- .DIEPZEE"- BAR 7 Le Voisson Kouge 6 Apollo- Paviljoen Begunstiging van onze aóveRteeRóens, houöt öe schakel in stanö teneinde de prestaties van dit elftal „aan de man te brengen", daarbij de pennevruchtideeën van het zevende overlatend aan een zekere G., die zweert bij limonade, duidelijk uit de „school Willem" stamt en met „'t zeggen" ook al helemaai geen moeite heeft. Begrijpt U nu misschien dat ik me een tikkeltje onrustig voel, omdat ik weet, dat ik in stilte bedreigd word. Haar je waarschuwt van tevoren hè Willem? En neem dan je verloofde mee. Kunnen we niet alles zeggen, zie je. Wat zeg je?tuurlijk, bier tjes voor mijn rekening. Wat de resultaten betreft? Uw vijfde scoorde vier winstpunten uit twee wedstrijden. De eerste wedstrijd ging thuis tegen Amstelzwaluwen 2. Nadat wij bij de rust met 10 voorstonden wisten de Zwaluwen na rust gelijk te maken. Via 21 kwa men de partijen door een cadeautje van ondergetekende weer op gelijke voet. Gelukkig wist Miel, onze beste man deze middag, kort voor tijd de zege veilig te stellen: 32. Prettig was te constateren, dat dit elftal met enige „gast-spelers" als van ouds harmonieerde. Geen wanklanken, geen op- en aanmerkingen, alleen een prettig samenzijn in het veld, waar bij een ieder zijn taak zo goed moge lijk probeerde te volbrengen. Langs de lijn stond Jan Brandmet vlag. Jan, die in de wedstrijd tegen Animo een lichte hersenschudding had opgelopen, mocht op dokters advies nog niet meespelen. Maar je was er Jan, en daarvoor dank! De wedstrijd tegen D.R.C. werd te elfder ure op verzoek van de Durger- dammers uitgesteld, waarmee voor ons een prachtige voetbalzondag verloren ging. De tweede wedstrijd van deze maand ging aan de Velserweg tegen Olympus. 2. Het was al gauw duidelijk, dat de doelpunten hier schaars zouden zijn. Dat wij tenslotte de enige goal in deze wedstrijd maakten, leek mij volkomen verdiend, waarbij ik graag een compliment wil maken aan onze verdediging, die deze middag het beste deel van de ploeg vormde. (A proposWillem stond deze middag reserve. Ja juist, precies die Willem uit de aanhef. Nou? Is m'n vrees gegrond Wanneer we nu nog even onze stand op de ranglijst bekijken, dan zien we, dat we nog altijd outsider blijven voor de bovenste plaats. Daarom mogen we niets meer ver liezen. Laten we het proberen man nen! R. Gem. Het is er dan toch van gekomen. Uw zesde heeft op zijn noppen ge staan. Deze regels dienen om U in ken nis te stellen van het feit, dat het zesde elftal er in is geslaagd om in een periode van vier weken maar liefst tweemaal het papier te ver laten om een tweetal grasmatten met voeten te treden. Want na vier weken uitsluitend als „bulletinelftal" te hebben bestaan, kreeg het op Zondag 17 Februari 1957 dan einde lijk weer de gelegenheid om te be wijzen, dat een elftal echt uit elf levende wezens bestaat, en zo traden dan tien man H.R.V.C. 3 tegemoet. En met „tegemoettreden" is van deze wedstrijd wel alles gezegd, want om na enkele Zondagen van zalig niets doen ineens "weer hard te moeten lopen en pogingen te moe ten doen om echt weer te voetballen, dat valt natuurlijk niet mee. Het viel onze tegenstander daardoor wel mee, want als wij onze beentjes (niet eens onze beste) en, niet te verwaarlozen, de bal wat meer hadden voorgezet, en als onze debuterende keeper niet zo veel last gehad zou hebben van „goalkoorts" in verband met zijn eerste optreden ,in A.F.C.-verband, ja, dan zouden niet onze tegenstan ders met 84 hebben gewonnen, maar wij. Op 24 Februari 1957 werd, bij wijze van variatie, de voor ons vast gestelde wedstrijd afgelast, maar op 3 Maart 1957 reisden wij naar het Westelijk voetbalfront om aldaar S.D.C. 3 te gaan bestrijden. En dat hebben wij heel best gedaan. Aan vankelijk zag het er wat somber voor ons uit, want aanval na aanval rolde op onze stellingen af en onze verdediging had het zwaar te ver duren. We wisten in de achterhoede echter op de been te blijven en het was dus zeer aangenaam toen een van onze snipers een onachtzaam heid van een vijandelijke verdediger onmiddellijk afstrafte. Min of meer tegen de verhouding in hadden wij een 10 voorsprong genomen, maar dat duurde niet lang, want de stand werd gelijk door zo'n doelpunt, waar je wel eens van zegt, dat het een doordringende buitenspelgeur ver spreidt. Jammer dat er voor de rust iemand was, die iets te duidelijk demonstreerde, dat voor hem de wind uit de verkeerde hoek blies, en hierdoor geplaagd zich zo'n beetje als waarnemer over het slagveld voortbewoog. Voor zijn strijdmak kers was het daarom wel prettig, dat hij zich na verloop van tijd wat meer met de gang van zaken ging bemoeien en toen was het bekeken. Onze verdediging behoefde zich niet bijzonder meer in te spannen en dtize aanval wist zowaar nog een bres te slaan in de vijandelijke linies. Een voltreffer. Dat betekende 21. En zo verlieten we het verre Westen zeer voldaan met een kleine, maar alleszins verdiende overwinning. Op 10 Maart 1957 was het zesde elftal vrij, zodat dan nu alles weer gezegd is deze maand. WILLEM VAN OORT. Gem.: 0,89 De trainersstelling: „wedstrijden worden gewonnen, door het maken van doelpunten" berust ook op niets; dit wordt weer eens bewezen door het feit, dat Uw zevende het presteerde in twee wedstrijden ze ven doelpunten (en wat voor!) te construeren, daarbij het sportief streven om de tegenpartij ook eens de overwinning en dus de punten te gunnen, niet uit het oog ver liezend. Beide wedstrijden leverden v# 5

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5