On dit et datjes ISaarda Lezingen voor cle jeugd Drukkerij Joh. Meijer Zoon poelt allen mee, het is voor a.p.c. toonde zich zeer verheugd met deze erkenning van zijn verdiensten voor A.C.C. Hockey I In het Jubileumnummer van het clubblad van de A.H.B.C., uitgege ven ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van deze vereniging, werd op één der eerste pagina's een „Ge lukwens van een Oud-Lid" opgeno men. De schrijver ziet in zijn artikel een samenhang tussen dit jubileum van „Amsterdam" en het 40-jarig bestaan van het Amsterdams Lyceum. Niet lang na de oprichting van dit Lyceum namelijk, vaardigde de rec tor, de heer Gunning, het decreet uit, dat alle leerlingen eenmaal per week verplicht waren sport te beoefenen en wel hockey. Een storm van verontwaardiging ging op. Enerzijds bij die leerlingen, die niets voor sport voelden, ander zijds bij die leerlingen, die voetbal den. Vooral bij de laatsten duurde het soms zeer lang, voordat zij bekeerd werden. Eén was er, die zich met hand en tand tegen het hockeyen bleef verzetten, omdat hij dat een meisjessport vond. Hij wilde blijven voetballen in A.F.C. Rein de Waal, want die was deze knaap, is toch niet in A.F.C. gebleven, en dat is jammer voor A.F.C. Hockey II De ondertekening vgn de bovenbe sproken „Gelukwens" luidt mr. G. van Hall. Hieruit moge blijken, dat „A.F.C. haar naam heeft faam", ook en juist bij de hooggeplaatsten in den lande. Dick de Baare Tijdens de, als altijd, opgewekt ge vierde verjaardag van A.C.C.dat dit jaar slechts één kampioen (het vier de) kon huldigen, werd de Jan Prentprijs toegekend aan Dick de Baare. Dick, op wie wellicht nog groot werk in de cricketwereld wacht, Gemiddelden Als wij de vetgedrukte cijfertjes boven de elftalverslagen in de laat ste afleveringen van dit blad per elf tal vergelijken, dan blijkt dat de meeste elftallen zich van de 1, die voorlopig als doel was gesteld, ver wijderen. En dat is toch in genen dele de bedoeling van het opnemen van deze gegevens geweest. Spelers, laat de laatste Schakel van het seizoen zeven eentjes mogen tonen. De Zatten De Zatten gaan weer in de baan. Met het oog op de, ook aan het einde van het vorige jaar reeds, precaire positie van het vierde elftal, werd voor dit elftal uitstel gevraagd. Enige spelers konden dan hun krachten aan het vierde geven. Door het veelvuldig afkeuren der velden, is van deze bedoeling weinig terecht gekomen. Aan de andere kant bren gen deze slechte weersomstandighe den mee, dat het Zatten-elftal geen of bijna geen achterstand heeft in te lopen. Intussen dank aan Dick Moesber gen, Gerrit Hoogenstrijd, Henk Do renbos en Joop v. d. Voort voor hun bereidwilligheid. J. T. S. De Jeugdcommissie zag op 23 Fe bruari kans een tweetal sprekers te charteren ter leringhe ende ver- maeck van onze jongeren. Voor deze sprekers is naar mijn smaak ook be langstelling in een wijdere A.F.C.- kring. Daarvan zal wellicht later nog sprake zijn. Nu, op deze middag hebben onge veer 70 jeugdige en 20 oudere A.F.C.- ers met aandacht geluisterd. Eerst naar Dick Disselkoen, die op een voor deze kleine oren duidelijke wijze een voetbaltechnisch en -tactisch babbeltje hield. Tal van spelsituaties werden op het magnetische bord ge bracht en gezien de vragen en op merkingen van de toehoordertjes was er grote interesse. Dick had het nog wel eens moei lijk, omdat voor deze jongens nog niet altijd dezelfde waarden gelden als voor de senioren. Toen Dick dan ook aanraadde om nieuwe voetbal schoenen twee maten te klein te ko pen en de schoenen dan via allerlei handelingen met warm en dan weer koud water geschikt voor gebruik te maken, realiseerde hij zich meteen, dat hij ook voor zijn zoontje schoe nen „op de groei" koopt. De goede raad is er echter niet minder om. Leo Horn Na een korte pauze vroeg de heer Leo Horn de aandacht. Hij kreeg en behield deze. Gedurende bijna een uur zaten alle toehoorders geboeid te luisteren. Wij hoorden, dat Leo op 17-jarige leeftijd begon met de adspiranten- wedstrijd BI. Wit 9Taba 2. Via 't GooiD.O.S. en België B Luxemburg kwam hij op het inter nationale niveau en met de wedstrijd van de eeuw EngelandHongarije werd het hoogste bereikt. Leo Horn, wie grote artisticiteit niet kan worden ontzegd, heeft de jongens geboeid. Toen hij vertelde van 120.000 man in Wembley bij de wedstrijd EngelandHongarije, van het spelen der Hongaarse en Engelse volksliederen, van het hijsen van de Hongaarse, de Engelse en, ter ere van de arbitrage, de Nederlandse vlag, bekropen ons ook de koude ril lingen. Voorzitter Kappelhoff sprak naar ons aller hart toen hij de beide rede naars dankte voor hun boeiende voor drachten. J. T. S. TEL. 7133C8 MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk 10

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 10