De Rijk 4 5 7 Houthandel en Timmerbedrijf poelt allen mee, het is voor A.p.c. dan ook voor ons doel nog menig be nauwd ogenblik, maar het bleef 31 voor ons, wat lang niet slecht was voor deze Zondag. De volgende Zondag een geheel an ders spelende tegenstander dan Am sterdam III, namelijk Spartaan III. Het ging weer gesmeerd. Goed ge steund door onze beide kanthalfs, Fred van Soomeren en Ger ter Horst, werd voor de rust menige aanval goed opgezet, doch nog zonder resultaat. Na de rust werd dit binnen een kwar tier heel anders. Daan Perton open de de score met een prachtig doel punt, gevolgd door een even goed van de schoen van Bob v. d. Bergh. Onze nieuwe midvoor, Duco Ohm, nam uit een vrije schop met een enorme ko gel de derde voor zijn rekening. Ook Elkan Pais deed voor de heren niet onder en trapte de vierde in het Spar taan-net. Ondanks deze achterstand bleven de Spartanen fel doorspelen, waarbij hun aanvallen lang niet on gevaarlijk waren. Doch toen Daan Perton met een slim balletje het vijf de doelpunt brouwde was de over winning definitief ons. Tegen koploper N.F.C.-II in Bo venkerk ging het niet zo gemakke lijk. Dat bleek direct na het start sein van de scheidsrechter. De wind, die van doel tot doel stond, was vrij straf en aangezien wij tegen wind in moesten beginnen kwamen wij achter al gauw onder een hevige druk te staan. Tot een kwartier voor halftime konden wij het dicht houden, toen be zweken we voor een fraai doelpunt van N.F.C.'s rechtsbinnen. Na de thee wind in de rug kregen wij onze kansen; slecht schieten en te ver doorgevoerde combinaties zijn de oor zaak dat wij deze niet benut hebben. Onze tegenstander deed het beter, want bij een misgreep in onze verde diging, tien minuten voor tijd, scoor de de midvoor en kon N.F.C. zich overwinnaar noemen. Dat de aloude Daan Perton in de laatste minuten nog de eer voor ons kon redden, deed ons toch deugd, want een voetbal wedstrijd is nooit geheel verloren voordat de scheidsrechter voor het einde heeft gefloten. H. W. B Gem. 0.25. Van uw vierdelijk front geen nieuws. Althans geen rechtstreeks voetbal nieuws. Voor dit elftal geldt dus wel in het bijzonder de strofe uit de Nieuw jaarswens van onze huisauteur: „Want als er niet gevoetbald wordt, dan kunnen ze ook niet verliezen". En toch is het jammer, dat we niet gespeeld hebben, want ik verzeker U, dat we tegen V.V.A. 4 (onze naaste concurrent; 3 punten en een aantal wedstrijden meer) geladen in het veld waren gekomen. Daags tevoren ontving ik van de voorzitter een briefkaart, helemaal uit zijn Zwitserse vacantie-oord, alwaar hij een, overigens verdiende, rust trachtte te vinden. En met dit oppep-materiaal in han den, zou ik mijn kornuiten eens wat verteld hebben. Beginnend met de beste wensen voor de spelers van het vierde ging het schrijven als volgt ver der „A.F.C. 4 mag niet onderaan ein digen. Met vereende krachten moet het mogelijk zijn dit resultaat te be reiken. Komt allen trainen en speelt met 100% energie, dan moeten de punten komen." Ik moge mij bij deze presidentiële woorden aansluiten. JAN TJALLING. Gem.: 1.29 Van uw vijfde zijn deze maand geen voetbalprestaties te melden. Wel had den we een Zondagmorgenbijeen komst bij het van Heutz-Monument, vanwaar wij zouden starten voor een bezoek aan H.B.S., maar Koning Win ter was slecht gehumeurd en besliste anders. Wat mij dus rest is u even de stand van 't ogenblik te laten zien: A.S.V.A. 2: 13 uit 10 D.R.C. 2: 12 8 A.F.C. 5: 9 7 Ajiimo 2: 9 7 Olympus 2: 9 7 Ahrends 2: 7 9 Amstelzw. 2: 6 6 T.O.S. 3: 3 10 N.E.A. 2: 2 6 Na de slechte start (2 nederlagen) dus een goed herstel. Ik hoop in de Februari-Schakel, ijs en weder dienende, m'n verslag in deze stijgende lijn te kunnen voortzetten. H. Gem.: 1. Met dank en ook wel met ver ontschuldigingen aan het adres van Rolf Leeser. Hij immers heeft, zonder het echter te we ten, de „stof" geleverd voor bij na de helft van mijn artikel. Stelt U zich eens voor, dat de ru briek „Resultaten van de groene vel den" een wekelijkse aflevering zou hebben. En als ik me dat dan voorstel ben ik reuze blij, dat ons orgaan, waar van die rubriek een belangrijk deel uit maakt, slechts eens per maand ver schijnt. U mag dan als trouwe Schakellezer het recht hebben mij deze opmerking hoogst kwalijk te nemen, ik ben toch zo vrij om aan te nemen, dat U, juist als trouw Schakellezer, best aan zult voelen, waarom ik dan wel zo blij ben. Mocht U dat gevoel niet krijgen tij dens het lezen van bovenstaande, dan moet ik helaas vaststellen, dat ik blijk baar niet duidelijk genoeg ben ge weest. Maar dat kan alsnog. U moet zich dan even proberen in te denken hoe het voor de aanvoerders zou zijn als de bewuste rubriek wekelijks zou verschijnen. Juist, U begrijpt me. Dan zou er te veel van onze geestelijke ver mogens gevergd worden. Het zou mis schien wel meevallen om na verloop van enkele weken steeds hetzelfde verslagje te maken, omdat de inmid dels verkregen routine en niet te ver geten de vele in de voetbal journalistiek bestaande termen voor de betreffen de aanvoerder van groot nut kunnen zijn. Dit is het probleem dus allerminst voor ons. Maar welk dan? Hier komt het. Onze competitie draait 18 weken v. Ostadestraat 148-150, bij de Ferd. Bolstr. Telefoon 71.96.03 Het aangewezen adres voor: Vuren- Eiken- en Beukenhout Hard- en Zachtboard Triplex Eternit en Eterrvitboard Tegel- en Steentjesboard Al Uw hout eventueel machineklaar Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 59 i - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 4

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 4