Storm op komst! Alle hens aan dek BeQunstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in sranö Neemt U het mij niet kwalijk, ge achte lezers en lezeressen, dat dit een stukje in' mine"ur wordt. Neemt U het me niet kwalijk, dat ik dit maal niet zal schrijven over de ge speelde wedstrijden. Maar neemt <J 't me vooral niet kwalijk, als ik alle spelers van A.F.C. I inclusief me zelf eens een flink schriftelijk pak slaag geef. Want werkelijk jongens, het is een groot schandaal. Onze prestaties in dit seizoen, zijn het praedicaat prestatie echt niet waard. Ons stun telig gedoe en geren met en achter een bal is niet evenredig aan onze grootspraak, ons opscheppen en on ze uitlatingen, over onze tegenstan ders als bv.: „heb jij die middenvoor •nog gezien" of „die buitenspeler komt er niet aan te pas" en „de halfspeler, waar ze zo over roe men, hè laat-ie Zondag maar weg blijven". Och het wordt zo vaak op de training gezegd door ons: „Zon dag is een makkie, laat ze maar ko men. Geen vuiltje aan de lucht". Als „ze" dan geweest zijn, waren wij zo mak, zijn zij flink met doelpun ten gekomen, en is het zo bewolkt als ik weet niet hoe. Neen, jongens laten we eerlijk zijn. Populair ge zegd is het pet. Grote sof. Neen jon gens, voor wat wij, als representa tieve figuren, als vaandeldragers van A.F.C., momenteel op voetbal- gebied laten zien, moeten we ons diep schamen. Maar daar gaat het niet om. Lang lid van onze vereni ging ben ik nog niet. Eigenlijk ben ik maar in A.F.C.-kringen een nieuwkomertje, een groentje. Toch ben ik in die korte periode van A.F.C. gaan houden. Ik heb vele vrienden gemaakt en veel van mijn vrije tijd breng ik door, dank zij en bij A.F.C. Ik voel dit als een eer. Deze vereniging betekent iets voor me. Heus jullie hoeven je niet onge rust te maken. Erg sentimenteel zal ik het niet maken in dit stukje. Op het ogenblik zitten we in een positie, die uiterst precair valt te noemen. A.F.C. is een te machtige, te belangrijke, te historische en vooral te goede vereniging om in degradatie-gevaar te verkeren. Jon gens, het lijkt er flink op! Helaas, wiens schuld? De onze! Voor 100%! Een ander kunnen we niets verwij ten. Want zitten we in nood voor een trainingsveld? Geen zorg, een week later kunnen we dank zij een actief bestuur trainen op een spe ciaal oefenterrein. Geen trainer Geen bezwaar. Er waren er zo drie, die alleen voor hun vereniging, let wel hun en onze vereniging, spon taan hun kracht, hun persoonlijk heid, hun kunde en hun vrije tijd ter beschikking stelden. En wat doen wij? Verliezen! Wat? Verlie zen! Over ons heen laten lopen, ons af laten tuigen twee keer met 90. Hm, schamen is niet eens meer de uitdrukking. Paul, kun jij je nog herinneren onze ruzies over A.F.C. en Ajax. Weet je nog onze voetbalgevechten op het Watteau-pleintje voor onze club-eer. Jij vocht voor A.F.C., ik voor Ajax. We spelen nou allebei in dezelfde vereniging. We hebben het zelfde belang, hetzelfde ideaal op sportgebied. Jij begrijpt wat ik be doel. Coen, jij speelt al heel lang in het eerste. Verreweg het langst van ons allemaal. Het moet jou toch wat doen als A.F.C. in moeilijkheden zou komen. Zover ik je heb meegemaakt, liet je je altijd van de beste zijde zien als men je nodig had. Als er hulp geboden moest worden en het nodig was te knokken. Coen, het is nodig Joop, tot nu toe in dit seizoen was jouw ijver, jouw vechtlust en jouw wilskracht voor ons allen een stimu lerend voorbeeld. Joop, voor A.F.C. voor jezelf, in deze laatste vijf wed strijden, vijf wedstrijden van 't grootste belang, houdt deze menta liteit en 't