Cltta JVieuwenfïubzen Resultaten van de groene velden 1 2 ueQunstiQinq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö SLECHTS het eerste en het tweede elftal zijn gedurende de verslag- maand in de wei gejaagd. De andere elftallen moesten thuisblijven, óf al thans hun vertier elders zien te vin den. Ergens is deze gang van zaken wel juist. De lagere elftallen worden nou eenmaal bevolkt door een teerder, ik zou haast zeggen ieler soort voet ballers. Veel resultaten kan ik U dus niet voorzetten, hetgeen echter niet weg neemt, dat er toch nog-een behoorlijk lettertje te lezen valt. De aanvoerders van het derde en het zesde zijn indachtig het aloude spreekwoord: „Geen geld, geen liefde" oftewel „Geen leder, geen letter". Intussen, aandacht voor de rest der aanvoerders. Gem. 0.83 Teiwes is een naam, die u gauw in verband gaat brengen met de tegen woordige doelman van het eerste elf tal. Hij heeft er ook wel iets mee te maken, doch hem alleen bedoel ik niet. Niemand zal het mij kwalijk ne men, dat ik deze „simpele impressies" begin, met een compliment te geven aan de heer Teiwes Sr. Ik zal U in 't kort vertellen waarom, 's Zaterdags vóór A.F.C.H.M.S. (daarover later) vertrok de familie Teiwes op vacantie. De Teiwes Jr. zou nareizen. Zondagavond. En dan blijven tot na de daarop volgende Zon dag. We zaten dus zonder keeper en laten we eerlijk zijn, een lege goal is ook niet je dat. (Vraag het maar aan mij!) Grote nood dus! Doch toen toon de een vader iets voor jongeren over te hebben. Een verzoek te kunnen inwil ligen, hetgeen werkelijk niet gemak kelijk was. Dit was een sportief voor beeld in alle opzichten. Henk Jr. „treinde" 1000 km in twee dagen voor A.F.C. Medewerking en toestemming van Pa. „Simpele impressies hulde van de maand" (Hallo! een nieuwe oorkonde) voor vader en zoon Teiwes. Kent u de cliché-uitdrukking: „de wedstrijd van de gemiste kansen". Ik zal het U sterker vertellen, ik ken er één van en H.M.S. kent een heleboel van die kansen zonder re sultaat. Alleen Henk van de Bergh, die doet zijn ogen wel eens dicht (de scherpste richt-methode voor linker en rechterbeen) en als hg ze dan weer open doet staan we met 10 voor. Zo o.a. ook tegen H.M.S. Onze doel-lat na de rust lacht nu nog om die go eh, bal tegen zich aan! Echt mensen, dat was alles over A.F.C.H.M.S. (1—0). Diep schamen moeten we ons over O.V.V.O.A.F.C. Ik bedoel daarmee niet de vele(!) trouwe A.F.C.-suppor- ters, die weer en wind (en hoe) trot seerden om ons met hun aanwezigheid te steunen. Sorry, we hebben U lelijk in de steek gelaten. We hadden het echt niet zo bedoeld en het ging nog niet eens zo slecht tot een half uur voor douche-tijd. Toen kregen wij alvast een koude douche. Van A.F.C. en 12 sterker tot A.F.C. en 1—5 verlo ren, was een kwestie van 10 minuten. Zeer matig spel van enige onzer ver dedigers leverde O.V.V.O. een geflat teerde zege op. Het wordt de hoogste tijd, dat wij eens een wedstrijd van laatstgenoemden winnen! (Yessiree, Red.) De laatste van deze serie is, zoals het spreekwoord zegt, de beste. Voor al van Spartaan-zijde werd er af en toe knap gevoetbald. Hun binnentrio, klein van stuk doch groots van spel, combineerde vaak zeer fraai. 11 haalden we, dank zij af en toe knap verdedigen, geluk engeluk. Wilt u graag een „minutieus" verslag. 10e minuut, een juweel van een goal. H. v. d. Bergh, met zijn ogen dicht. De Spartaan-doelverdediger zag direct, dat er niets aan te doen was. Tot 15e minuut A.F.C. sterker, 28e minuut, het kan ook de 29e geweest zijn, Spartaan gelijk. Rot-goal! 45e uitste kend fluitsignaal van de scheidsrech ter. Wie er het eerst is, grootste kop thee. Spartaan na rust aftrappend. 55e minuut, vrije trap H. v. d. Bergh. Als je 'm de volgende keer neemt, sluit je ogen dan. U begrijpt het al, naast! en vér! 63e Nooy stuurt Leeser weer naar de buitenplaats. 66e, Beekman schiet fraai in. Keeper redt nog fraaier. 80e minuut, Boskamp ruzie. Is-ie aan gewend. Zo over dus. Dit maal had hij echter gelijk. Verwon derlijk. 82e, 83e, 86e, 88e A.F.C. door het oog van een naald. 90e minuut, weer een onbetwist fluitsignaal van de arbiter. A.F.C. blij, Spartaan wat minder. Dinsdag 15 Januari 11.30 uur. Geeu wen. Welterusten. R. L. Gem. 0.83. Ondanks de grote regenval van de laatste dagen werd het veld van Am- sterdam-III goedgekeurd en betrad ons tweede de groene mat met een geladenheid, zo typisch A.F.C.-eigen. Want nu moest er worden gevoetbald tegen een elftal dat bovenaan stond en de naam draagt een goed partij tje te kunnen weggeven. Amsterdam, dat van meet af aan op de aanval ging spelen, kreeg al direct loon naar arbeid door snel de score te openen. Maar indachtig de goede raadgevin gen van Dick Disselkoen begonnen we het spel vanuit het midden met lange trappen via de vleugelspelers open te gooien. Dit leverde al gauw enige goede aanvallen op en Eddy Blote kon uit een van deze goed op gezette combinaties met een hard schot de gelijkmaker in de touwen jagen. Amsterdam, dat door haar te korte spel niet uit de voeten kon op het ietwat drassige veld, raakte hoe- langer hoe meer haar cadans kwijt. Dit was onze kans en Eddy, die er deze wedstrijd goed in was, kon ons zowaar nog voor de rust aan een 21 voorsprong helpen. Direct na de rust kwam Fred van Soomeren even voor meehelpen en met een tactisch boogballetje stond A.F.C. II met 3i voor. Amsterdam kwam natuur lijk nog flink opzetten en wij beleefden stopwatches voor sport en techniek Gouden en stalen polshorloges Klokken installaties Signaal- en buitenklokken Kalverstraat 206 Leidsestraat 83 Grond- en glansverf Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 Een vertrouwd adres 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3