De Jeugd HET „APOLLO-PAVILJOEN Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten diners, lunches of partijen BequnstiQinQ vAn onze aöveRteeRÖeRS, houöt 6e schakel in stanö en in die periode heeft b.v. het zeven de elftal 6 wedstrijden gespeeld. Be grijpt U de moeilijkheid voor ons? Geen sprake dus van iedere week een cliché-verslag! Maar waar moe ten die kerels het dan over hebben? Te oordelen naar de wijze waarop sommige collega's zich uitlaten over hun maandelijkse geestelijke „tour de force" durf ik te beweren, dat zij er precies zo over denken. Er is echter één man, die natuurlijk als de beken de uitzondering ook deze regel be vestigt. Die man is de man van „Uw vierde". Ik zou haast zeggen, dat deze man schrijft voor zijn boterham met goed beleg, en zijn stijl zou kunnen duiden op een zeer goede relatie met de Muze. Voor ons, gewone stervelin gen, die niet kunnen bogen op een dergelijke vriendschap, is het daarom des te meer een grote krachtsinspan ning om, al is het dan maar eens per maand, met een stuk proza acte de présence te geven, omdat door ons meer op de kwaliteit dan op de kwan titeit gelet moet worden. Onze lezersschare is nu eenmaal in de loop der jaren zeer verwend door o.a. de smakelijke pennevruehten van die man van „Uw vierde" en niet te vergeten door iemand, die tekent met „Kakie". In dit licht bezien vind ik het dan ook bewonderenswaardig, zoals de huidige aanvoerder van het eerste elf tal iedere maand maar weer de inhoud van de Schakel weet te verrijken met een gedegen stuk voetbalproza. Het was bekend, dat de verwachtingen ten aanzien van zijn sportjournalistieke bijdragen niet al te hoog gespannen waren, gezien het door hem beoefende métier. Wat zou men immers op dit gebied kunnen verlangen van een man, die zich dagelijks omgeven weet door schone vrouwen, gehuld in fijne weefsels, bevallig voortwiegelende mannequins, behangen met de koste lijkste stoffen? Niemand zou dan ook verbaasd zijn als hij b.v. het ontstaan van een doelpunt in een wedstrijd als volgt zou beschrijven „Nadat wij een kwartiertje getippeld hadden op een intiem veldje, waarop een beeldige grasmat lag van een be toverende kleur groen, en die afgezet was met kloeke witte lijnen, richtte aller aandacht zich ineens op Henny. Henny, die toch altijd de aandacht trekt "door zich uiterst elegant voort te bewegen, was ditmaal gekleed in een allerliefst, ietwat gewaagd, rood katoenen blousje, met lage V-hals. En wat deed Henny daar toen? Henny wist tot onze grote blijdschap, met een charmante voetbeweging, die absoluut ongekunsteld was en onmis kenbaar een natuurlijke aanleg ver ried, de keeper van de tegenpartij, die een vlot yersey truitje droeg, dat direct opviel door de warme gele tint en door de op beslist zeer originele wijze ingezette vleermuismouwtjes, het nakijken te geven aan de bruin- lederen speelbal met het vermakelijke ruitenmotief. 10 voor ons." Wij allen hebben ervaren, dat onze verwachtingen beschaamd werden en wij dienen thans dan ook ruiterlijk te bekennen, dat wij zijn literaire be kwaamheden terdege hadden onder schat. Het tot op heden van zijn hand verschenen proza bleek in het geheel niet Fath-erig te zijn, maar zeer ze ker Leeser-ig. A propos, wilt U nog even weten hoe het met het zevende gaat? Nou, dat gaat best, hoor. 6 Zondagen moch ten we al voetballen dit seizoen en dat deden we dusdanig, dat per saldo iedere wedstrijd ons een punt heeft opgeleverd. Driemaal waren wij over winnaars, driemaal waren onze tegen standers dat. Het aldus behaalde suc ces noemen wij dan ook: zes uit zes. WILLEM Op Zondag 23 December was voor onze jeugd het programma op één wedstrijd na afgewerkt. Vanaf die datum, tot en met 13 Januari, stond de competitie stil. Ook de komende Zon dagen zullen hoogstwaarschijnlijk vele velden nog niet bruikbaar zijn. Buiten het Zondagsrijverbod, dus ook al het Zondagsvoetbalverbod, want Pluvius regeerde met strenge hand over alle terreinen. Slechts één voetbalzondag en deze was, net als het weer van de afgelopen weken, erg triest. Zowel ónze A- als B-junioren zagen geen kans het tot een overwinning of gelijk spel te brengen. Om te beginnen met onze A-junioren; Junioren Al als ook A2 hebben 't respectievelijk tegen Volewijckers en N.F.C. niet kunnen bolwerken. Beide elftallen hadden te genstanders, die over alle linies domi neerden en onze jongens hun wil op legden, zodat deze nederlagen wel aan vaardbaar zijn. In de afdeling van Junioren Al is thans een half schema afgewerkt. Aan de hand van de standen zijn nu twee nieuwe afdelingen geformeerd, waarbij A.F.C. in afd. B werd inge deeld met o.a. D.C.G., O.V.V.O., R.K.A.V.I.C., T.O.B. en Z.S.G.O. Af hankelijk van het verdere verloop der competitie zal nader worden bepaald of een hele dan wel een halve compe titie zal worden gespeeld. In de zo genaamde voorcompetitie heeft Ju nioren Al het niet verder kunnen brengen dan de onderste helft van de ranglijst. Toch kunnen we tevreden zijn over dit elftal. In het begin van de competitie werden diverse goede wedstrijden afgewisseld met enkele wedstrijden die met klein verschil werden verloren, waarvan een paar onnodig. In de loop van het seizoen moesten enkele jongens de plaats innemen van een paar geblesseerde spelers in het eerste elftal. Het is logisch dat hier door Junioren Al verzwakt werd. Al zijn er tot nu toe in de competitie geen grote, successen geboekt, het moet toch wel een voldoening zijn, dat enige A-Junioren die in het eerste elftal een goed resultaat hebben bereikt, in één van de hogere of wel het hoogste elftal een vaste plaats zullen innemen. Dit feit op zichzelf is al een prestatie, waar Junioren Al trots op mag zijn. In ieder geval, krijgt Junioren Al op nieuw een kans in de komende com petitie, waar men hoogstwaarschijn lijk meer gelijkwaardige tegenstanders zal ontmoeten. Voor Junioren A2 ziet de situatie er minder gunstig uit. Ook thans moest weer een nederlaag geaccep teerd worden. Het zal dit elftal heel wat inspanning kosten, om zich van de onderste plaats te verwijderen. De weg naar 11 APOLLOLAAN 2 TEL. 712410 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5