is oké. Kees, wat moet ik jou zeggen. Jij was degene, die me bij het bestuur candidaat stelde als aanvoerder van dit elftal. En vast en zeker niet om me in de zorgen te storten. Moet ik meer zeggen, Kees. Hans Lenz en Eddy Blote. Hans en Eddy, ik ben niet zo veel ouder dan jullie, maar net voldoende om in de harde maatschappij ervaren te hebben, dat de beste mensen voort komen uit de moeilijkste tjjden. Pas dan leert men de sterken kennen. Niet als alles van een leien dakje gaat. Goed, op die jeugdige leeftijd te moeten debuteren in het hoogste elftal van je club, een mijlpaal in je voetbalcarrière, is niet gemakkelijk. Maar ik hoop en heb het volste ver trouwen, dat jullie juist hieruit een stimulans putten om A.F.C. uit de penarie te helpen. Jullie jeugdige spirit, kracht en animo moet daar de garantie voor zijn. Op jullie kan ik rekenen is 't niet! Jip, dit seizoen is voor jou een beetje teleurstellend geweest. Maar je hebt je wonderbaarlijk goed ge rehabiliteerd. Put hier voldoende zelfvertrouwen uit om je elftal die ruggesteun te geven, die het nodig heeft. Jouw plaats is zeer belang rijk. Toon die plaats waardig te zijn. Tonnie, het is voor jou moeilijk om na een week van harde dienst plicht, je 's Zondags weer te moeten geven voor je club-plicht. Waarlijk, je hebt het toch altijd subliem ge daan en ervoor gevochten voor alles wat je waard was. Want ook voor jou, dat is me bekend, betekent A.F.C. veel. Ton, nog vijf wedstrij den met deze volle overgave, want A.F.C. moet veel blijven betekenen. Last but not least, twee goede, persoonlijke vrienden van mij. Twee spelers, die zeer belangrijk zijn voor ons elftal, twee spelers, die me buiten het veld zeer na aan het hart liggen en die ik graag mag. Jongens echter, die in het veld wel eens een flink pak slaag verdienen. Twee spelers, die zich als ze willen, met iedere tegenspeler in onze af deling kunnen meten, en met goed gevolg ook nog. Spelers waarvan de één, als hij wil, met verbluffend gemak tien cola's verdient door zijn aanvoerder in een km-duel om het stadion zijn hielen te laten zien en waarvan de ander met doodse kalmte op meer dan vertrapte en kapotte voetbal schoenen, het mooiste en beste spe len kan. Als hij wil dan uiteraard. Ja, als de wil er maar is, Henk en Hennie. Maar potverdomme, die laatste vijf wedstrijden willen jullie. Deze laatste vijf wedstrijden spelen jullie voor wat je waard bent, dan pas, beste Henk, is er geen vuiltje aan de lucht en dan pas, beste Hen nie, hoeven we geen lid te worden van een naaikransje, zoals je vader ons adviseerde na de tweede 90 nederlaag. Henk en Hennie, concentratie voor de wedstrijd, serieus trainen en in deze periode alles voor A.F.C. over hebben. Wat mijzelf betreft, moet ik tot mijn grote schande bekennen dit seizoen voor veel teleurstellingen te hebben gezorgd. Ik beloof beter schap en zal trachten zoveel moge lijk in A.F.C.—D.C.G. stijl te voet ballen. Waarschijnlijk zal er ook op niet, in dit „klaag-, aanmoedig-, kanker- enz. stukje", genoemde spelers een beroep gedaan worden. Besef dan goed, dat het de plicht is A.F.C. dit jaar in de tweede klas te houden. Dat is ons aller streven, ook van onze supporters, die wij nu meer dan ooit nodig hebben. En begrijp, voor al, dat opbouwende kritiek, nog al tijd meer effect sorteert, dan afbre kende. Hopelijk kan ik de volgende Schakel met een optimistisch stuk je helpen vullen en zijn alle zorgen achter de rug. Daarvoor kunnen al leen de elf spelers zorgen, die voor A.F.C. I in het veld komen. Good luck! R. L.

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3