penauLt amax Jaarlijkse festijnen Gemiddelden poelt allen mee, het is voor a.p.c. Bent U reeds in het bezit Zo neen Voo r een naar Amsteldijk 52 Renault b öealeR De door Junioren BI gespeelde wed strijd tegen Z.P.C. werd met 30 ver loren. Er moesten door verschillende oorzaken op het laatste ogenblik di verse invallers meedoen, terwijl in de tweede helft zelfs met 10 man werd gespeeld. Ongetwijfeld zou onder nor male omstandigheden de uitslag gun stiger zijn uitgevallen. In de ontmoeting van Junioren B2 tegen D.W.S. 2 waren wij in het eer ste kwartier iets sterker en wisten we D.W.S. zelfs in de verdediging^ te drukken. Er werden echter geen doel punten gemaakt. Na dit goede begin zakten wij echter af, zodat D.W.S. zich kon herstellen. De nu sterk in de aan val komende voorhoede van D.W.S. wist onze verdediging 2 x te verschal ken. Deze uitslag had beslist anders kun nen zijn indien men de hele wedstrijd gespeeld had zoals in het begin. Een volgende keer meer doorzetten jon gens. De doelpuntenmachine van Junio ren B3 is de afgelopen weken noodge dwongen werkeloos geweest. Van dit succesvolle elftal is de aanvoerder Dick v. d. Bijl inmiddels naar Venlo verhuisd. Als herinnering werd hem door zijn teamgenoten een prachtig boekwerk (natuurlijk over voetbal) aangeboden voorzien van de handte keningen der spelers. Ongetwijfeld zal Dick in Venlo de voetbalsport trouw blijven.en wij wensen hem dan ook veel succes toe in zijn nieuwe club. Tegen het ongeslagen Ontwaakt had Junioren Bi 't zwaar te verduren. Het grootste gedeelte van de strijd werd met man en macht verdedigd. Rust stand 80. In de tweede helft ging het veel beter, dit ook dank zij onze doel- verdediger die prima keeperswerk liet zien. De tegenpartij kon nu slechts 2 x scoren. Ondanks de grote nederlaag was de stemming in de kleedkamer opperbest. In een sfeer alsof er een overwinning behaald was ging men huiswaarts. Hopelijk zal de komen de weken de competitie weer op volle toeren draaien, zodat we een volgen de keer meer, maar vooral betere re sultaten kunnen melden. P. VAAL. W/EINIG maanden kosten de A.F.C.- ers zoveel energie als de Januari maand. December mag er ook wezen, maar dan wordt deze energie toch meer in huiselijke kring gespuid. Neen, voor ons is het Januari. Eerst de Nieuwjaarsdag, elders in dit num mer reeds verslagen en vervolgens de A.F.C.-Oudeiaarsavond en de Ver jaardag. De Oudejaarsavond werd reeds we ken tevoren rangekondigd als te wor den gevierd in nieuwe stijl. Dat wilde dus zeggen niet door het spelen van kaart en ooi' niet door het roken van de aloude Goudse pijpen. De P. en P.C., welker lange naam zo langzamerhand synoniem is ge worden met Feestcommissie kreeg tot taak deze avond in feestelijke banen te leiden. En, in alle bescheidenheid, menen wij te mogen beweren, dat het haar gelukt is. Er was contact ge zocht met een aantal artisten en, vaak een voorname factor, er was gepoogd tot een gezellige indeling van de be schikbare ruimte te komen. De schrik sloeg om het hart toen te halfnegen nog maar een mannetje of tien ging zitten wachten op de din gen, die komen zouden. Maar de scha re groeide tot ongeveer zestig men sen en het is gezellig geworden. Het bekende A.F C.-triotje, helaas zonder de zieke Teun van Veen, en onze oude bekende Dolf Frisch met zijn won- dertrucs zorgden voor de stemming. Het geeft voldoening te bemerken, dat vooral de jongeren deel gaan ne men aan het clubleven. Natuurlijk, we moeten voetballen en zo goed moge lijk voetballen, maar de geest van saamhorigheid, welke op avonden als deze wordt gestimuleerd, zal het (goe de) voetbal met eikaar prettiger doen zijn. En dan de Verjaardag, traditiege trouw gevierd tijdens het Jaardiner, alwaar aanzitten alle prominenten. In het volgende nummer van dit, Uw, lijfblad .uilen wij gelegenheid hebben nader op deze dag terug te komen. J. T. S. van loten voor onze tombola haast U dan nog zo'n lot te bemachtigen, want de voorraad is maar zeer gering I Trekking op onze feestavond 1 6 Maart a.s. Boven de maandverslagen der schrijvende kapiteins, direct onder het cijfer van het betrokken elftal zult U een getal hebben aangetroffen. Be doeld getal heeft niets te maken met een of ander gemeentegironummer, maar geeft aan het puntengemiddelde per wedstrijd behaald. Door een opmerking van, alweer, Jaap van Nek hiertoe gebracht, is het onze bedoeling aldus per maand te boekstaven, dat de gemiddelden ver boven Amsterdams Peil, d.i. één, lig gen. Deze keer was ons dat nog niet mogelijk, maar ja het is ook pas voor het eerst en de spelers waren niet in ons voornemen gekend. Diverse omstandigheden, o.a. finan ciële, nopen ons minder vaak de vol ledige standen te publiceren als vroe ger gebruikelijk was. Op deze manier is het toch mogelijk een getal als mik punt te aanvaarden. Laten wij allen trachten alle elftallen zo snel mogelijk naar de één te werken. Verleden jaar moesten wij, gezien de precaire positie van het vierde elf tal gedurende een tweetal maanden de desbetreffende stand wel publiceren. Dit jaar is dit het geval met het Vijfde. Maar om geheel andere rede nen. Robbie Molenaar en zijn mannen bestaan het om in deze voor A.F.C. benarde tijden tot de serieuze kans hebbers voor de bovenste plaats te behoren. Spelers van het Vijfde, houen zo. De leden van onze club wek ik op tot steun door aanmoediging. We kunnen nu met zijn allen A.F.C. een loopgraaf naar voren werken. J. T. S. Tel. 791 523 6

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 6