De Rijk 3 4 5 Houthandel en Timmerbedrijf poelt allen mee, het is voor a.p.c. ons in de steek laten, want aan af gekeurde wedstrijden hebben de meeste voetballers een verbazende hekel. H. W. B. Gem. 0.73 Sinds 23 December is Uw derde elftal in een winterslaap gedommeld want gedurende zeven weken zijn wij niet in de baan geweest. De laatste wedstrijd was tegen Watergraafs meer III en ik vond het niet de moeite waard om over deze ene ont moeting voor de Januari-schakel een verslag te maken, maar de redacteur heeft allerlei manieren om je toch aan het schrijven te krijgen. Lees je de laatste Schakel dan vind je tus sen de regels door enkele hatelijke opmerkingen, die je de volgende keer maar weer naar de pen doen grijpen. Die ene ontmoeting dan werd door ons gewonnen met 40. Gezien de uitslag zal U er heel wat van den ken, doch het tegendeel is waar. Om 12 uur stond de tegenpartij met 7 man en na enkele telefoontjes wist Watergraafsmeer nog drie man op te trommelen, zodat zij met tien man de strijd moest aanbinden. Ondanks deze verzwakking heeft het nog een hele tijd geduurd voordat wij zeker van de overwinning waren. Er werd zo erbarmelijk gevoetbald, dat het wel leek of er een stelletje beginne lingen bezig waren. Deze wedstrijd ging niet alleen om de punten, doch ook om het mooie vaantje, hetwelk boven in het club huis hangt en dat verleden jaar voor het eerst door Watergraafsmeer ter beschikking werd gesteld. Elk seizoen wordt hierom gestreden en evenals verleden jaar wisten wij ook nu weer dit kleinood in de wacht te slepen. Wij hebben tot nu toe 11 wedstrijden gespeeld en hebben er nog 13 voor de boeg, zodat het weer zomer-voetbal wordt. In totaal hebben wij 3 ontmoetin gen gewonnen, 2 gelijk gespeeld en 6 verloren, 23 goals voor en 29 tegen. KOKO. Gem. 0.25 Bij nauwkeurige vergelijking der bovenstaande vette cijfertjes met die in het vorige nummer van dit blad, zal U blijken, dat deze geen wijzi ging hebben ondergaan. De verklaring is tamelijk simpel. Alle, gedurende de verslagmaand vastgestelde wedstrijden, werden we gens afkeuring der terreinen naar een latere datum verschoven. Dat afkeuren der velden mag dan sommige der roodzwarte krijgers goed te pas zijn gekomen i.v.m. het gewicht der voorafgaande Zaterdag avonden, het blijft toch een enigszins vervelende affaire. Dit elftal zal in het gunstigste geval eerst op 19 Mei zijn laatste wedstrijd spelen. Van de stand in de afdeling van Uw vierde kan niemand meer enige hoogte krijgen. De aantallen gespeel de wedstrijden der verschillende elf tallen liggen dermate uiteen, dat van analysering geen sprake kan zijn. Enfin, het meest eenvoudige is: alle wedstrijden winnen, dan kunnen we nooit onderaan eindigen. JAN TJALLING. Gem. 1.25 Hoewel we niet mogen klagen over de „winterse" dagen, was het weer toch van dien aard, dat Uw vijfde zich deze niaand slechts éénmaal kon uitleven. En helaas werd het een negatief resultaat. De wedstrijd te gen Animo 2 werd met 12 verloren, en dit was juist daarom zo jammer omdat we met een overwinning aan sluiting bij de kopgroep hadden ge kregen. Laat ik echter meteen zeg gen, dat de nederlaag volkomen ver diend was. Er stond een zacht windjede bijna 90-jarige tan dem draaide niet zo soepel, we gaven de doelpuntjes cadeau (het leek wel een late Sinterklaas), en Animo was beter. Konden wij iets anders dan een pover resultaat bereiken? Winstpunt van deze wedstrijd was dat we na afloop uitermate vriende lijk tegen elkaar bleven. Tja, als U onverwachts even de kleedkamer was binnengewandeld had U zich tussen „heren" gewaand. Wilde U nog weten wie de beste man van het veld was Hier is z'n telefoonnummer: 718821. Hij houdt niet van publiciteit, maar gezegd moet worden dat hij vaardig de fluit hanteerde toen de scheidsrechter ver stek liet gaan, en hij z'n voetbal bulletjes spontaan voor het referee- kloffie verwisselde. Thanks Martin! R. Gem. Het moet een goed Schakellezer ongetwijfeld zijn opgevallen, dat zo wel in de December-, als in de Januari-editie van ons aller (léés dat) blad, in deze kolommen geen woord te lezen viel over het optre den van het zesde elftal. De reden hiervan was, dat het bij het zesde elftal de laatste maanden een komen en gaan is geweest van schrijvende en niet-schrijvende aan voerders. Na het vertrek van Otto de Vries, die de kindertjes in Alblasser- dam over Aap, Noot en Mies is gaan vertellen, en wiens naam wij sedert November 1955 onder het op schrift gestelde wel en wee van het zesde zagen vermeld, betrad Roek van Halm het terrein als aanvoerder. Een kortstondig optreden, want na twee maal zijn plicht als schrijver te heb ben vervuld, betekende zijn emigra tie naar de U.S.A. het einde van zijn journalistieke bijdragen aan de Scha kel. Een nieuwe aanvoerder werd gevonden in de persoon van Harry Scheepstra, evenwel onder het uit drukkelijk beding van zijn kant, dat hetgeen hij over het zesde wilde ver tellen beslist niet gepubliceerd mocht worden. En zo kon het dus gebeuren, dat U de maanden Decem ber en Januari verstoken bent ge bleven van enig nieuws voor wat be treft het zesde elftal. Het aanvoerdersschap van Harry bleek echter ook niet van lange duur Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 AMSTERDAM - TELEFOON 35041 v. Ostadestraat 148-150, bij de Ferd. Bolstr. Telefoon 71.96.03 Het aangewezen adres voor: Vuren- Eiken- en Beukenhout Hard- en Zachtboard Triplex Eternit en Eternitboard Tegel- en Steentjesboard Al Uw hout eventueel machineklaar

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4