Resultaten van de groene velden De Rijk Houthandel en Timmerbedrijf poelt allen mee, het is voor a.p.c. T T et ziet er weer eens donker voor ons uit. Nog hebben we een kleine voorsprong. We kunnen ons nog red den. Laat ik U mogen verwijzen naar dé hartekreet van Rolf Leeser. Het tweede weet ook al niet meer wat overwinnen is. Hubert zegt in zijn artikeltje, dat dat wel weer komt. Goed, we helpen het hem ho pen. Het derde, welks aanvoerder be grijpelijkerwijs (verbouwing) geen kans zag een verslagje te schrijven, heeft weinig moeilijkheden. Het ge middelde van dit elftal bedraagt 0.83. De voorsprong op de drager van de rode lantaarn, Germaan £t, is 8 punten. Het vierde smaakte voor de tweede keer het zoet der overwin ning. Dit elftal staat weliswaar on der aan de lijst, maar heeft zeven verliespunten minder dan V.V.A. IV, de medegegadigde. Het vijfde beging onlangs een mis stap, maar heeft zich weer hersteld. Het behoort nog steeds tot de kans hebbers. Het zesde en zevende elftal spelen behoorlijk. Ze verliezen wel eens en ze winnen wel eens, maar hoe dan ook, ongezellig hebben ze het niet. Het woord is weer aan de aan voerders. Gem. 0.71 Ditmaal wederom niet veel te ver melden van het voetbalfront van het tweede. Slechts één enkele wedstrijd is er gespeeld en wel thuis tegen het sterke tweede van Zeeburgia. Zoals altijd is ook dit weer een prettige wedstrijd geworden ondanks het feit, dat wij, door een enigszins gelukkige treffer van Zeeburgia tien minuten voor tijd, met 01 het on derspit moesten delven. „The Whites" begonnen met hun bekende korte, snelle spel onze ge wijzigde achterhoede te belagen, doch ditmaal hielden wij echter be ter stand dan tegen Z.S.G.O.II. Na een kwartier spelen werd het een gelijkopgaande strijd met aan weers kanten goed voetbal. Na de rust zakte het spel wat af en bleven de beide voorhoeden machteloos. Het werd nu een kwestie van „Wie had Vrouwe Fortuna op de hand?" Nu, deze grillige vrouw wees, zoals ik boven reeds zei, Zee burgia aan. Ze had misschien die dag meer gevoel voor wit dan voor ons rood-zwart. Dit doelpunt besliste meteen de wedstrijd en dat was zeer jammer, want een gelijk spel was een betere verhouding geweest deze keer. Nog te vermelden valt dat wij in het geheel 14 wedstrijden hebben ge speeld met slechts de schamele op brengst van 10 punten. Geen best resultaat, zult U zeggen. Nee, dat is zo, maar dat hier nog verbetering in komt, daar ben ik van overtuigd. H. W. B. Gem. 0.40 Als U mij zou vragen of ik geloof dat Uw vierde de dans gaat ont springen, dan zou ik U antwoorden, „Ja, dat geloof ik inderdaad". De resultaten steunen mij nog niet, kunnen dat ook niet, omdat het merendeel der wedstijden wederom werd uitgesteld in verband met af keuring der terreinen. Slechts één wedstrijd (thuis tegen D.C.G. 3) ging door. We waren in staat ze te slaan met 52. Eigenaardig is, dat ons derde Watergraafmeer 3 ook al eens met redelijke cijfers (41) sloeg. Hebben beide verenigingen, die ons eerste met 90 opvraten zo'n kleine toplaag of zijn er andere oorzaken aan te wijzen? Wat Uw Vierde betreft, dient on middellijk te worden opgemerkt, dat het, vergeleken met het eerste sei zoengedeelte aanzienlijk is versterkt. Frans Kat als prominente en de Junioren Arthur Reddering, Mat- thieu Vreeswijk en Wim Würster als aankomende matadoren hebben een groot aandeel in de meerdere macht van het elftal.- De sfeer in dit elftal is goed te jioemen. Dat komt omdat wij er allen van overtuigd zijn, dat we met elkaar het goede (d.i. op het ogen blik winnen) willen. Een voorbeeld moge dit tekenen. Tijdens de wedstrijd tegen D.C.G. ontstonden de beide tegengoals door fouten van een twee- of drietal on zer verdedigers. Er werd echter geen woord gezegd. Middenuit werd genomen en we zetten de schouders er weer onder. Voor de twaalf wedstrijden, welke wij nog voor de boeg hebben zal het elftal zo sterk mogelijk gemaakt- worden. Het is dan zo, dat ik Uw aandacht voor de verrichtingen van dit elftal (Uw bloedeigen Vierde. N.B.) mag vragen, niet alleen uit psychologische overwegingen voor ons, spelers, maar ook om voetbal- aesthetische redenen voor U. Dat we Uw zeer op prijs gestelde steun nodig hebben bewijst het vol gende standje van de laatste vijf in onze afdeling: V.V.Z. 2 D.W.V. 4 Zeeburgia 4 V.V.A. 4 A.F.C. 4 12—10 13—10 11— 7 15— 7 10— 4 JAN TJALLING. Gem. 1.30 Weet U, dat we nog nooit in de A.F.C.-historie zö goed op de hoogte zijn geweest van de resultaten van het zevende, sedert een zekere Willem de maandelijkse prestaties hiervan schriftelijk omlijst, beschrijft of om schrijft of hoe U het maar noemen wilt. Weet U ook, dat deze Willem zich sedert kort in 't zesde heeft genesteld Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 v. Ostadestraat 148-150, bij de Ferd. Bolstr. Telefoon 71.96.03 Het aangewezen adres voor: Vuren- Eiken- en Beukenhout Hard- en Zachtboard Triplex Eternit en Eternitboard Tegel- en Steentjesboard Al Uw hout eventueel machineklaar 4

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4