Nieuwjaarswens 57 van Thomasvaer en Pieternel BeaunstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Reeds' de gehele middag keken de A.F.C.'ers naar die hoek van ons Clubhuis, waar telken- jare weer het, weliswaar primitieve, maar ons zo eigen podium staat opgesteld. Daar moet het ge beuren. Daar komen om een uur of vijf Thomas vaer en Pieternel te staan. Pieternel even char mant als altijd en Thomasvaer (dit jaar niet ge opend) rondborstiger dan ooit. Op de aangegeven tijd, na het welkomstwoord van vice-voorzitter Max de Bruin, schalde de stem van Jack Junior door de zaal: „Thomasvaer en Pieternel". En ja, daar waren ze. Thomasvaer, luid roepend, het eerst. Tijdens het donderende welkomstapplaus, dat nu hem alleen ten deel viel (Pieternel mag ervan over tuigd zijn, dat het ook voor haar bedoeld was) konden we even niet verstaan, wat hij riep. Ge lukkig herhaalde hij: Protest! Protest! Ik pro testeer! Hij wenste te protesteren tegen het feit, dat hij de Nieuwjaarswens te laat in handen had gekregen en dus niets uit het hoofd had kunnen leren. In tegenstelling tot andere jaren: Pieternel, met dezelfde strijdleuze ten tonele aangekomen, troost hem echter en zo komt het tweetal op de drie protesten van A.F.C. tegen scheidsrechterlijke beslissingen tijdens de wed strijd tegen O.V.V.O. Na enig heen en weer gepraat is de conclusie van Pieternel: Ik vind, heel dat protest gedoe, We moesten het maar laten! Beslissing fout? Nou, pech gehad: D'r niet meer over praten! Pieternel zelf geeft echter het slechte voorbeeld door te protesteren tegen het feit, dat de auteur niet met het begin van het jaar 1956 is aange vangen, maar Thomasvaer grijpt resoluut in en zegt: 'k Heb in mijn hand een nieuwjaarswens Van anderhalve meter. Wel en wee. En dan ontrolt zich weer het wel en wee van het vorige jaar voor onze geestesogen. Ook bij de jaarswisseling 1955-1956 werden de velden steeds afgekeurd, maar zegt Pieternel: Dat is voor onze goeie club Beslist niet om te kniezen Want als er niet gevoetbald wordt Kunnen z' ook niet verliezen Tijdens de Oudejaarsavond 1956 gaf voorzit ter Holtzappel zijn „kus van het jaar" aan Me vrouw Puck Kappelhoff, echtgenote van de hui dige voorzitter en tijdens het jaardiner kreeg Jan Scheepstra „de prijs van het jaar", de Nobelprijs. Zo filosoferend over Jan's idee om ons nieuwe terreinencomplex weer „Goed Genoeg" te noe men, komen Thomasvaer en Pieternel tot het eer ste liedje HET LIEDJE VAN DE MEER. Melodie: La Pansé) P. In de allereerste jaren, Met nog heel wat voor de boeg, Toen Schaf Scheepens ons regeerde, Was het Rechthuis onze kroeg! T. Clubgeest zag je triumferen, 'k Wil niet idealiseren; Maar daar kon je wat van leren Op de hoeve „Goed genoeg"! REFREIN: Samen: Ja wie zou dat nou ooit vergeten! De oudjes zullen het weten: In de Meer, in de Meer, Was er ook al die echte sfeer! Waar de Gooise stoomtram belde, En we meen'ge vijand velden, Waar we ook al knokten, knokten, Waar we knokten voor onze eer! H T. Nee, er waren geen tribunes, Er was enkel een plankier, En we kleedd' ons bij de mestvaalt Maar we speelden met plezier! P. Vaak door modderpoelen waden, In de sloot moesten we baden, Maar, daar zag je grootse daden Bij een flesje lagerbier! REFREIN IH P. Alle ouwelui van heden, Waren toen het jonge bloed! Waarom zou ik namen noemen, Of dat er nou iets toe doet! T. Voor de club wilden ze leven, Geld en goed wilden ze geven, En ze zijn ons trouw gebleven Bij voor- en bij tegenspoed! REFREIN Nog meer Feest. Na het jaardiner, waar Nico Holtzappel reeds zijn aftreden aankondigde, sloeg het weer om en kon twee keer worden gespeeld. Van Water graafsmeer werd met 61 verloren en van V.V.A. met 72 gewonnen. En P. Toen kwam er weer een ijstijd aan Zo 't 's winters meer gebeurt Terreinen werden door de bond Weer vlijtig afgekeurd! T. Niet spelen in de buitenlucht Dan gaan we binnenshuis, En in 't Minerva Paviljoen Klonk vrolijk feestgedruis! P. De pers- en propaganda-com. Organiseerde daar Een prachtig A.F.C.-festijn Het was het feest van 't jaar T. Er was een cabaretrevue Die ons met vreugd vervulde En allerlei attracties Waar we zorgeloos van smulden! De organisatoren hartlijk dank, We stonden paf Wat gij hebt aangeboden Dat was uitgesproken af! Maar na op 5 Maart het 35-jarig bestaan van onze dochter A.C.C. te hebben gevierd, gingen we toch eindelijk weer voetballen. Het eerste speelde met wisselend succes. Het tweede maakte niets klaar op Goede Vrijdag, bij het H.B.S.-Tournooi om de Zilveren Kraai.

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 7