Mixed Pickles On dit et datjes poelt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) Legende vorming. Maar wij moeten zo oppassen voor legendevorming. Wij mensen hebben altijd de neiging als de boel mis loopt, de schuld daarvan af te wentelen. Neem nu het dagelijks leven. In de jaren dertig: „Dat komt door de crisis, ziet U"; in de jaren veertig: „Dat komt door de oorlog, ziet U"; in de jaren vijftig: „Dat komt door personeelsgebrek, ziet U." En brj A.F.C. hoor je voor en te na: „Dat komt door het beroepsvoetbal, zie je." Is thót so? Wanneer zijn onze K.N.V.B.-reserves gedegradeerd en wanneer zakte ons eerste elftal af? Vóór de K.N.V.B. betaald voetbal aanvaardde, vóór 13 November 1954 dus. Heeft de degradatie van ons vijfde iets te maken met de invoering van betaald voetbal Als het zoveelste adspirantenelftal van Ajax met dub bele cijfers wint van het zoveelste adspirantenelftal van A.F.C. Komt dat dan omdat de spelers van Ajax I betaald worden? A.F.C. kan heus wel uit het moeras komen. Maar dan de hand in eigen boezem, broeders en de misère niet afwentelen op het betaalde voetbal. Maar Hans! Onze goede vriend Hans Boekman heeft zich op afschuwelijke wijze vergaloppeerd in de Sportkroniek. Op verzoek van de redactie schreef hrj iets over de ouderen in de voetbalwereld en over de verhoudingen, zoals die vroeger bestonden tussen scheidsrechters en spelers. Velen zullen bijzonder onaangenaam getroffen zijn door de volgende zinsnede: „Gelukkig verdwenen zijn, om een naar woord te gebruiken, de zogenaamde betere cluos en ik betwijfel of de quasi studentikoze opmerkingen, die scheidsrechters in Den Haag bijvoorbeeld wel eens te horen kregen, nu nog op een van de velden te horen zullen zijn." Wij hadden niet gedacht, dat Hans op zrjn zestigste jaar zo aan een minderwaardigheidscomplex leed. Want Hans Boekman kan op de pers tribune in het stadion altijd zo bijzonder plezierig vertellen, hoe hij een speler of een bestuurslid of een toeschouwer op zijn nummer wist te zetten. Met smaak dist hij U de beroemde historie op over wat hij uithaalde bij D.H.C. in Delft. Het publiek zit daar nog al dicht op de lijnen en op een gegeven moment, riep een woedende supporter van de Delftse club: „Je krijgt zeker honderd gulden voor die wedstrijd, vuilak." Boekman heeft toen afgefloten, ging naar de vent in kwestie toe en zei: „Dat had ik je nou voor de wedstrijd in vertrouwen gezegd, maar dat hoef je toch niet rond te bazuinen." Daverend gelach bij de omstanders en Hans was de situatie meester geworden. Uit bovengenoemde uitlating van Boekman in de Sportkroniek echter moeten wij afleiden, dat hij alleen ad rem was bij arbeidersclubs, maar dat hij niet in staat geweest is om een geestig antwoord te vinden, wanneer een speler uit een ander milieu hem iets toevoegde. Iedereen betreurt het, dat de zogenaamde „betere standen" zich vrijwel geheel van de voetbalsport afwenden en overgegaan zijn op hockey. Maar oud-scheids rechter Boekman is daar blij mee, want ergens loopt hij in zijn ijdelheid gekwetst na te piekeren over wat hem blijkbaar in Den Haag eens is toegevoegd. Overigens had Boekman moeten bedenken al zijn er nu eenmaal scheidsrechters, die ongeveer onze lieve Heer zelf denken te zijn dat ook de scheidsrechter gast is van de ontvangende vereniging. J. W. In een ander Shirt. Henne Boskamp is naar Luxemburg geweest en heeft met het Neder landse Studenten elftal tegen het dito Luxemburgse gespeeld. Het veld was een ijsbaan gelijk en mede doordat de tegenstanders meer risico namen, moesten de studenten een 20 nederlaag aanvaarden. Mislukte dus dit deel van Henne's zending, ook zijn pogingen om de Personele Unie te herstellen leden schipbreuk. Persoonlijk hadden wij het wel willen zien: zijn beeldenaar op de munten (met hangend haar). Ziekenboeg. Gelukkig kunnen we over de meesten onzer zieken met goede be richten uit de hoek komen. De meeste dames zullen zich weer spoedig in ons midden vertonen. Van de heren hopen we binnenkort goed nieuws te vernemen. Helaas moeten wij melding maken van de ernstige ziekte van J. Pater- notte, een onzer junioren, die in het Onze Lieve Vrouwengasthuis ligt. Ook jij alle goeds, beste jongen. Bot Willem. (G. v. P.) Je overgang van het nog steeds niet genoeg geprezen zevende elftal, naar het wel aardige, maar voetbaltechnisch nog niet geheel vol groeide zesde, doet me mij al enige weken met pruillippen afvragen, waar om je ons hebt verlaten. En of jouw verdwijning nog niet genoeg was, sleep je de gehele voorhoede (die ik hartgrondig zou willen toeroepen, „collaborateurs!") ook al mede. Willem, waaraan hebben we dit te danken? Heb ik je niet altijd gehol pen bij het monteren van je voet ballaarsjes en, na afloop, met het afbeitelen van het drabbige vuil? Weet je niet meer, hoe we, al darte lend in het groen, een tegenpartijdige aanval, vliegen en profaanbiedingen afsloegen onder het tappen van mop pen, zweet en daarna bier? Nu je prof bent geworden (want betalen doen ze je in het zesde, heb ik horen zeggen) laat je een amat(r)- eurig elftal weesvoetballers achter, besef je dat Willem? Triest, heel erg triest Willem, m'n verloofde mag je ook al niet meer. Willem, nu we nog slechts onder het totem, gewonnen uit dat ribbeentje van je, dat je laatst kwijtraakte bij die botsing met die harde rechtsbuiten uit Uithoorn, een krappe overwinning (wat mèt jou een glorierijke zege zou kunnen zijn geweest) behalen, missen we je. Want Willem, dat je ons verlaat is op zich zelf niet zo erg, dat je iedereen in je ongeluk meesleeptoch daar ko men we ook wel overheen, maar de pijn is Willem, er is nu niemand meer, die voor het zevende lekkere Scha kelstukkies kan schrijven (valt mee, Red.) Voor cricketers. (J. W.) „Remember, John, it was at a cricket match that you proposed to me. „You were bold that day." „No dear, caught." Clublied. Ergens in dit blad zult U de woor den van ons clublied vinden. Vele nieuwe leden kennen dit lied vanzelf sprekend niet. Wij verzoeken U: Leert deze woorden, opdat U bij voorkomende gelegenheden niet met de mond vol tanden hoeft te staan. J. T. S. 8

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 8