onze middenvoor ingeschoten, waarbij de keeper niet voldoende reageerde. Hoe belangrijk dit doelpunt was, blijkt wel uit de uitslag. Bekijken we de stand van Junioren B 2 in de vorige Schakel, dan ziet men dat er 1 punt uit 10 wedstrijden werd behaald, terwijl nu maar liefst 3 punten uit 2 wedstrij den werden veroverd. Jongens ga op de goed ingeslagen weg zo voort, dan komen we vast nog van de on derste plaats af. Junioren B 3 is doorgegaan met het behalen van overwinningen. Van Uithoorn werd met 60 gewonnen en van Fokke met 41. De uitsla gen doen vermoeden, dat het makke lijke zeges zijn geweest, het tegen deel is waar. Vooral Fokke bleek een geduchte tegenstander te zijn, die over een snelle voorhoede beschikte. Op zoveel tegenstand had men zeker niet gerekend en onze verdediging was er in het begin beduusd van. Wij kregen zelfs een 10 achterstand door een misverstand in onze verde diging. Langzamerhand kwamen wij onder de druk vandaan en meer in de aanval, zodat we de rust met een 11 stand bereikten. Dat het elftal over een goede wedstrijdmentaliteit beschikt bewees men in de tweede helft. Met man en macht werd het Fokkedoel bestookt. Onze voorwaart- sen wisten de stand tot 41 op te voeren, waarna men moegespeeld, maar dolgelukkig, de kleedkamers opzocht. Junioren B 4 heeft ook voor een overwinning gezorgd door in een vlot gespeelde wedstrijd met 21 van Watergraafsmeer te winnen. Tempo In diverse wedstrijden ziet men duidelijk dat onze jeugdelftallen langzamer zijn dan hun tegenstan ders, waardoor zij wedstrijden ver liezen, terwijl het spelgehalte zeker niet minder is dan van de tegenpar tij. De oorzaak hiervaii is het gemis aan tempo. Maar al te vaak ziet men een speler de bal te lang bij zich houden, met het gevolg, dat men geen verrassende aanvallen kan op bouwen en zelfs het risico loopt een blessure op te lopen, doordat men on nodig duels uitlokt. Het tempo is de snelheid van de bal in het spel en niet de snelheid van de speler. De snelle speler wil graag met de bal gaan dribbelen, doch juist hierdoor daalt het tempo, want de getrapte bal gaat altijd sneller dan de snelste dribbelaar. Let hier eens op jongens en je zult zien, dat snel afgeven, toe gepast in de komende wedstrijden een verhoging van het tempo zal be tekenen. Tafeltennistournooi Inmiddels is het tafeltennistournooi geëindigd, waarbij Van Niehoff zich de meerdere toonde in de finale te gen Buckert, die tweede werd, Masch- haupt wist beslag te leggen op de derde plaats. Binnenkort zal de winnaar zijn eerste prijs, een plaquette, in een revanchetournooi verdedigen. Lezing Zaterdagmiddag 23 Februari had den wij een Jeugdmiddag, waarbij de heren Dick Disselkoen en Leo Horn een lezing hielden. Beide heren danken wij langs deze weg voor hun spontane bereidwillig heid om voor de A.F.C.-jeugd een interessante en leerzame lezing te houden. Het was echter voor de Jeugdcommissie een grote teleurstel ling dat zich vrijwel geen A-junioren op deze middag lieten zien. Tournooien Binnenkort krijgen we weer de verschillende jeugdtournooien buiten ons eigen Paastournooi (22 April). Met onze A- en B 1 junioren zullen wij ook aan de volgende tournooien deelnemen Voor Junioren A 1: 28 April naar Hercules. 19 Mei naar Robur et Velocitas. 9 en 10 Juni naar Blauw Wit (21e Internationale Junioren-Pinkstertour- nooi). Voor Junioren B 1: 30 Mei (Hemelvaartsdag) naar De Spartaan om de Los-Beker. Jongens noteert bovenstaande data goed, zodat je voor de komende tour nooien beschikbaar bent. P. VAAL Tel. 791523 7

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 7